Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:11


1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

voj907

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 paź 2019, 16:27
  • Online: 4h 55m 2s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Rzeszów

1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post16 paź 2019, 19:22

Dzień dobry

Jestem posiadaczem golfa 6 z wyżej (w temacie) wymienionym silnikiem gdzieś od około miesiąca. Samochód jest wyposażony dodatkowo w skrzynię DSG7. Przy dodawaniu gazu podczas jazdy w zakresie 1100-2000 obr/min pojawia się znany wszystkim hałas jakby stukanie (klekotanie) pochodzące z komory silnika (najprawdopodobniej z wtryskiwaczy). Wymieniony klekot narasta gdy silnik jest nagrzany.

Podłączyłem samochód do interfejsu vcds (17.1 - azjata). Po sprawdzeniu parametru "injection amount deviation" otrzymałem:
1.jpg


Zdecydowałem się przeprowadzić tak zwaną "adaptację" czyli "adaptation injector minimum deviation quantity" (zalogowałem się do "security" i odpaliłem adaptację) niestety w moim przypadku podczas adaptacji obroty praktycznie stały w miejscu, a po 45 min wyłączyłem ją sam. Wyniki po:
2.jpg


Pełen nadziei ruszyłem w przejażdżkę kontrolną. Niestety stukot nie zmalał (a może nawet zwiększył choć nie wiem czy to nie przez dobre nagrzanie auta). Po powrocie znowu podłączyłem kabel.:
3.jpg


I teraz jest moje pytanie. Czy uzyskane wartości kwalifikują delikwenta nr 3 i 4 do wywalenia do "bena" czyli utylizacji czy warto jeszcze coś sprawdzać (czy na pewno to)? Słyszałem o pewnym środku "LIQUI MOLY Diesel Spulung" komuś ponoć pomógł.

Jeżeli w grę wchodzi wymiana to inwestować w nowe (koło 1000 zł) czy zaryzykować "regenerowane" za 500 zł?

Jeżeli ktoś coś wie na ten temat lub może doradzić to proszę o odzew.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post17 paź 2019, 11:51

Ja miałem to samo klekot jak w starym dieslu przy 2000 obrotów. Mechanik zalecił żeby jeszcze spróbować stp do czyszczenia wtryskiwaczy diesla - można kupić na stacji benzynowej. I pomogło, ale tylko na chwile. Dźwięk ustał, a później pojawił się znowu. I byłem zmuszony wymienić te wtryskiwacze 1 i 2 przy przebiegu około aż 70000 km..... Ogólnie jestem bardzo rozczarowany jakością części zastosowanych w tych silnikach. Jak bym wiedział to bym dalej Golfem 3 jeździł. Z tymi wtryskami coś jest grubo nie tak. Bo to aż jest nie możliwe. Paliwo swoją drogą - wiadomo nigdy się nie tankuje byle gdzie zawsze wlewam to lepsze. Nie mówił bym nic żeby popsuło się to przy 200.000 km, a tak to trochę słabo.A osób narzekających na te wtryskiwacze trochę jest czyli znikąd to się nie bierze. Zresztą nowe wtryskiwacze są z nowym oznaczeniem więc coś musiało być z tamtym nie tak. Zobaczymy ile te pochodzą.
PS. W drugim aucie też z tym silnikiem padły 3 przy przebiegu mniejszym niż 100.000 km. Tylko tam samochód od razu wchodził w tryb awaryjny. Bardzo fajne uczucie gdy sobie wyprzedzacie drugi samochód i przy 110km/h nagle obroty są ograniczane do 2000. Bardzo bezpieczne przede wszystkim.
Ogólnie powtórzę to jeszcze raz, ale dla mnie to jest porażka.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post17 paź 2019, 17:39

Ghost589 pisze:Ja miałem to samo klekot jak w starym dieslu przy 2000 obrotów. Mechanik zalecił żeby jeszcze spróbować stp do czyszczenia wtryskiwaczy diesla - można kupić na stacji benzynowej. I pomogło, ale tylko na chwile. Dźwięk ustał, a później pojawił się znowu. I byłem zmuszony wymienić te wtryskiwacze 1 i 2 przy przebiegu około aż 70000 km..... Ogólnie jestem bardzo rozczarowany jakością części zastosowanych w tych silnikach. Jak bym wiedział to bym dalej Golfem 3 jeździł. Z tymi wtryskami coś jest grubo nie tak. Bo to aż jest nie możliwe. Paliwo swoją drogą - wiadomo nigdy się nie tankuje byle gdzie zawsze wlewam to lepsze. Nie mówił bym nic żeby popsuło się to przy 200.000 km, a tak to trochę słabo.A osób narzekających na te wtryskiwacze trochę jest czyli znikąd to się nie bierze. Zresztą nowe wtryskiwacze są z nowym oznaczeniem więc coś musiało być z tamtym nie tak. Zobaczymy ile te pochodzą.
PS. W drugim aucie też z tym silnikiem padły 3 przy przebiegu mniejszym niż 100.000 km. Tylko tam samochód od razu wchodził w tryb awaryjny. Bardzo fajne uczucie gdy sobie wyprzedzacie drugi samochód i przy 110km/h nagle obroty są ograniczane do 2000. Bardzo bezpieczne przede wszystkim.
Ogólnie powtórzę to jeszcze raz, ale dla mnie to jest porażka.
Paliwa premium zabijają silniki cr. Lej zwykle paliwo które lepiej smaruje wtryski

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post19 paź 2019, 22:16

Paliwa premium zabijają silniki cr. Lej zwykle paliwo które lepiej smaruje wtryski


Hmm ciekawe. Jest to potwierdzona w 100 % informacja ?. Bo czytałem też na tym forum i nie jestem jedynym co leje lepsze paliwo. Więc teraz już sam nie wiem w co wierzyć.

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka[/quote]
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post20 paź 2019, 07:11

"Paliwa premium zabijają silniki cr. Lej zwykle paliwo które lepiej smaruje wtryski




też o tym myślałem.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post20 paź 2019, 08:15

Paliwa premium są bardziej „suche” przez co pompa paliwowa ma gorsze smarowanie i może zacząć się łuszczyć
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post21 paź 2019, 10:39

Ok. To teraz jeszcze jedna nurtująca mnie rzecz. Można wyczytać, że niektórzy zalecają wyjeżdżanie paliwa prawie do rezerwy i dopiero tankowanie (domyślam się że w celu aby wymienić paliwo na świeże?). Inni wręcz przeciwne bo z dna zbiornika zaciągany jest syf który osiada na dnie. Jak to w końcu jest? Ogólnie to te pytania zakrawają już o absurd bo samochód powinien służyć do wygód, a nie zastanawianiem się nad takimi pierdołami.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post21 paź 2019, 15:38

Nie polecam wyjeżdżać do niskiego stanu paliwa, paliwo może się pienić a tego pompa nie lubi
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post07 gru 2019, 10:19

Przepraszam, że dopiero teraz, ale dzięki za te wskazówki zastosuje się do tego i zobaczymy jak to dalej będzie. :)
Offline

Luckymen

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 paź 2017, 21:57
  • Online: 10d 5h 6m 33s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI Variant
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: G-lin

Re: 1.6 TDI CAYC - Wtryskiwacze / dziwny hałas

Post17 gru 2019, 19:22

Tak się kończy jazda na ciągłej rezerwie

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości