Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:46


Auto Hold a światła stop

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Auto Hold a światła stop

Post09 lis 2018, 22:27

Właśnie zdałem sobie sprawę, że przy aktywnej funkcji auto hold przy każdym jej zadziałaniu świecą z tyłu światła stopu. Czyli np. stojąc w korku cały czas walimy po oczach kierowcy za nami. Generalnie jestem przeciwnikiem trzymania nogi na hamulcu bez potrzeby, właśnie ze względu na oślepianie kierowców z tyłu. Zrobiłem szybki research w Internetach i wygląda na to, że w grupie VAG nie ma reguły, jednym świecą stopy innym nie z auto holdem. Jak jest u Was? Czy można to jakoś wykodować? Bawiłem się dziś trochę VCDS'em, ale nie znalazłem takiej opcji.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto Hold a światła stop

Post09 lis 2018, 22:53

U mnie swieca ale raczej to jest normalne szczegolnie jak masz automatyczna skrzynie, nie ma znaczenia czy wlaczysz auto hold czy tez bedziesz trzymal noge na hamulcu to i tak swiatla stopu beda swiecic a przelaczanie skrzyni w pozycje neutral nie jest zalecane bo to nie jest manualna skrzynia.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Auto Hold a światła stop

Post09 lis 2018, 23:55

Dla mnie jest to trochę dziwne, bo traktuję Auto Hold jako automatyczny hamulec ręczny, a na ręcznym światła stopu nie świecą. Nie za bardzo ogarniam jaki jest tego zamysł, bo pewnie jakiś jest...

PS.
Gdzieś też czytałem, że wydawanie sygnału dźwiękowego przy otwieraniu i zamykaniu auta jest niezgodne z prawem.
Offline

koper92

Gadatliwy

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 16 lut 2015, 22:05
  • Online: 10d 16h 6m 26s
  • Pochwały: 3
  • Auto: MK 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSi
  • Lokalizacja: Tomaszow Maz

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 08:11

Greg2 w serwisie VW i Mercedesa, mówili ,że można trzymać na neutralu,gdyż to tylko rozłącza skrzynie,generalnie niby nic się nie dzieje. Jakie są wasze opinie?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 08:39

seba pisze:Dla mnie jest to trochę dziwne, bo traktuję Auto Hold jako automatyczny hamulec ręczny, a na ręcznym światła stopu nie świecą. Nie za bardzo ogarniam jaki jest tego zamysł, bo pewnie jakiś jest...

PS.
Gdzieś też czytałem, że wydawanie sygnału dźwiękowego przy otwieraniu i zamykaniu auta jest niezgodne z prawem.

auto hold nie zaciąga ręcznego! Auto hold trzyma hamulec podstawowy. Dopiero gdy zgasisz silnik przy działającym ah to zaciągnie ręczny.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 09:12

Wiem o tym doskonale, widać to po kolorze kontrolki, i technicznie tak to wygląda, natomiast funkcjonalnie jest to dla mnie hamulec pomocniczy/postojowy. Po co są światła stopu? Po to aby ostrzec tych za nami, że zwalniamy, nie że stoimy, bo stać możemy bez włączonych świateł stopu. Przecież nie możemy użyć auto holdu w czasie jazdy. Kurde te ledy z tyłu w niektórych sytuacjach (np. w deszczu) naprawdę dają ostro po oczach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 10:53

Tak, swiatla led mocno swieca.
koper92 czytalem ze nie jest to zalecane ze wzgledu na konstrukcje i dzialanie automatycznej skrzyni. Z drugiej strony jaki jest sens machac drazkiem od biegow co skrzyzowanie majac automat.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 4m 8s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 16:47

koper92 pisze:Greg2 w serwisie VW i Mercedesa, mówili ,że można trzymać na neutralu,gdyż to tylko rozłącza skrzynie,generalnie niby nic się nie dzieje. Jakie są wasze opinie?

ja u siebie często w korku wyrzucam na N, jak na razie się nie popsuło.
Też uważam że na postoju to niczemu nie szkodzi.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 22:02

Z tego co wyczytalem to w N skrzynia nie jest smarowana przez co ma gorsze chlodzenie ale ja nikomu nie mam zamiaru narzucac jak ma uzywac skrzyni 😃 Ja po to kupilem automat zeby nie machac co skrzyzowanie drazkiem a mysle ze projektanci rowniez wyszli z tego samego zalozenia projektujac automat :mrgreen: Na postoju lepiej uzyc P
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Auto Hold a światła stop

Post10 lis 2018, 23:37

seba pisze:PS.
Gdzieś też czytałem, że wydawanie sygnału dźwiękowego przy otwieraniu i zamykaniu auta jest niezgodne z prawem.


Tak jest teoretycznie niezgodne bo wedle przepisów ma być zamykane i otwierane bez dźwięku, ale tochory i martwy przepis, podobnie jak zakaz montazu alarmów z antynapadem, chyba tylko w trosce o dobro złodzieja.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Auto Hold a światła stop

Post13 lis 2018, 13:44

seba pisze:Właśnie zdałem sobie sprawę, że przy aktywnej funkcji auto hold przy każdym jej zadziałaniu świecą z tyłu światła stopu. Czyli np. stojąc w korku cały czas walimy po oczach kierowcy za nami.

Nie zwróciłem dotąd na to uwagi, bo niezbyt często korzystam z Auto Hold... a rzeczywiście stopy świecą... dla mnie też trochę dziwne.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto Hold a światła stop

Post13 lis 2018, 14:18

nie dziwne bo auto hold to tak jakby sie wcisnelo hamulec i trzymalo tylko za czlowieka teraz robi to automat
Offline

Mettenoos

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 18 lip 2019, 11:56
  • Online: 6h 32m 45s
  • Auto: Tiguan R-Line 2016
  • Silnik: 2.0 TDI+ CUWA 210hp
  • Lokalizacja: GD

Re: Auto Hold a światła stop

Post14 gru 2019, 23:12

Sorry za odkop ale w moim Tiguanie I FL z 2016 roku z DSG podczas postoju na AH światła stop się nie świecą, szukałem w kodowaniach i adaptacjach ale nigdzie nie znajduję tej opcji, żeby ją aktywować

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość