Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 23:22


[2.0 TDI 140KM] Huczenie podczas skrętu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

bonczek87

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:48
  • Online: 16h 36m 36s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Huczenie podczas skrętu

Post20 paź 2018, 11:13

Witam
Od kiedy posiadam auto czyli ponad półtora roku temu słychać huczenie podczas skręcania i chciałbym się w końcu tym zająć, tylko że podczas szybkiej jazdy jak wchodzę w zakręt tego nie słychać a tylko jak ruszam i skręcam w lewo, wtedy słychać ten dźwięk, natomiast podczas jazdy prosto jest ok. Nie jest to typowe stukanie jak przegub więc możliwe że to łożysko huczy?
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Huczenie podczas skrętu

Post20 paź 2018, 12:24

Tak możliwe, że to łożysko, ale wygląda mi to na przegub. Możesz sprawdzić czy to łożysko, podnosząc na przemian jedną i drugą stronę auta, wrzucić 2-kę i słuchając porównać, która strona jest głośniejsza. Najlepiej wziąć drugą osobę do pomocy:).
Wg mnie łożysko słychać jest raczej przy większych prędkościach, tj powyżej 50km/h. Przy ruszaniu nigdy nie spotkałem się z takim objawem. Sam miałem kiedyś łożysko do wymiany zdiagnozowane powyższym sposobem. Mi huczało na zakrętach przy prędkości około 60-80 km/h.
Offline

bonczek87

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:48
  • Online: 16h 36m 36s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Huczenie podczas skrętu

Post20 paź 2018, 13:38

To łożysko sprawdzę.. Odnośnie przegubu to nigdy się nie spotkałem żeby taki dźwięk wydawał zepsuty przegub a troche ich już wymieniłem ale będę w razie czego brał to pod uwagę 😀
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 16s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Huczenie podczas skrętu

Post21 paź 2018, 09:32

Jeżeli to jest raczej takie tarcie, skrobanie, rzężenie i tylko w lewo, to przyjrzyj się temu wątkowy:
Odgłos z silnika/ukł. kierowniczego przy skręcie w lewo
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t
Miałem to w Golfie 6, mam to samo (trochę mniej słyszalne ale jednak) w Golfie 7.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

bonczek87

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:48
  • Online: 16h 36m 36s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Huczenie podczas skrętu

Post21 paź 2018, 10:59

Możesz wrzucic link normalnie nie przez tapatalk bo nie chce mi tego otworzyć.. Dzięki
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 16s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Huczenie podczas skrętu

Post23 paź 2018, 20:28

http://forum.octaviaclub.pl/forum/octav ... /56719-odgłos-z-silnika-ukł-kierowniczego-przy-skrę%C2%99cie-w-lewo
Offline

Classic

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 27 maja 2013, 21:55
  • Lokalizacja: Tomaszów Maz.
  • Online: 1d 23h 59m 58s

Re: Huczenie podczas skrętu

Post24 paź 2018, 20:10

Dźwięk jest podobny jak by do wyjącego wspomagania, rzęzi tak ? Jeśli tak problem przerabiany w silniku o oznaczeniu CFFB, pomogła wymiana oleju w skrzyni biegów. Wina mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów słabej jakości.
Offline

bonczek87

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:48
  • Online: 16h 36m 36s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Huczenie podczas skrętu

Post25 paź 2018, 17:12

No tak właśnie jakby pompa od wspomagania a tutaj nie ma pompy tylko jest elektryczne wspomaganie tak?? Chciałęm to nagrać ale na nagraniu nie wiele słychać.. Postatam się jutro jeszcze raz spróbowac i wrzucę tutaj filmik.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości