Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:33


[1.4 TSI 122KM] Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

HybMan071

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:05
  • Online: 11h 48m 7s
  • Auto: VW Golf VI Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 90kW
  • Lokalizacja: Wrocław

Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 11:54

Witam.

Ostatnio byłem na wymianie sprężyn przednich z uwagi na pęknięcie jednej z nich. Mechanik wymienił mi sprężyny fabryczne na zamienniki wysokiej klasy (o ile dobrze pamiętam to - Kayaba). Oprócz tego wymienił poduszki i łożysko po obu stronach...

Od tej wymiany auto strasznie "skrzypi" podczas jazdy na każdych "wybojach" (w szczególności na progach zwalniających). Mechanik nie ma pomysłu w czym leży problem i proponuje mi wymianę na sprężyny fabryczne, oczywiście za "konkretną" dopłatą. :roll:

Uprzedzając pytania - słychać ewidentnie naprężające i rozprężające się sprężyny i jest to dźwięk na tyle charakterystyczny, że jestem w stanie stwierdzić to na 99%

Pytanie czy ktoś z forumowiczy wie w jaki sposób - po mniejszych kosztach - rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Golf VI Variant 1.4 TSI (CAXA) rok 2010.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, 11:59 przez HybMan071, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 11:58

Ale czy to nie skrzypi przypadkiem amortyzator? Mój miał identyczny przypadek co się okazało wyciekł z niego olej i zaczął pracować inaczej niż producent przewidział
Offline

HybMan071

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:05
  • Online: 11h 48m 7s
  • Auto: VW Golf VI Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 90kW
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 12:01

Maciek pisze:Ale czy to nie skrzypi przypadkiem amortyzator? Mój miał identyczny przypadek co się okazało wyciekł z niego olej i zaczął pracować inaczej niż producent przewidział


Wydaje mi się że gdyby był to problem amortyzatora, to auto skrzypiałoby też przed wymianą, natomiast problem zaczął się zaraz po wymianie sprężyn...
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 12:01

Ja napiszę Ci swoją przygodę ze skrzypieniem po wymianie amortyzatorów, sprężyn i poduszek. Tez mi skrzypiało jak stara wersalka i to też nie za każdym razem. Wymieniłem sworzeń, tuleje wahacza i nic dalej skrzypiało. Ponieważ cały czas uważałem, że skrzypienie pochodzi z górnego mocowania amortyzatora zrobiłem tak. Podniosłem auto, poluzowałem 3 śruby mocowania amortyzatora pod maską, podważyłem lekko poduszkę tak oby można było prysnąć tam sprayem. Użyłem silikonu w sprayu firmy K2. Dokręciłem śruby i cisza po dziś dzień:). Ale u mnie ewidentnie skrzypiało u góry.
PS
Oczywiście jak najbardziej amortyzator może skrzypieć, tyle tylko, że ja miałem nowe więc je wykluczyłem:).
Offline

HybMan071

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:05
  • Online: 11h 48m 7s
  • Auto: VW Golf VI Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 90kW
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 12:16

hoses pisze:Ja napiszę Ci swoją przygodę ze skrzypieniem po wymianie amortyzatorów, sprężyn i poduszek. Tez mi skrzypiało jak stara wersalka i to też nie za każdym razem. Wymieniłem sworzeń, tuleje wahacza i nic dalej skrzypiało. Ponieważ cały czas uważałem, że skrzypienie pochodzi z górnego mocowania amortyzatora zrobiłem tak. Podniosłem auto, poluzowałem 3 śruby mocowania amortyzatora pod maską, podważyłem lekko poduszkę tak oby można było prysnąć tam sprayem. Użyłem silikonu w sprayu firmy K2. Dokręciłem śruby i cisza po dziś dzień:). Ale u mnie ewidentnie skrzypiało u góry.
PS
Oczywiście jak najbardziej amortyzator może skrzypieć, tyle tylko, że ja miałem nowe więc je wykluczyłem:).



Dzięki za dobrą radę! Jak mi się uda, to postaram się jakoś zarejestrować te skrzypienie i wrzucić na forum.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypienie sprężnyn po wymianie

Post15 paź 2018, 13:40

Ja jeździłem z tym do mechanika, ale co tylko do niego podjechałem to cisza, zero skrzypienia. Po kilku takich wyjazdach do niego już było mi głupio, bo gość patrzył na mnie jak na wariata. To tak jak z dentystą. Idziesz do gabinetu i naglę ząb nie boli :D . Nie wiem jakim cudem ten patent pomógł. Może poduszka się źle ułożyła i po poluzowaniu i dokręceniu siadła dobrze. Naprawdę nie wiem, ale ważne, że pomogło. :D

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości