Znaleziono 39 wyników

autor: wodzislawski
09 lip 2014, 20:35
Forum: MK7
Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 81974

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Bonifacy,
Zjeździłem cały kraj...Ta nawigacja jest dobra. Automapa też korzysta z Navteq'a :D
autor: wodzislawski
22 kwie 2014, 15:38
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Mnie zastanawia tylko ten system start-stop czy to takie na non stopie wyłączanie i włączanie nie ma wpływu na żywotnośc silnika albo innych części np. akumulatora, alternatora czy rozrusznika?

Dlatego ja na wszelki wypadek nie używam start/stop, zaraz po uruchomieniu silnika wyłączam guzikiem ...
autor: wodzislawski
20 kwie 2014, 20:03
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Witaj kolego.
Takiego spalania nie miałem nigdy przenigdy... a nie przeprasza,... jak biłem rekord prędkości. Wskazówka lezała na 220 :)
Ale tak serio...
Kolego EKO nie znaczy klepać babę po tyłku... EKO znaczy wciskamy gaz na max to 2000obr/min i zmiana itd itd..
Jeśli nie masz daleko do Murowanej ...
autor: wodzislawski
20 kwie 2014, 19:26
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Jak kolego z ACT w Poznaniu nie przekraczałem 5.5 litra! WIe,m- mało realne, ale jak oddawałem samochód na sprzedaż- na odcinku 4150 km miałem średnie spalanie 5.0.
autor: wodzislawski
20 kwie 2014, 16:25
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Nie jeżdże jak emeryt. Ukończyłem kursy Eko Driwingu. Dzisiaj na kolegi Skoda Fabia 1.9TDI wykręciłem 3.9 litra :) przy normalnej jeździe. Jakbyś zauważył na niektórych moich opisach, średnia prędkość była dość wysoka.. więc do Pana z kapelusikiem mi brakuje. Jechałem wolno autostradą, bo miałem ...
autor: wodzislawski
03 kwie 2014, 22:01
Forum: Multimedia
Temat: Discovery Media - jak uruchomić funkcję głosową
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 32866

Re: Discovery media golf 7 Highline

Nie uruchomisz bo nie kupiłeś opcji dodatkowej a przycisk...seryjny. Zrobili tak, że jak nie masz tej opcji, to służy on do wyciszania aktualnego źródła dźwięku.
autor: wodzislawski
03 kwie 2014, 18:41
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Witajcie,

Na odcinku z Poznania do Hannoveru uzyskałem łączny wynik 4.0 zatem powyższe 3.9 nie było przypadkowe, ale wspomniana wartość była mniej więcej na połowie odcinka.

Różnica w spalaniu pomiędzy 100km/h a 140km/h jest taka, że nie działa już ACT (załącza się jedynie z górki lub na prostej i ...
autor: wodzislawski
02 kwie 2014, 22:47
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Jako ciekawostkę załączam zdjęcie. Wynik uzyskałem na autostradzie utrzymując prędkość 100km/h. Rozumiem, że wolna jazda, ale jak popatrzeć na specyfikację z katalogu, to może powinienem być testerem VW do oceny spalania :)
Uważam, że wynik jest mega.
autor: wodzislawski
31 mar 2014, 10:08
Forum: MK7
Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 81974

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Nie byłbym taki pewien, czy w skodzie jest taka sama nawigacja. Widziałem w SuperB nowym i jest to coś zupełnie innego.
autor: wodzislawski
18 mar 2014, 08:07
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Jazda z ACT jest banalna. Wystarczy, że nie dajesz gazu i nie jest pod górkę, to komputer sam załącza ACT. Widzisz tylko wskaźnik na wyświetlaczu...magiczne EKO.
Taki wynik osiągnąłem tylko jeden jedyny raz. Ale powiem tak- spalanie jest prawie katalogowe. Jeżdżę samochodem tak mniej więcej do 110km ...
autor: wodzislawski
16 mar 2014, 12:38
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Jako ciekawostka dodam, że ostatnio jechałem 80km/h i spalanie z ACT na odcinku 127km wyszło 4.3 :)
autor: wodzislawski
14 lut 2014, 14:30
Forum: MK7
Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 81974

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Małe uzupełnienie informacji. Osoby, które pobierają mapy nie muszę się martwić o licencję. Jest ona zakodowana w radio bezpośrednio. Zatem ściągając nowe mapy nie ma ani pytania o plik, ani o numer seryjny.
A gdyby ktoś z Was chciał dokonać aktualizacji- to niestety nie dają nowych kart a jedynie ...
autor: wodzislawski
06 sty 2014, 21:25
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

No to miałem szczęście :)
autor: wodzislawski
04 sty 2014, 17:03
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Źle zostałem zrozumiany :) Przegląd po 30.000 ale podałem dane dla 20.000
Co do samego oleju- dzwoniłem do VW Assistance z pytaniem. tak do normalne. Dodam tyle, że koledzy mają nowe VW i BWM- ten sam problem. Coś zawsze schodzi. Zależy jakimi się prędkościami poruszamy. Ja dużo po autostradzie a ...
autor: wodzislawski
03 sty 2014, 17:37
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line

Wyniki użytkowania po przejechaniu 20.000km

Witajcie,

Trochę minęło czasu a dokładnie pół roku.
Jak sie sprawia ACT?? Genialnie. Oczywiści- to żaden przebieg, ale oto moje wyniki:
- spalanie po drogach krajowych pomiędzy 4.7-5.2 l (prędkości do 80-110km/h)
- spalanie w mieście ok 6.5
- spalanie na ...
autor: wodzislawski
21 lis 2013, 21:21
Forum: MK7
Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 81974

Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja

Witam,

Tutaj jest do pobrania aktualizacja. Działa-sprawdzone.
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light
autor: wodzislawski
22 sie 2013, 06:14
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: ECO Driving
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 25000

Re: ECO Driving

jarekbarcaaa pisze:
Marrio pisze:gdybym zmieniał biegi jak to pokazuje komuter to silnik by sie poporostu dusił a dwumas skonczył sie szybciej niz mysle

To ciekawe jak dsg zmienia biegi:) jak wg was szkodliwe jest wg wskazan komputera;)
Moj dwumas wytrzymał 330.000
autor: wodzislawski
22 sie 2013, 06:11
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: ECO Driving
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 25000

Re: ECO Driving

Witam

Dodam tak:
Zmiana biegu przy 2000obr/min. Zatem jesli wasze przekładnie maja taki układ, ze przy 30km/h macie mniej, to można prędkość podwyższyc. Eko-driving polega na obserwacji obrotów silnika. Do 2000-2200 i zmiana.

To jako małe sprostowanie.
Moim BMW mam 349.000 km. Bez remontu.
autor: wodzislawski
21 sie 2013, 13:57
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: ECO Driving
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 25000

Re: ECO Driving

Zostałem poproszony o opis metody EKO-DRIVINGu.
Odnośnie samej metody można poczytać tutaj: http://www.szkola-auto.pl/szkolenia
Proponuję zapoznać się z zasadami opisanymi na tej stronie. Nie ma ich wiele. Zaledwie pięć.
Metodę tę stosuję ok 4 lat.
Oto rozwinięcie pięciu wskazówek opisanych na ...
autor: wodzislawski
20 sie 2013, 18:51
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line

Fakt załączenia ACT wiemy po informacji na wyświetlaczu. Jest to delikatne przełączenie. Fajnie to sie zachowuje przy prędkości w granicach 110km/h ponieważ jest dość obrotów aby ACT było dlugo aktywne i pozwalało zaoszczędzić.
Dla zainteresowanych złośników- tak kupiłem auto na 10 lat i dlatego ...
autor: wodzislawski
19 sie 2013, 13:05
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line

TO jest dosc ciekawe- człowiek chce przedstawić prawdziwe wyniki spalania auta z ACT a dostaje bęcki. Najwięcej do powiedzenia mają ci, co tego nie używają.
Jak nie chcesz- nie kupujesz. Jak nie lubisz- to po co krytykujesz. Nie musisz się zgadzać ale czy musisz człowiek być uszczypliwy.
Tekst ten ...
autor: wodzislawski
16 sie 2013, 12:08
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line

Kolego, ale ja mam 140KM i nie oczekujmy, że będzie spalanie takie samo. Moc swoje potrzebuje. Dodam może, że wczoraj na trasie przy prędkosciach polskich, czyli do 100km/h, miałem spalanie 4,8 ale ze względu na ACT.
Informacja dla Kakaruto- przy 140km/h też mam ok 6.7l/100km
autor: wodzislawski
15 sie 2013, 07:57
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line

Najważniejsze jest mocowanie. Thule. Producent mocowania dostarcza dodatkowo przezroczyste nadkładki (naklejki) na lakier. Nie nie wyciera się.
Bagażnik to Delphin ale to nie ma znaczenia. Musisz pytać się o mocowania dla VW Golf 7. One są dostosowane do geometrii.
autor: wodzislawski
14 sie 2013, 17:37
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 57844

Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line

Witam,
Wróciłem z delegacji z Niemiec. Trasa Poznań-okolice Frankfurt n.M. Łącznie 780 km w jedną stronę. Oto wyniki spalania:

Technologia ACT działa do prędkości 130km/h. Zatem zablokowałem na tempomacie prędkość 130km/h i jechałem do celu. Oczywiście z przestrzeganiem przepisów związanych z ...
autor: wodzislawski
28 lip 2013, 23:17
Forum: MK7
Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI 140 KM ACT DSG - 2013 Highline White
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 42478

Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI 140 KM ACT DSG 2013 Highline White

Koledzy odnośnie nawigacji. Automape mam chyba od 7 lat i ma wiele zalet. Największą są 4x w roku aktualizację. Ale mapa w golfie jest super. Komunikaty głosowe w Automapie są gorsze. Ja jestem zadowolony z nawigacji. Działa na wysokim poziomie. Nie wyporowadziła mnie w pole.

Wyszukiwanie zaawansowane