Zjeździłem cały kraj...Ta nawigacja jest dobra. Automapa też korzysta z Navteq'a
Znaleziono 39 wyników
- 09 lip 2014, 20:35
- Forum: MK7
- Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 81974
Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Bonifacy,
Zjeździłem cały kraj...Ta nawigacja jest dobra. Automapa też korzysta z Navteq'a
Zjeździłem cały kraj...Ta nawigacja jest dobra. Automapa też korzysta z Navteq'a
- 22 kwie 2014, 15:38
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Mnie zastanawia tylko ten system start-stop czy to takie na non stopie wyłączanie i włączanie nie ma wpływu na żywotnośc silnika albo innych części np. akumulatora, alternatora czy rozrusznika?
Dlatego ja na wszelki wypadek nie używam start/stop, zaraz po uruchomieniu silnika wyłączam guzikiem ...
Dlatego ja na wszelki wypadek nie używam start/stop, zaraz po uruchomieniu silnika wyłączam guzikiem ...
- 20 kwie 2014, 20:03
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Witaj kolego.
Takiego spalania nie miałem nigdy przenigdy... a nie przeprasza,... jak biłem rekord prędkości. Wskazówka lezała na 220 :)
Ale tak serio...
Kolego EKO nie znaczy klepać babę po tyłku... EKO znaczy wciskamy gaz na max to 2000obr/min i zmiana itd itd..
Jeśli nie masz daleko do Murowanej ...
Takiego spalania nie miałem nigdy przenigdy... a nie przeprasza,... jak biłem rekord prędkości. Wskazówka lezała na 220 :)
Ale tak serio...
Kolego EKO nie znaczy klepać babę po tyłku... EKO znaczy wciskamy gaz na max to 2000obr/min i zmiana itd itd..
Jeśli nie masz daleko do Murowanej ...
- 20 kwie 2014, 19:26
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Jak kolego z ACT w Poznaniu nie przekraczałem 5.5 litra! WIe,m- mało realne, ale jak oddawałem samochód na sprzedaż- na odcinku 4150 km miałem średnie spalanie 5.0.
- 20 kwie 2014, 16:25
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Nie jeżdże jak emeryt. Ukończyłem kursy Eko Driwingu. Dzisiaj na kolegi Skoda Fabia 1.9TDI wykręciłem 3.9 litra :) przy normalnej jeździe. Jakbyś zauważył na niektórych moich opisach, średnia prędkość była dość wysoka.. więc do Pana z kapelusikiem mi brakuje. Jechałem wolno autostradą, bo miałem ...
- 03 kwie 2014, 22:01
- Forum: Multimedia
- Temat: Discovery Media - jak uruchomić funkcję głosową
- Odpowiedzi: 24
- Odsłony: 32866
Re: Discovery media golf 7 Highline
Nie uruchomisz bo nie kupiłeś opcji dodatkowej a przycisk...seryjny. Zrobili tak, że jak nie masz tej opcji, to służy on do wyciszania aktualnego źródła dźwięku.
- 03 kwie 2014, 18:41
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Witajcie,
Na odcinku z Poznania do Hannoveru uzyskałem łączny wynik 4.0 zatem powyższe 3.9 nie było przypadkowe, ale wspomniana wartość była mniej więcej na połowie odcinka.
Różnica w spalaniu pomiędzy 100km/h a 140km/h jest taka, że nie działa już ACT (załącza się jedynie z górki lub na prostej i ...
Na odcinku z Poznania do Hannoveru uzyskałem łączny wynik 4.0 zatem powyższe 3.9 nie było przypadkowe, ale wspomniana wartość była mniej więcej na połowie odcinka.
Różnica w spalaniu pomiędzy 100km/h a 140km/h jest taka, że nie działa już ACT (załącza się jedynie z górki lub na prostej i ...
- 02 kwie 2014, 22:47
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Jako ciekawostkę załączam zdjęcie. Wynik uzyskałem na autostradzie utrzymując prędkość 100km/h. Rozumiem, że wolna jazda, ale jak popatrzeć na specyfikację z katalogu, to może powinienem być testerem VW do oceny spalania
Uważam, że wynik jest mega.
Uważam, że wynik jest mega.
- 31 mar 2014, 10:08
- Forum: MK7
- Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 81974
Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Nie byłbym taki pewien, czy w skodzie jest taka sama nawigacja. Widziałem w SuperB nowym i jest to coś zupełnie innego.
- 18 mar 2014, 08:07
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Jazda z ACT jest banalna. Wystarczy, że nie dajesz gazu i nie jest pod górkę, to komputer sam załącza ACT. Widzisz tylko wskaźnik na wyświetlaczu...magiczne EKO.
Taki wynik osiągnąłem tylko jeden jedyny raz. Ale powiem tak- spalanie jest prawie katalogowe. Jeżdżę samochodem tak mniej więcej do 110km ...
Taki wynik osiągnąłem tylko jeden jedyny raz. Ale powiem tak- spalanie jest prawie katalogowe. Jeżdżę samochodem tak mniej więcej do 110km ...
- 16 mar 2014, 12:38
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Jako ciekawostka dodam, że ostatnio jechałem 80km/h i spalanie z ACT na odcinku 127km wyszło 4.3 
- 14 lut 2014, 14:30
- Forum: MK7
- Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 81974
Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Małe uzupełnienie informacji. Osoby, które pobierają mapy nie muszę się martwić o licencję. Jest ona zakodowana w radio bezpośrednio. Zatem ściągając nowe mapy nie ma ani pytania o plik, ani o numer seryjny.
A gdyby ktoś z Was chciał dokonać aktualizacji- to niestety nie dają nowych kart a jedynie ...
A gdyby ktoś z Was chciał dokonać aktualizacji- to niestety nie dają nowych kart a jedynie ...
- 06 sty 2014, 21:25
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
- 04 sty 2014, 17:03
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Źle zostałem zrozumiany :) Przegląd po 30.000 ale podałem dane dla 20.000
Co do samego oleju- dzwoniłem do VW Assistance z pytaniem. tak do normalne. Dodam tyle, że koledzy mają nowe VW i BWM- ten sam problem. Coś zawsze schodzi. Zależy jakimi się prędkościami poruszamy. Ja dużo po autostradzie a ...
Co do samego oleju- dzwoniłem do VW Assistance z pytaniem. tak do normalne. Dodam tyle, że koledzy mają nowe VW i BWM- ten sam problem. Coś zawsze schodzi. Zależy jakimi się prędkościami poruszamy. Ja dużo po autostradzie a ...
- 03 sty 2014, 17:37
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
Wyniki użytkowania po przejechaniu 20.000km
Witajcie,
Trochę minęło czasu a dokładnie pół roku.
Jak sie sprawia ACT?? Genialnie. Oczywiści- to żaden przebieg, ale oto moje wyniki:
- spalanie po drogach krajowych pomiędzy 4.7-5.2 l (prędkości do 80-110km/h)
- spalanie w mieście ok 6.5
- spalanie na ...
Witajcie,
Trochę minęło czasu a dokładnie pół roku.
Jak sie sprawia ACT?? Genialnie. Oczywiści- to żaden przebieg, ale oto moje wyniki:
- spalanie po drogach krajowych pomiędzy 4.7-5.2 l (prędkości do 80-110km/h)
- spalanie w mieście ok 6.5
- spalanie na ...
- 21 lis 2013, 21:21
- Forum: MK7
- Temat: Discover Media 5.8" - Nawigacja
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 81974
Re: Discover Media 5.8" - Nawigacja
Witam,
Tutaj jest do pobrania aktualizacja. Działa-sprawdzone.
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light
Tutaj jest do pobrania aktualizacja. Działa-sprawdzone.
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... aign_light
- 22 sie 2013, 06:14
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: ECO Driving
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 25000
Re: ECO Driving
Moj dwumas wytrzymał 330.000jarekbarcaaa pisze:Marrio pisze:gdybym zmieniał biegi jak to pokazuje komuter to silnik by sie poporostu dusił a dwumas skonczył sie szybciej niz mysle
To ciekawe jak dsg zmienia biegi:) jak wg was szkodliwe jest wg wskazan komputera;)
- 22 sie 2013, 06:11
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: ECO Driving
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 25000
Re: ECO Driving
Witam
Dodam tak:
Zmiana biegu przy 2000obr/min. Zatem jesli wasze przekładnie maja taki układ, ze przy 30km/h macie mniej, to można prędkość podwyższyc. Eko-driving polega na obserwacji obrotów silnika. Do 2000-2200 i zmiana.
To jako małe sprostowanie.
Moim BMW mam 349.000 km. Bez remontu.
Dodam tak:
Zmiana biegu przy 2000obr/min. Zatem jesli wasze przekładnie maja taki układ, ze przy 30km/h macie mniej, to można prędkość podwyższyc. Eko-driving polega na obserwacji obrotów silnika. Do 2000-2200 i zmiana.
To jako małe sprostowanie.
Moim BMW mam 349.000 km. Bez remontu.
- 21 sie 2013, 13:57
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: ECO Driving
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 25000
Re: ECO Driving
Zostałem poproszony o opis metody EKO-DRIVINGu.
Odnośnie samej metody można poczytać tutaj: http://www.szkola-auto.pl/szkolenia
Proponuję zapoznać się z zasadami opisanymi na tej stronie. Nie ma ich wiele. Zaledwie pięć.
Metodę tę stosuję ok 4 lat.
Oto rozwinięcie pięciu wskazówek opisanych na ...
Odnośnie samej metody można poczytać tutaj: http://www.szkola-auto.pl/szkolenia
Proponuję zapoznać się z zasadami opisanymi na tej stronie. Nie ma ich wiele. Zaledwie pięć.
Metodę tę stosuję ok 4 lat.
Oto rozwinięcie pięciu wskazówek opisanych na ...
- 20 sie 2013, 18:51
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line
Fakt załączenia ACT wiemy po informacji na wyświetlaczu. Jest to delikatne przełączenie. Fajnie to sie zachowuje przy prędkości w granicach 110km/h ponieważ jest dość obrotów aby ACT było dlugo aktywne i pozwalało zaoszczędzić.
Dla zainteresowanych złośników- tak kupiłem auto na 10 lat i dlatego ...
Dla zainteresowanych złośników- tak kupiłem auto na 10 lat i dlatego ...
- 19 sie 2013, 13:05
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line
TO jest dosc ciekawe- człowiek chce przedstawić prawdziwe wyniki spalania auta z ACT a dostaje bęcki. Najwięcej do powiedzenia mają ci, co tego nie używają.
Jak nie chcesz- nie kupujesz. Jak nie lubisz- to po co krytykujesz. Nie musisz się zgadzać ale czy musisz człowiek być uszczypliwy.
Tekst ten ...
Jak nie chcesz- nie kupujesz. Jak nie lubisz- to po co krytykujesz. Nie musisz się zgadzać ale czy musisz człowiek być uszczypliwy.
Tekst ten ...
- 16 sie 2013, 12:08
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line
Kolego, ale ja mam 140KM i nie oczekujmy, że będzie spalanie takie samo. Moc swoje potrzebuje. Dodam może, że wczoraj na trasie przy prędkosciach polskich, czyli do 100km/h, miałem spalanie 4,8 ale ze względu na ACT.
Informacja dla Kakaruto- przy 140km/h też mam ok 6.7l/100km
Informacja dla Kakaruto- przy 140km/h też mam ok 6.7l/100km
- 15 sie 2013, 07:57
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line
Najważniejsze jest mocowanie. Thule. Producent mocowania dostarcza dodatkowo przezroczyste nadkładki (naklejki) na lakier. Nie nie wyciera się.
Bagażnik to Delphin ale to nie ma znaczenia. Musisz pytać się o mocowania dla VW Golf 7. One są dostosowane do geometrii.
Bagażnik to Delphin ale to nie ma znaczenia. Musisz pytać się o mocowania dla VW Golf 7. One są dostosowane do geometrii.
- 14 sie 2013, 17:37
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI ACT - 2013 Pacific Blue High Line
- Odpowiedzi: 74
- Odsłony: 57844
Re: VW GOLF 7 1.4 TSI ACT Pacific Blue High Line
Witam,
Wróciłem z delegacji z Niemiec. Trasa Poznań-okolice Frankfurt n.M. Łącznie 780 km w jedną stronę. Oto wyniki spalania:
Technologia ACT działa do prędkości 130km/h. Zatem zablokowałem na tempomacie prędkość 130km/h i jechałem do celu. Oczywiście z przestrzeganiem przepisów związanych z ...
Wróciłem z delegacji z Niemiec. Trasa Poznań-okolice Frankfurt n.M. Łącznie 780 km w jedną stronę. Oto wyniki spalania:
Technologia ACT działa do prędkości 130km/h. Zatem zablokowałem na tempomacie prędkość 130km/h i jechałem do celu. Oczywiście z przestrzeganiem przepisów związanych z ...
- 28 lip 2013, 23:17
- Forum: MK7
- Temat: VW Golf 7 - 1.4 TSI 140 KM ACT DSG - 2013 Highline White
- Odpowiedzi: 60
- Odsłony: 42478
Re: VW Golf 7 - 1.4 TSI 140 KM ACT DSG 2013 Highline White
Koledzy odnośnie nawigacji. Automape mam chyba od 7 lat i ma wiele zalet. Największą są 4x w roku aktualizację. Ale mapa w golfie jest super. Komunikaty głosowe w Automapie są gorsze. Ja jestem zadowolony z nawigacji. Działa na wysokim poziomie. Nie wyporowadziła mnie w pole.