Znaleziono 20 wyników
- 09 lut 2018, 22:55
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Nie, nie rozwiązałem, w sumie autem jeżdżę niewiele i przestało mi to przeszkadzać. Może na wiosnę odstawię do mechanika. Też myślałem o poduszce z racji tego, że silnik przy pewnej prędkości RPM zaczyna nieco buczeć i czuć wibracje na pedale gazu. Mam dobrego mechanika więc może coś wyczaruje ...
- 04 lut 2018, 10:40
- Forum: Wnętrze i nadwozie
- Temat: Brak wygłuszenia maski w benzynie - warto zakładać?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 3475
Brak wygłuszenia maski w benzynie - warto zakładać?
Cześć, z tego co się zorientowałem 1.6 MPI nie mają fabrycznie wygłuszenia maski, u mnie przynajmniej nie ma. Na Allegro są zamienniki ale pytanie czy warto to montować? Są słyszalne efekty po założeniu w kabinie? Czy to raczej tylko kwestia izolacji ciepła i dźwięku na zewnątrz auta?
- 04 lut 2018, 10:39
- Forum: Wnętrze i nadwozie
- Temat: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 5492
Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
Niestety nie zlokalizowałem wycieku z przodu, za to okazało się, że wężyk igielitowy z tyłu do którego wsadziłem urwane końcówki się rozszczelnił.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy używając tylko sprysku przedniej szyby i mając przerwany wężyk z tyłu jest szansa, żebym czuł zapach płynu w ...
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy używając tylko sprysku przedniej szyby i mając przerwany wężyk z tyłu jest szansa, żebym czuł zapach płynu w ...
- 04 lut 2018, 10:32
- Forum: Wnętrze i nadwozie
- Temat: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 8329
Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu
Cześć, nie wiem czy to wina mrozów czy bruku i wybojów, a prawdopodobnie kombinacja obydwu, ale Golf zaczął strasznie trzeszczeć. Macie pomysł jak usunąć trzeszczenie tapicerki/boczku drzwi pasażera? Raczej gdzieś od dołu. Z tym jakoś sobie poradzę, powtykam gąbki gdzie się da i zobaczymy. Ale ...
- 07 sty 2018, 10:33
- Forum: Wnętrze i nadwozie
- Temat: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 5492
Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
Cześć, od razu nadmienię, że problem nie dotyczy pękniętego wężyka tylnej klapy - tam już zostało "połatane".
Przy spryskiwaniu przedniej szyby sam płyn wylatuje z opóźnieniem i nie od razu pełnym ciśnieniem. Potem czuć w kabinie zapach płynu do spryskiwaczy a sam płyn znika w zastraszającym tempie ...
Przy spryskiwaniu przedniej szyby sam płyn wylatuje z opóźnieniem i nie od razu pełnym ciśnieniem. Potem czuć w kabinie zapach płynu do spryskiwaczy a sam płyn znika w zastraszającym tempie ...
- 21 gru 2017, 19:26
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Właśnie o tym samym myślałem, chociaż znajomy jak rzucił okiem z kanału to nie było widać uszkodzenia. A poducha skrzyni może dać podobny efekt?
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 15 gru 2017, 21:49
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Nikt nic?
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 20 lis 2017, 10:43
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Uslugi serwisowe - ceny
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 14622
Re: Uslugi serwisowe - ceny
Czy istnieje opcja, aby w ASO poprawili spasowanie tylnego boczku w moim Mk6? Ewidentnie odstaje i skrzypi na bruku, ktoś musiał go zdejmować i ulamac kilka spinek.
Jeśli tak, ile w ASO mogą sobie orientacyjnie za to zazyczyc?
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Jeśli tak, ile w ASO mogą sobie orientacyjnie za to zazyczyc?
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 18 lis 2017, 23:15
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Panowie, aby było prościej, nagrałem filmik w którym wyraźnie słychać buczenie. Będę wdzięczny za sugestie, podejrzewam, że jeśli ktoś miał to samo od razu rozpoczną charakterystyczny dźwięk.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=143ZycJZITg&feature=youtu.be[/youtube]
Wysłane z mojego m2 note ...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=143ZycJZITg&feature=youtu.be[/youtube]
Wysłane z mojego m2 note ...
- 16 lis 2017, 10:24
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 4370
Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Być może to wada fabryczna, ale tak być nie powinno. Dlatego dam płaską uszczelke od dołu do góry, nie wiem tylko czy 2x8 mm wystarczy, pomierze w weekend. Jak nie to 4x12 mm będzie na bank ok.
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 13 lis 2017, 13:55
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 4370
Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Mam tak samo. Czyli trzeba będzie uszczelke przykleic. Moim zdaniem ktoś w serwisie za bardzo podniósł drzwi, wiem, że niektórzy robili tak w ASO z racji skrzypiacej górnej uszczelki.
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 13 lis 2017, 09:53
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 4370
Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Cześć, dolna uszczelka drzwi, ta wzdłuż ich rantu, przepuszcza wodę na próg. Słyszę również hałas chlupoczacej wody od opon i mam wrażenie, że to przez to. Nie wiem czy drzwi były podnoszone na zawiasach, być może, górna uszczelka przylega ciasno do karoserii a wkładając kartkę pod dolną bez ...
- 13 lis 2017, 09:44
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Kręcone obydwa, cisza. Macie może inne pomysły? Mogłoby to mieć związek z poduszką pod silnikiem?
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 11 lis 2017, 12:23
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Dziury w wygluszeniu
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 16359
Re: Dziury w wygluszeniu
Z innej beczki, czy jest różnica w hałasie silnika przy zamkniętej masce z i bez wygluszenia? Mam benzynę i brak oryginalnie wygluszenia.
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 11 lis 2017, 12:20
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Tak podpowiada fizyka :-) Faktycznie, będę musiał tak zrobić, aby się upewnić. Tylko czy łożysko może wydawać taki dźwięk? Mechanik zasugerował, że to może być też wina poduszki, sam stwierdził, że silnik nieco lata ale nie widać, aby poduszka była przerwana. Gdyby to była skrzynia lub dyferencjal ...
- 10 lis 2017, 21:08
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Dzięki za odpowiedź, problem w tym, że łożysko powinno szumic, a to buczy. I łożysko teoretycznie powinno być słychać w zależności od prędkości, a tutaj nasila się pod wpływem stopnia skręcenia kierownicy i dodanego gazu. Jeśli w skręcam w lewo ale odpuszczę gaz to dźwięk prawie znika.
Wysłane z ...
Wysłane z ...
- 10 lis 2017, 10:20
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 15655
Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Cześć, pacjent to Mk6 1.6 MPI, manual i 160k km przebiegu. Brzmi jak łożysko, nie? :) Też na początku tak myślałem, ale mój mechanik nie jest tego taki pewien. Otóż przy skręcaniu w lewo w trakcie jazdy czy też przy ruszaniu z kierownicą skręcona w lewo słychać charakterystyczne buczenie, czy też ...
- 07 lis 2017, 17:49
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 7745
Re: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Nie ten silnik. Mechanik stwierdził, że łożysko oporowe i zebym sobie darował ruszanie tego, dopiero jak sprzęgło przyjdzie robić to zrobi się łożysko.
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
- 05 lis 2017, 10:45
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 7745
Re: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Hoses, tak jak w temacie, 1.6 102 KM, a skoro wciskam sprzęgło to manualna skrzynia biegów :)
Tberent, dzięki za sugestie, jaki jest koszt naprawy? Można z tym jeszcze trochę pojeździć czy może to mieć nieprzyjemne konsekwencje?
Dwumasy chyba w moim silniku nie ma, tzn w DSG tylko był.
Wysłane z ...
Tberent, dzięki za sugestie, jaki jest koszt naprawy? Można z tym jeszcze trochę pojeździć czy może to mieć nieprzyjemne konsekwencje?
Dwumasy chyba w moim silniku nie ma, tzn w DSG tylko był.
Wysłane z ...
- 04 lis 2017, 20:49
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 7745
Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Cześć, objaw taki jak w tytule, na postoju po odpuszczeniu sprzęgła (auto na luzie) słychać szczególnie przy lewym przednim kole (czyli po stronie kierowcy) charakterystyczne rzężenie czy też chrobotanie. Wciskając lekko sprzęgło nadal je słychać, dopiero tak powyżej 50% wciśniętego sprzęgła hałas ...