Znaleziono 20 wyników

autor: KamilD
09 lut 2018, 22:55
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Nie, nie rozwiązałem, w sumie autem jeżdżę niewiele i przestało mi to przeszkadzać. Może na wiosnę odstawię do mechanika. Też myślałem o poduszce z racji tego, że silnik przy pewnej prędkości RPM zaczyna nieco buczeć i czuć wibracje na pedale gazu. Mam dobrego mechanika więc może coś wyczaruje ...
autor: KamilD
04 lut 2018, 10:40
Forum: Wnętrze i nadwozie
Temat: Brak wygłuszenia maski w benzynie - warto zakładać?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3475

Brak wygłuszenia maski w benzynie - warto zakładać?

Cześć, z tego co się zorientowałem 1.6 MPI nie mają fabrycznie wygłuszenia maski, u mnie przynajmniej nie ma. Na Allegro są zamienniki ale pytanie czy warto to montować? Są słyszalne efekty po założeniu w kabinie? Czy to raczej tylko kwestia izolacji ciepła i dźwięku na zewnątrz auta?
autor: KamilD
04 lut 2018, 10:39
Forum: Wnętrze i nadwozie
Temat: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5492

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Niestety nie zlokalizowałem wycieku z przodu, za to okazało się, że wężyk igielitowy z tyłu do którego wsadziłem urwane końcówki się rozszczelnił.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy używając tylko sprysku przedniej szyby i mając przerwany wężyk z tyłu jest szansa, żebym czuł zapach płynu w ...
autor: KamilD
04 lut 2018, 10:32
Forum: Wnętrze i nadwozie
Temat: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8329

Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Cześć, nie wiem czy to wina mrozów czy bruku i wybojów, a prawdopodobnie kombinacja obydwu, ale Golf zaczął strasznie trzeszczeć. Macie pomysł jak usunąć trzeszczenie tapicerki/boczku drzwi pasażera? Raczej gdzieś od dołu. Z tym jakoś sobie poradzę, powtykam gąbki gdzie się da i zobaczymy. Ale ...
autor: KamilD
07 sty 2018, 10:33
Forum: Wnętrze i nadwozie
Temat: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5492

Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Cześć, od razu nadmienię, że problem nie dotyczy pękniętego wężyka tylnej klapy - tam już zostało "połatane".
Przy spryskiwaniu przedniej szyby sam płyn wylatuje z opóźnieniem i nie od razu pełnym ciśnieniem. Potem czuć w kabinie zapach płynu do spryskiwaczy a sam płyn znika w zastraszającym tempie ...
autor: KamilD
21 gru 2017, 19:26
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Właśnie o tym samym myślałem, chociaż znajomy jak rzucił okiem z kanału to nie było widać uszkodzenia. A poducha skrzyni może dać podobny efekt?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
15 gru 2017, 21:49
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Nikt nic?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
20 lis 2017, 10:43
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Uslugi serwisowe - ceny
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 14622

Re: Uslugi serwisowe - ceny

Czy istnieje opcja, aby w ASO poprawili spasowanie tylnego boczku w moim Mk6? Ewidentnie odstaje i skrzypi na bruku, ktoś musiał go zdejmować i ulamac kilka spinek.
Jeśli tak, ile w ASO mogą sobie orientacyjnie za to zazyczyc?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
18 lis 2017, 23:15
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Panowie, aby było prościej, nagrałem filmik w którym wyraźnie słychać buczenie. Będę wdzięczny za sugestie, podejrzewam, że jeśli ktoś miał to samo od razu rozpoczną charakterystyczny dźwięk.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=143ZycJZITg&feature=youtu.be[/youtube]

Wysłane z mojego m2 note ...
autor: KamilD
16 lis 2017, 10:24
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4370

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Być może to wada fabryczna, ale tak być nie powinno. Dlatego dam płaską uszczelke od dołu do góry, nie wiem tylko czy 2x8 mm wystarczy, pomierze w weekend. Jak nie to 4x12 mm będzie na bank ok.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
13 lis 2017, 13:55
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4370

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Mam tak samo. Czyli trzeba będzie uszczelke przykleic. Moim zdaniem ktoś w serwisie za bardzo podniósł drzwi, wiem, że niektórzy robili tak w ASO z racji skrzypiacej górnej uszczelki.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
13 lis 2017, 09:53
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4370

Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Cześć, dolna uszczelka drzwi, ta wzdłuż ich rantu, przepuszcza wodę na próg. Słyszę również hałas chlupoczacej wody od opon i mam wrażenie, że to przez to. Nie wiem czy drzwi były podnoszone na zawiasach, być może, górna uszczelka przylega ciasno do karoserii a wkładając kartkę pod dolną bez ...
autor: KamilD
13 lis 2017, 09:44
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Kręcone obydwa, cisza. Macie może inne pomysły? Mogłoby to mieć związek z poduszką pod silnikiem?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
11 lis 2017, 12:23
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Dziury w wygluszeniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 16359

Re: Dziury w wygluszeniu

Z innej beczki, czy jest różnica w hałasie silnika przy zamkniętej masce z i bez wygluszenia? Mam benzynę i brak oryginalnie wygluszenia.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
11 lis 2017, 12:20
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Tak podpowiada fizyka :-) Faktycznie, będę musiał tak zrobić, aby się upewnić. Tylko czy łożysko może wydawać taki dźwięk? Mechanik zasugerował, że to może być też wina poduszki, sam stwierdził, że silnik nieco lata ale nie widać, aby poduszka była przerwana. Gdyby to była skrzynia lub dyferencjal ...
autor: KamilD
10 lis 2017, 21:08
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Dzięki za odpowiedź, problem w tym, że łożysko powinno szumic, a to buczy. I łożysko teoretycznie powinno być słychać w zależności od prędkości, a tutaj nasila się pod wpływem stopnia skręcenia kierownicy i dodanego gazu. Jeśli w skręcam w lewo ale odpuszczę gaz to dźwięk prawie znika.

Wysłane z ...
autor: KamilD
10 lis 2017, 10:20
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15655

Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Cześć, pacjent to Mk6 1.6 MPI, manual i 160k km przebiegu. Brzmi jak łożysko, nie? :) Też na początku tak myślałem, ale mój mechanik nie jest tego taki pewien. Otóż przy skręcaniu w lewo w trakcie jazdy czy też przy ruszaniu z kierownicą skręcona w lewo słychać charakterystyczne buczenie, czy też ...
autor: KamilD
07 lis 2017, 17:49
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Re: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła

Nie ten silnik. Mechanik stwierdził, że łożysko oporowe i zebym sobie darował ruszanie tego, dopiero jak sprzęgło przyjdzie robić to zrobi się łożysko.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
autor: KamilD
05 lis 2017, 10:45
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Re: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła

Hoses, tak jak w temacie, 1.6 102 KM, a skoro wciskam sprzęgło to manualna skrzynia biegów :)

Tberent, dzięki za sugestie, jaki jest koszt naprawy? Można z tym jeszcze trochę pojeździć czy może to mieć nieprzyjemne konsekwencje?
Dwumasy chyba w moim silniku nie ma, tzn w DSG tylko był.

Wysłane z ...
autor: KamilD
04 lis 2017, 20:49
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Rzężenie/chrobotanie po odpuszczeniu sprzęgła

Cześć, objaw taki jak w tytule, na postoju po odpuszczeniu sprzęgła (auto na luzie) słychać szczególnie przy lewym przednim kole (czyli po stronie kierowcy) charakterystyczne rzężenie czy też chrobotanie. Wciskając lekko sprzęgło nadal je słychać, dopiero tak powyżej 50% wciśniętego sprzęgła hałas ...

Wyszukiwanie zaawansowane