Znaleziono 71 wyników

autor: tog_vw
28 gru 2017, 00:52
Forum: Problemy / Usterki
Temat: [TPI] Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym
Odpowiedzi: 402
Odsłony: 439556

Re: [TPI] Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Pacjent = Skoda Fabia - chyba 2015/2016 rok - ok. 22k przebiegu - 1.2 TSI - czyli o ile się nie mylę już na pasku.
Poranne odpalenie po dłużej przerwie i co ... i stukot przez 1-2 sekundy jakiego nigdy jeszcze nie słyszałem w moim 1.4 TSI z 2011 roku.

Mechanik z ASO twierdzi, że 1-2 sekundy ...
autor: tog_vw
13 kwie 2017, 22:09
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 26824

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Jak się okazuje z mojego śledztwa w tej sprawie to chłodnice wody są słabym punktem Mk6

Miałem wymieniana chłodnicę w 1.4 TSI. Pracownik ASO mówił, że chłodnice maja wadę konstrukcyjna i to częsty problem w MK6. Jeśli dobrze zapamiętałem jego wyjaśnienie to na dole chłodnicy występuja elementy ...
autor: tog_vw
10 cze 2015, 00:47
Forum: Ubezpieczenia i porady prawne
Temat: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC
Odpowiedzi: 178
Odsłony: 243373

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Pit pisze:Dziwne, jak miałem jette ze stanów to byla w spisie aut w cenniku PZU i nie mialem problemu z ubezpieczeniem
Różnica jest taka, że silnik 1.8 był sprzedawany chyba nawet krócej niż rok. Nie było go chyba nawet w oficjalnym konfiguratorze. Tej wersji silnikowej za dużo nie ma na rynku.
autor: tog_vw
05 cze 2015, 21:39
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Poza tym proponuję wziąć pod uwagę, że był robiony wstępny doktor, bo uszkodzenia się nie pokrywają z częściami nieruszonymi. Nie wiadomo czy poprzednik nie zrobił tego na odpie... i czy coś ciekawego nie wyjdzie w trakcie. Co ja będę mówić, zrobisz jak chcesz.

Dokładnie. Na zachodzie podstawowe ...
autor: tog_vw
26 maja 2015, 20:57
Forum: Oświetlenie
Temat: Wymiana zwykłych przednich lamp na Bi-Xenon
Odpowiedzi: 413
Odsłony: 527340

Re: Wymiana zwykłych przednich lamp na Bi-Xenon

W moim jest opcja w menu "ruch lewostronny". Nie wiem tylko czy wtedy świeca dokładnie jak dla ruchu lewostronnego czy tylko maja nie oślepiać innych kierowców. Infolinia VW powinna coś więcej wiedzieć.
autor: tog_vw
17 maja 2015, 18:11
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: 1.4 TSI 122km 2011R całkowity koszt dwumasa
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 15440

Re: 1.4 TSI 122km 2011R całkowity koszt dwumasa

Stale Ci sprzęgło terkocze czy tylko od czasu do czasu? Jak to drugie to ten typ tak ma. Mam to praktycznie od nowości i nic się złego ze sprzęgłem nie dzieje.
autor: tog_vw
25 mar 2015, 21:53
Forum: Pozostałe
Temat: Na jakich oponach Golf wyjechał z salonu ?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 16632

Re: Na jakich oponach Golf wyjechał z salonu ?

MK6 2012 - Hankook Ventus Prime 2
autor: tog_vw
17 lut 2015, 01:08
Forum: Zakup samochodu
Temat: Zakup samochodu używanego - porady ogólne
Odpowiedzi: 107
Odsłony: 108685

Re: Zakup samochodu używanego - porady ogólne

2--płyn DO Chłodnicy / czy można by naszego płynu DOLAĆ ZMIESZAĆ np; TEN
http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/1789,163/dynagel-2000-plyn-do-chlodnic--37c-1l/

W Golfie VI używany jest chyba tylko wyłącznie G12++ i producent nie zaleca go mieszać z niczym innym. Dopuszczalne ale nie zalecane jest ...
autor: tog_vw
08 lut 2015, 12:42
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

azssms pisze:A Niemcy zmieniają auta jak rękawiczki bo ich po prostu na to stac !
Średnio samochód zmienia właściciela w Niemczech co 6-7 lat.
autor: tog_vw
08 lut 2015, 02:29
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Na swoim przykładzie auta używam normalnie nie jeżdżę służbowo a pracuję ok 5km od domu a roczny przebieg i tak nabijam ponad 30 tyś...

Do przejechania 30 tys. km przy średnim zużyciu 7 litrów potrzeba 2100 litrów benzyny a na to do niedawna potrzeba był coś w okolicach 11-12 tys. zł rocznie. To ...
autor: tog_vw
08 lut 2015, 01:38
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Watro byłoby tylko zaznaczyć że ten ich średni przebieg wychodzi z iluś tam badanych aut a nie z ogółu wszystkich aut, więc dla mnie podawane średnie przebiegi nie są zbyt wiarygodne...

Takich zestawień nie robi się wysyłając ankiety do 1000 właścicieli samochodów i pytając się ile kilometrów ...
autor: tog_vw
08 lut 2015, 00:06
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Może nie aż tak normalny ten przebieg ale standardowy, auto jest po to by jeździło...

Policz sobie ile potrzeba samochodów z relatywnie niskim przebiegiem żeby zrównoważyć jedno robiące 40 tys. km aby na koniec średnia dla wszystkich wyszła 21 tys. km. 40 tys. km dla samochodu to nie jest ...
autor: tog_vw
07 lut 2015, 22:08
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

W Polsce najlepsze jest to, że ludzie jeszcze wierzą, że takie okazje się zdarzają. Jasne, są wyjątki od reguły ale to rzadkość. Trochę mnie to bawi jak widzę diesla z Niemiec, który ma około 10 lat,a na blacie niecałe 200kkm. Ostatnio oglądałem golfa 7, który miał chyba 11 miesięcy i przebieg ...
autor: tog_vw
02 lut 2015, 22:32
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Hmm.. VW zaleca wymianę paska co 10 lat? Ciekawe..

Na przykład w Golfie VII zalecana jest wymiana paska co 210 tys. km: http://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT4924_VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline/VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline.pdf . Żadne źródło które znalazłem nie wspomina o konieczności ...
autor: tog_vw
02 lut 2015, 07:14
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Nie dostaniesz mandatu bo wyglądało, że za szybko jedziesz ani nie pójdziesz siedzieć za swój wygląd. Silnik ma poprawnie działać a nie "błyszczeć na wybiegu".
autor: tog_vw
01 lut 2015, 22:39
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Zużycie silnika na krótkich odcinkach ze względu na pracę na "sucho" będzie podobne bez względu na rodzaj oleju. No chyba, że istnieje na rynku olej który potrafi utrzymać się w wystarczających do smarowania ilościach na ściankach cylindrów i tłokach między kolejnymi startami. Średnie spalanie w tym ...
autor: tog_vw
01 lut 2015, 16:11
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Dokładnie tę samą kwestię można podnieść odnośnie Twoich przykładów. Nie wiadomo jak te silniki były użytkowane i w jaki sposób olej wpłynął na ich stan. Podesłałeś zdjęcia a gdzie udokumentowana historia samochodów?

Jak Tu piszemy o LL 504/507 to po co sam zacząłeś wrzucać przykłady z BMW?

Co do ...
autor: tog_vw
01 lut 2015, 02:35
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Ten egzemplarz wygląda na doposażonego Highline'a. Brakuje tylko chromu w dolnej części przedniego zderzaka. Jak kolega wyżej zauważył maska coś źle się układa. Być może był stuknięty z przodu i wstawiono zderzak z tańszej wersji.
autor: tog_vw
01 lut 2015, 00:27
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Wcale nie odosobniony obrazek . Silnik BMW na Castrolu EDGE 0W40 tryb longlife.

http://s55.radikal.ru/i149/1106/10/34bdb37fe8f5.jpg
http://i042.radikal.ru/1106/0b/915c237c0b85.jpg

Ze strony https://www.drive2.ru/l/288230376152757824/ Castrol Longlife FE-01 0W-30 BMW Е66 V12 760Li z przebiegiem ...
autor: tog_vw
31 sty 2015, 14:13
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

W "naszych inernetach" istnieje .To co napisałem to była wiedza- sprawdziłem w googlu i wyszukuje czyli trzeba mieć wiedzę jak znaleźć w google wiedzę.

No to jak w "waszych internetach" istnieje to bądź tak miły i zabaw się w niesienie kaganka oświaty i podaj jakieś linki.

To fakt , jak ...
autor: tog_vw
30 sty 2015, 02:05
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Całkiem możliwe , możesz wybrać opcję byłego dyrektor Castrol Nederland, Henk de Groot: twierdził że oleju zmieniać nigdy nie należy a nowy wręcz szkodzi.

Ciekawa sprawa z tym dyrektorem. Google nic ciekawego nie znajduje o niby byłym dyrektorze Catrola w Holandii a domena na której był artykuł ...
autor: tog_vw
30 sty 2015, 00:22
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

szumek5837 pisze:
tog_vw pisze:a w nowej wersji TSI VW przeszedł na pasek dla kaprysu..
Parę ładnych lat temu paski zalecano wymieniać bodajże co 120 tys. km albo 5 lat. Teraz da się wyprodukować paski wytrzymujące coś koło 180 tys. km albo 10 lat. Jak sądzisz, które rozwiązanie jest tańsze: pasek czy łańcuch rozrządu?
autor: tog_vw
29 sty 2015, 00:30
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Odpowiedzi: 102
Odsłony: 119832

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

W USA jest najbardziej rozpowszechniony tryb wymiany "3000 mile oil interval" - ekwiwalent 5000km.

Niektórzy Amerykanie twierdzą, że te 3000 mil to jedna wielka ściema motywowana chciwością koncernów olejowych: http://www.nydailynews.com/autos/3-000-mile-oil-change-rule-myth-experts-claim-oil ...
autor: tog_vw
14 sty 2015, 21:05
Forum: Zakup samochodu
Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Odpowiedzi: 854
Odsłony: 670470

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Niemcy tak naprawdę aż tyle nie jeżdżą. Średni roczny przebieg benzyny w Niemczech to niecałe 12 tys. km a diesla to niecałe 21 tys. km (dane za 2012 rok): http://www.diw.de/documents/publikation ... /12-47.pdf. Inna sprawa, że auta z małymi przebiegami swoje kosztują.
autor: tog_vw
11 sty 2015, 19:30
Forum: Zakup samochodu
Temat: Wyniki oględzin samochodu - sprawdź przed zakupem swojego
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 19207

Re: Wyniki oględzin samochodu - sprawdź przed zakupem swojeg

Pit pisze:Jako ze szukam Golfa VI to ostatnio kilka sprawdziłem.

Pierwszy
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-vi-2- ... 31492.html
Ten Golf stoi w polskim komisie na niemieckich blachach? Miał wszystkie wymagane dokumenty?

Wyszukiwanie zaawansowane