Pacjent = Skoda Fabia - chyba 2015/2016 rok - ok. 22k przebiegu - 1.2 TSI - czyli o ile się nie mylę już na pasku.
Poranne odpalenie po dłużej przerwie i co ... i stukot przez 1-2 sekundy jakiego nigdy jeszcze nie słyszałem w moim 1.4 TSI z 2011 roku.
Mechanik z ASO twierdzi, że 1-2 sekundy ...
Znaleziono 71 wyników
- 28 gru 2017, 00:52
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: [TPI] Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym
- Odpowiedzi: 402
- Odsłony: 439556
- 13 kwie 2017, 22:09
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy
- Odpowiedzi: 31
- Odsłony: 26824
Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy
Jak się okazuje z mojego śledztwa w tej sprawie to chłodnice wody są słabym punktem Mk6
Miałem wymieniana chłodnicę w 1.4 TSI. Pracownik ASO mówił, że chłodnice maja wadę konstrukcyjna i to częsty problem w MK6. Jeśli dobrze zapamiętałem jego wyjaśnienie to na dole chłodnicy występuja elementy ...
Miałem wymieniana chłodnicę w 1.4 TSI. Pracownik ASO mówił, że chłodnice maja wadę konstrukcyjna i to częsty problem w MK6. Jeśli dobrze zapamiętałem jego wyjaśnienie to na dole chłodnicy występuja elementy ...
- 10 cze 2015, 00:47
- Forum: Ubezpieczenia i porady prawne
- Temat: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC
- Odpowiedzi: 178
- Odsłony: 243373
Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC
Różnica jest taka, że silnik 1.8 był sprzedawany chyba nawet krócej niż rok. Nie było go chyba nawet w oficjalnym konfiguratorze. Tej wersji silnikowej za dużo nie ma na rynku.Pit pisze:Dziwne, jak miałem jette ze stanów to byla w spisie aut w cenniku PZU i nie mialem problemu z ubezpieczeniem
- 05 cze 2015, 21:39
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Poza tym proponuję wziąć pod uwagę, że był robiony wstępny doktor, bo uszkodzenia się nie pokrywają z częściami nieruszonymi. Nie wiadomo czy poprzednik nie zrobił tego na odpie... i czy coś ciekawego nie wyjdzie w trakcie. Co ja będę mówić, zrobisz jak chcesz.
Dokładnie. Na zachodzie podstawowe ...
Dokładnie. Na zachodzie podstawowe ...
- 26 maja 2015, 20:57
- Forum: Oświetlenie
- Temat: Wymiana zwykłych przednich lamp na Bi-Xenon
- Odpowiedzi: 413
- Odsłony: 527340
Re: Wymiana zwykłych przednich lamp na Bi-Xenon
W moim jest opcja w menu "ruch lewostronny". Nie wiem tylko czy wtedy świeca dokładnie jak dla ruchu lewostronnego czy tylko maja nie oślepiać innych kierowców. Infolinia VW powinna coś więcej wiedzieć.
- 17 maja 2015, 18:11
- Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
- Temat: 1.4 TSI 122km 2011R całkowity koszt dwumasa
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 15440
Re: 1.4 TSI 122km 2011R całkowity koszt dwumasa
Stale Ci sprzęgło terkocze czy tylko od czasu do czasu? Jak to drugie to ten typ tak ma. Mam to praktycznie od nowości i nic się złego ze sprzęgłem nie dzieje.
- 25 mar 2015, 21:53
- Forum: Pozostałe
- Temat: Na jakich oponach Golf wyjechał z salonu ?
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 16632
- 17 lut 2015, 01:08
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Zakup samochodu używanego - porady ogólne
- Odpowiedzi: 107
- Odsłony: 108685
Re: Zakup samochodu używanego - porady ogólne
2--płyn DO Chłodnicy / czy można by naszego płynu DOLAĆ ZMIESZAĆ np; TEN
http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/1789,163/dynagel-2000-plyn-do-chlodnic--37c-1l/
W Golfie VI używany jest chyba tylko wyłącznie G12++ i producent nie zaleca go mieszać z niczym innym. Dopuszczalne ale nie zalecane jest ...
http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/1789,163/dynagel-2000-plyn-do-chlodnic--37c-1l/
W Golfie VI używany jest chyba tylko wyłącznie G12++ i producent nie zaleca go mieszać z niczym innym. Dopuszczalne ale nie zalecane jest ...
- 08 lut 2015, 12:42
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Średnio samochód zmienia właściciela w Niemczech co 6-7 lat.azssms pisze:A Niemcy zmieniają auta jak rękawiczki bo ich po prostu na to stac !
- 08 lut 2015, 02:29
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Na swoim przykładzie auta używam normalnie nie jeżdżę służbowo a pracuję ok 5km od domu a roczny przebieg i tak nabijam ponad 30 tyś...
Do przejechania 30 tys. km przy średnim zużyciu 7 litrów potrzeba 2100 litrów benzyny a na to do niedawna potrzeba był coś w okolicach 11-12 tys. zł rocznie. To ...
Do przejechania 30 tys. km przy średnim zużyciu 7 litrów potrzeba 2100 litrów benzyny a na to do niedawna potrzeba był coś w okolicach 11-12 tys. zł rocznie. To ...
- 08 lut 2015, 01:38
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Watro byłoby tylko zaznaczyć że ten ich średni przebieg wychodzi z iluś tam badanych aut a nie z ogółu wszystkich aut, więc dla mnie podawane średnie przebiegi nie są zbyt wiarygodne...
Takich zestawień nie robi się wysyłając ankiety do 1000 właścicieli samochodów i pytając się ile kilometrów ...
Takich zestawień nie robi się wysyłając ankiety do 1000 właścicieli samochodów i pytając się ile kilometrów ...
- 08 lut 2015, 00:06
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Może nie aż tak normalny ten przebieg ale standardowy, auto jest po to by jeździło...
Policz sobie ile potrzeba samochodów z relatywnie niskim przebiegiem żeby zrównoważyć jedno robiące 40 tys. km aby na koniec średnia dla wszystkich wyszła 21 tys. km. 40 tys. km dla samochodu to nie jest ...
Policz sobie ile potrzeba samochodów z relatywnie niskim przebiegiem żeby zrównoważyć jedno robiące 40 tys. km aby na koniec średnia dla wszystkich wyszła 21 tys. km. 40 tys. km dla samochodu to nie jest ...
- 07 lut 2015, 22:08
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
W Polsce najlepsze jest to, że ludzie jeszcze wierzą, że takie okazje się zdarzają. Jasne, są wyjątki od reguły ale to rzadkość. Trochę mnie to bawi jak widzę diesla z Niemiec, który ma około 10 lat,a na blacie niecałe 200kkm. Ostatnio oglądałem golfa 7, który miał chyba 11 miesięcy i przebieg ...
- 02 lut 2015, 22:32
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Hmm.. VW zaleca wymianę paska co 10 lat? Ciekawe..
Na przykład w Golfie VII zalecana jest wymiana paska co 210 tys. km: http://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT4924_VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline/VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline.pdf . Żadne źródło które znalazłem nie wspomina o konieczności ...
Na przykład w Golfie VII zalecana jest wymiana paska co 210 tys. km: http://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT4924_VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline/VW_Golf_1_4_TSI_BMT_Highline.pdf . Żadne źródło które znalazłem nie wspomina o konieczności ...
- 02 lut 2015, 07:14
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Nie dostaniesz mandatu bo wyglądało, że za szybko jedziesz ani nie pójdziesz siedzieć za swój wygląd. Silnik ma poprawnie działać a nie "błyszczeć na wybiegu".
- 01 lut 2015, 22:39
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Zużycie silnika na krótkich odcinkach ze względu na pracę na "sucho" będzie podobne bez względu na rodzaj oleju. No chyba, że istnieje na rynku olej który potrafi utrzymać się w wystarczających do smarowania ilościach na ściankach cylindrów i tłokach między kolejnymi startami. Średnie spalanie w tym ...
- 01 lut 2015, 16:11
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Dokładnie tę samą kwestię można podnieść odnośnie Twoich przykładów. Nie wiadomo jak te silniki były użytkowane i w jaki sposób olej wpłynął na ich stan. Podesłałeś zdjęcia a gdzie udokumentowana historia samochodów?
Jak Tu piszemy o LL 504/507 to po co sam zacząłeś wrzucać przykłady z BMW?
Co do ...
Jak Tu piszemy o LL 504/507 to po co sam zacząłeś wrzucać przykłady z BMW?
Co do ...
- 01 lut 2015, 02:35
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Ten egzemplarz wygląda na doposażonego Highline'a. Brakuje tylko chromu w dolnej części przedniego zderzaka. Jak kolega wyżej zauważył maska coś źle się układa. Być może był stuknięty z przodu i wstawiono zderzak z tańszej wersji.
- 01 lut 2015, 00:27
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Wcale nie odosobniony obrazek . Silnik BMW na Castrolu EDGE 0W40 tryb longlife.
http://s55.radikal.ru/i149/1106/10/34bdb37fe8f5.jpg
http://i042.radikal.ru/1106/0b/915c237c0b85.jpg
Ze strony https://www.drive2.ru/l/288230376152757824/ Castrol Longlife FE-01 0W-30 BMW Е66 V12 760Li z przebiegiem ...
http://s55.radikal.ru/i149/1106/10/34bdb37fe8f5.jpg
http://i042.radikal.ru/1106/0b/915c237c0b85.jpg
Ze strony https://www.drive2.ru/l/288230376152757824/ Castrol Longlife FE-01 0W-30 BMW Е66 V12 760Li z przebiegiem ...
- 31 sty 2015, 14:13
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
W "naszych inernetach" istnieje .To co napisałem to była wiedza- sprawdziłem w googlu i wyszukuje czyli trzeba mieć wiedzę jak znaleźć w google wiedzę.
No to jak w "waszych internetach" istnieje to bądź tak miły i zabaw się w niesienie kaganka oświaty i podaj jakieś linki.
To fakt , jak ...
No to jak w "waszych internetach" istnieje to bądź tak miły i zabaw się w niesienie kaganka oświaty i podaj jakieś linki.
To fakt , jak ...
- 30 sty 2015, 02:05
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Całkiem możliwe , możesz wybrać opcję byłego dyrektor Castrol Nederland, Henk de Groot: twierdził że oleju zmieniać nigdy nie należy a nowy wręcz szkodzi.
Ciekawa sprawa z tym dyrektorem. Google nic ciekawego nie znajduje o niby byłym dyrektorze Catrola w Holandii a domena na której był artykuł ...
Ciekawa sprawa z tym dyrektorem. Google nic ciekawego nie znajduje o niby byłym dyrektorze Catrola w Holandii a domena na której był artykuł ...
- 30 sty 2015, 00:22
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
Parę ładnych lat temu paski zalecano wymieniać bodajże co 120 tys. km albo 5 lat. Teraz da się wyprodukować paski wytrzymujące coś koło 180 tys. km albo 10 lat. Jak sądzisz, które rozwiązanie jest tańsze: pasek czy łańcuch rozrządu?szumek5837 pisze:tog_vw pisze:a w nowej wersji TSI VW przeszedł na pasek dla kaprysu..
- 29 sty 2015, 00:30
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
- Odpowiedzi: 102
- Odsłony: 119832
Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life
W USA jest najbardziej rozpowszechniony tryb wymiany "3000 mile oil interval" - ekwiwalent 5000km.
Niektórzy Amerykanie twierdzą, że te 3000 mil to jedna wielka ściema motywowana chciwością koncernów olejowych: http://www.nydailynews.com/autos/3-000-mile-oil-change-rule-myth-experts-claim-oil ...
Niektórzy Amerykanie twierdzą, że te 3000 mil to jedna wielka ściema motywowana chciwością koncernów olejowych: http://www.nydailynews.com/autos/3-000-mile-oil-change-rule-myth-experts-claim-oil ...
- 14 sty 2015, 21:05
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
- Odpowiedzi: 854
- Odsłony: 670470
Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego
Niemcy tak naprawdę aż tyle nie jeżdżą. Średni roczny przebieg benzyny w Niemczech to niecałe 12 tys. km a diesla to niecałe 21 tys. km (dane za 2012 rok): http://www.diw.de/documents/publikation ... /12-47.pdf. Inna sprawa, że auta z małymi przebiegami swoje kosztują.
- 11 sty 2015, 19:30
- Forum: Zakup samochodu
- Temat: Wyniki oględzin samochodu - sprawdź przed zakupem swojego
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 19207
Re: Wyniki oględzin samochodu - sprawdź przed zakupem swojeg
Ten Golf stoi w polskim komisie na niemieckich blachach? Miał wszystkie wymagane dokumenty?Pit pisze:Jako ze szukam Golfa VI to ostatnio kilka sprawdziłem.
Pierwszy
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-vi-2- ... 31492.html