Znaleziono 73 wyniki

autor: klo
18 paź 2021, 09:53
Forum: Układ hamulcowy
Temat: EPB wymiana klocków hamulcowych W Mk7
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 29930

Re: EPB wymiana klocków hamulcowych W Mk7

Cześć :) Znalazłem w OBDeleven opcję "Rozpoczęcie tryby wymiany okładzin" po wykonaniu której tłoczek ręcznego się luzuje i bez problemu możemy go wcisnąć żeby zamontować nowe klocki. Mam pytanie, w jakiej kolejności kończymy procedurę wymiany w momencie kiedy mamy już wszystko poskręcane. Najpierw ...
autor: klo
27 maja 2021, 18:02
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

U mnie właśnie teraz jak pracuje pedałem podczas manewrowania autem, idzie płynnie. Te przeskoki czuć tylko podczas szybkiego zero jedynkowego wciśnięcia pedału np. jak chcemy się zatrzymać i w końcowej fazie hamowania wcviskamy pedał sprzęgła w podłogę. Czyli odwrotnie niż u Ciebie.
autor: klo
25 maja 2021, 18:55
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Ale schodkuje cały czas, czy tylko jak wciskamy go od zera na maksa ? Bo u mnie wtedy schodkuje, ale jak go nie puszcze do samego końca tylko znowu wcisnę ( np. podjeżdżając w korku ) to jest płynnie. I to uczucie jakby się jakaś sprężyna z takimi lekkimi uskokami pracowała :(
autor: klo
25 maja 2021, 18:01
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

U Ciebie to schodkowanie było cały czas czy dopiero po rozgrzaniu ? Jaki koszt tej pompki i koszt wymiany ?
autor: klo
25 maja 2021, 17:39
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Wysprzęglik wymieniony i nadal to samo :( To przeskakiwanie czuć tylko jak się auto, silnik i skrzynia nagrzeją po paru kilometrach jazdy. Gdy jest zimny to sprzęgło działa idealnie. Po nagrzaniu każde pełne naciśnięcie pedału czuć to przeskakiwanie, jak pracujemy pożniej na półsprzęgle nie ma tego ...
autor: klo
25 kwie 2021, 14:34
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Sprzęgło wymienione razem z łapą i tuleją prowadzącą łożysko. Odgłosów nie ma, sprzęgło pracuję płynnie ale... po rozgrzaniu silnika i skrzyni podczas wciskania pedału sprzęgła czuć że ten pedał pracuje tak jakby schodkowo z takim przeskakiwaniem :( Co może być przyczyną że na zimnym silniku jest ...
autor: klo
08 sty 2021, 18:47
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Gdyby traktować pedał sprzęgła zero jedynkowo ( od razu puszczać i wciskać na 100% ) to nie było by problemu. Najgorzej kiedy np. stoimy w korku i nie puszczając pedału całkowicie auto już rusza i chcemy delikatnie go znowu wcisnąć żeby zwolniło tzw. praca na półsprzęgle, wtedy czuć że nie działa ...
autor: klo
07 sty 2021, 19:08
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10081

Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.

Witam :)

W moim Golfie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła ze skrzyni biegów dochodzi taki odgłos jakby lekkie popiskiwanie i poskrzypywanie sprężyny... Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby ...
autor: klo
02 cze 2020, 16:25
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4860

Re: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawiesze

No właśnie nie zabrałem tych wyników z ASO :( Wiesz jakie powinny być nominalne wyniki dla Golfa VII Variant z wielowahaczem ?
autor: klo
30 maja 2020, 15:37
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4860

Re: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawiesze

Na dodatek, przy mocnym przyśpieszaniu zaczyna ciągnąć w prawo. Podczas normalnej jazdy i hamowania jedzie prościutko.
autor: klo
29 maja 2020, 19:25
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4860

Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu

Witam. Byłem ostatnio na ustawieniu geometrii w ASO i niby auto jedzie prosto, ale zauważyłem że ma dziwnie ustawione tylne koła ( Golf 7 Variant z wielowahaczowym zawieszeniem z tyłu i 17 calowych felgach) . Koła są mocno pochylone górą do wewnątrz i co mnie zdziwiło oba tylne koła są zbieżne i ...
autor: klo
26 maja 2020, 19:46
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Woda pod uszczelkami
Odpowiedzi: 150
Odsłony: 124083

Re: Woda pod uszczelkami

Ja kupiłem w Obi uszczelniacz dekarski bezbarwny w tubie i po zdjęciu tapicerki, przejechałem palcem dookoła plastikowej obudowy głośnika i od tej pory uszczelka nawet po największej ulewie sucha :)
autor: klo
25 mar 2020, 14:27
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: Bateria w kluczyku
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7151

Re: Bateria w kluczyku

:)
autor: klo
25 mar 2020, 14:12
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 29627

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Jak wyjmiesz baterię z kluczyka, zanim włożysz nową musisz wyzerować pamięć kluczyka naciskając kilka razy klawisze kluczyka bez baterii. Dopiero wtedy montujesz nową baterię i jest ok :)
autor: klo
22 sty 2020, 20:08
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: Bateria w kluczyku
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7151

Re: Bateria w kluczyku

Po wyjęciu starej baterii z kluczyka należy wyzerować pamięc kluczyka naciskając klawisze bez zinstalowanej baterii. Dopiero wtedy wkładamy nową :)
autor: klo
01 sty 2020, 22:02
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8531

Re: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.

Dzięki, masz w 100 % rację, jest 10 pinów :)
autor: klo
01 sty 2020, 12:27
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8531

Re: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.

Jesteś pewien że 10 pinowe ? To lusterko ma tylko elektryczną regulację, podgrzewanie i obniżanie na biegu wstecznym. Nie za dużo tych pinów ;) ? Pozdrawiam.
autor: klo
31 gru 2019, 15:27
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8531

Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.

Dzień dobry. Przez własną nieuwagę uszkodziłem sobie w Golfie 7 Variant 2015 rok, prawe zewnętrzne lusterko ( myślałem że to tylko wkład a okazało się że popękała cała obudowa :( ). Mój Golf ma elektrycznie regulowane i podgrzewane wkłady plus opuszczanie na biegu wstecznym. Nie mam żadnych systemów ...
autor: klo
28 paź 2019, 18:23
Forum: Zawieszenie i podwozie
Temat: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12364

Re: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM

Hmm... Ciekawe dlaczego przy jednym i tym samym rozmiarze opon są takie rozbieżności w wartościach ciśnienia :-k
autor: klo
21 lip 2019, 14:14
Forum: Zawieszenie i podwozie
Temat: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12364

Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM

Witam. Posiadam Golfa Variant 1.4 TSI 140KM 2015 rok, opony 225/45 R17. Jakie u Was na naklejce jest podane ciśnienie dla tych kół przy normalnym i maksymalnym obciążeniu ? U mnie podczas normalnej jazdy powinno być 2.0 z przodu i tak samo z tyłu. Nie jest to trochę za mało ?
autor: klo
03 gru 2017, 00:38
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Zamarzający ogranicznik drzwi
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6632

Re: Zamarzający ogranicznik drzwi

Serwis na gwarancji wymienił ogranicznik na nowy.
autor: klo
03 gru 2017, 00:37
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Woda pod uszczelkami
Odpowiedzi: 150
Odsłony: 124083

Re: Woda pod uszczelkami

Miałeś po prostu dużo wilgoci w aucie. U mnie jest to samo przy pierwszych większych przymrozkach, cała wilgoć osadza się na szybach i zamarza. Później już przez całą zimę mam spokój ;)
autor: klo
12 paź 2017, 17:16
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Zamarzający ogranicznik drzwi
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6632

Re: Zamarzający ogranicznik drzwi

Nikt nie ma rdzawego nalotu na prawym przednim ograniczniku ?

Wyszukiwanie zaawansowane