Znaleziono 73 wyniki
- 18 paź 2021, 09:53
- Forum: Układ hamulcowy
- Temat: EPB wymiana klocków hamulcowych W Mk7
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 29930
Re: EPB wymiana klocków hamulcowych W Mk7
Cześć :) Znalazłem w OBDeleven opcję "Rozpoczęcie tryby wymiany okładzin" po wykonaniu której tłoczek ręcznego się luzuje i bez problemu możemy go wcisnąć żeby zamontować nowe klocki. Mam pytanie, w jakiej kolejności kończymy procedurę wymiany w momencie kiedy mamy już wszystko poskręcane. Najpierw ...
- 27 maja 2021, 18:02
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
U mnie właśnie teraz jak pracuje pedałem podczas manewrowania autem, idzie płynnie. Te przeskoki czuć tylko podczas szybkiego zero jedynkowego wciśnięcia pedału np. jak chcemy się zatrzymać i w końcowej fazie hamowania wcviskamy pedał sprzęgła w podłogę. Czyli odwrotnie niż u Ciebie.
- 25 maja 2021, 18:55
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Ale schodkuje cały czas, czy tylko jak wciskamy go od zera na maksa ? Bo u mnie wtedy schodkuje, ale jak go nie puszcze do samego końca tylko znowu wcisnę ( np. podjeżdżając w korku ) to jest płynnie. I to uczucie jakby się jakaś sprężyna z takimi lekkimi uskokami pracowała 
- 25 maja 2021, 18:01
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
U Ciebie to schodkowanie było cały czas czy dopiero po rozgrzaniu ? Jaki koszt tej pompki i koszt wymiany ?
- 25 maja 2021, 17:39
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Wysprzęglik wymieniony i nadal to samo :( To przeskakiwanie czuć tylko jak się auto, silnik i skrzynia nagrzeją po paru kilometrach jazdy. Gdy jest zimny to sprzęgło działa idealnie. Po nagrzaniu każde pełne naciśnięcie pedału czuć to przeskakiwanie, jak pracujemy pożniej na półsprzęgle nie ma tego ...
- 25 kwie 2021, 14:34
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Sprzęgło wymienione razem z łapą i tuleją prowadzącą łożysko. Odgłosów nie ma, sprzęgło pracuję płynnie ale... po rozgrzaniu silnika i skrzyni podczas wciskania pedału sprzęgła czuć że ten pedał pracuje tak jakby schodkowo z takim przeskakiwaniem :( Co może być przyczyną że na zimnym silniku jest ...
- 08 sty 2021, 18:47
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Re: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Gdyby traktować pedał sprzęgła zero jedynkowo ( od razu puszczać i wciskać na 100% ) to nie było by problemu. Najgorzej kiedy np. stoimy w korku i nie puszczając pedału całkowicie auto już rusza i chcemy delikatnie go znowu wcisnąć żeby zwolniło tzw. praca na półsprzęgle, wtedy czuć że nie działa ...
- 07 sty 2021, 19:08
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 10081
Popiskiwanie i skrzypienie podczas pracy sprzęgła.
Witam :)
W moim Golfie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła ze skrzyni biegów dochodzi taki odgłos jakby lekkie popiskiwanie i poskrzypywanie sprężyny... Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby ...
W moim Golfie podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła ze skrzyni biegów dochodzi taki odgłos jakby lekkie popiskiwanie i poskrzypywanie sprężyny... Sama praca pedału sprzęgła w momencie kiedy auto zaczyna ruszać i jesteśmy na tzw. półsprzęgle nie jest płynna tylko taka jakby ...
- 02 cze 2020, 16:25
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 4860
Re: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawiesze
No właśnie nie zabrałem tych wyników z ASO
Wiesz jakie powinny być nominalne wyniki dla Golfa VII Variant z wielowahaczem ?
- 30 maja 2020, 15:37
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 4860
Re: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawiesze
Na dodatek, przy mocnym przyśpieszaniu zaczyna ciągnąć w prawo. Podczas normalnej jazdy i hamowania jedzie prościutko.
- 29 maja 2020, 19:25
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 4860
Jakie ustawienie tylnego koła w wielowahaczowym zawieszeniu
Witam. Byłem ostatnio na ustawieniu geometrii w ASO i niby auto jedzie prosto, ale zauważyłem że ma dziwnie ustawione tylne koła ( Golf 7 Variant z wielowahaczowym zawieszeniem z tyłu i 17 calowych felgach) . Koła są mocno pochylone górą do wewnątrz i co mnie zdziwiło oba tylne koła są zbieżne i ...
- 26 maja 2020, 19:46
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Woda pod uszczelkami
- Odpowiedzi: 150
- Odsłony: 124083
Re: Woda pod uszczelkami
Ja kupiłem w Obi uszczelniacz dekarski bezbarwny w tubie i po zdjęciu tapicerki, przejechałem palcem dookoła plastikowej obudowy głośnika i od tej pory uszczelka nawet po największej ulewie sucha 
- 26 mar 2020, 11:51
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 29627
- 25 mar 2020, 14:27
- Forum: Elektryka i Elektronika
- Temat: Bateria w kluczyku
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 7151
- 25 mar 2020, 14:12
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"
- Odpowiedzi: 10
- Odsłony: 29627
Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"
Jak wyjmiesz baterię z kluczyka, zanim włożysz nową musisz wyzerować pamięć kluczyka naciskając kilka razy klawisze kluczyka bez baterii. Dopiero wtedy montujesz nową baterię i jest ok 
- 22 sty 2020, 20:08
- Forum: Elektryka i Elektronika
- Temat: Bateria w kluczyku
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 7151
Re: Bateria w kluczyku
Po wyjęciu starej baterii z kluczyka należy wyzerować pamięc kluczyka naciskając klawisze bez zinstalowanej baterii. Dopiero wtedy wkładamy nową 
- 03 sty 2020, 10:52
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 8531
- 01 sty 2020, 22:02
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 8531
Re: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Dzięki, masz w 100 % rację, jest 10 pinów 
- 01 sty 2020, 12:27
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 8531
Re: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Jesteś pewien że 10 pinowe ? To lusterko ma tylko elektryczną regulację, podgrzewanie i obniżanie na biegu wstecznym. Nie za dużo tych pinów
? Pozdrawiam.
- 31 gru 2019, 15:27
- Forum: Serwis i eksploatacja
- Temat: Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 8531
Lusterko zewnętrzne prawe - ilu pinowe mam kupić.
Dzień dobry. Przez własną nieuwagę uszkodziłem sobie w Golfie 7 Variant 2015 rok, prawe zewnętrzne lusterko ( myślałem że to tylko wkład a okazało się że popękała cała obudowa :( ). Mój Golf ma elektrycznie regulowane i podgrzewane wkłady plus opuszczanie na biegu wstecznym. Nie mam żadnych systemów ...
- 28 paź 2019, 18:23
- Forum: Zawieszenie i podwozie
- Temat: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 12364
Re: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
Hmm... Ciekawe dlaczego przy jednym i tym samym rozmiarze opon są takie rozbieżności w wartościach ciśnienia 
- 21 lip 2019, 14:14
- Forum: Zawieszenie i podwozie
- Temat: Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 12364
Jakie ciśnienie w oponach Variant 1.4 140KM
Witam. Posiadam Golfa Variant 1.4 TSI 140KM 2015 rok, opony 225/45 R17. Jakie u Was na naklejce jest podane ciśnienie dla tych kół przy normalnym i maksymalnym obciążeniu ? U mnie podczas normalnej jazdy powinno być 2.0 z przodu i tak samo z tyłu. Nie jest to trochę za mało ?
- 03 gru 2017, 00:38
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Zamarzający ogranicznik drzwi
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 6632
Re: Zamarzający ogranicznik drzwi
Serwis na gwarancji wymienił ogranicznik na nowy.
- 03 gru 2017, 00:37
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Woda pod uszczelkami
- Odpowiedzi: 150
- Odsłony: 124083
Re: Woda pod uszczelkami
Miałeś po prostu dużo wilgoci w aucie. U mnie jest to samo przy pierwszych większych przymrozkach, cała wilgoć osadza się na szybach i zamarza. Później już przez całą zimę mam spokój 
- 12 paź 2017, 17:16
- Forum: Problemy / Usterki
- Temat: Zamarzający ogranicznik drzwi
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 6632
Re: Zamarzający ogranicznik drzwi
Nikt nie ma rdzawego nalotu na prawym przednim ograniczniku ?