Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:30


Zakup samochodu używanego - porady ogólne

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Zakup samochodu używanego - porady ogólne

Post06 sty 2013, 16:10

Taka moja prywatna rada co do Allegro: jest to fajne miejsce jeśli chce się kupić samochód "po przejściach", natomiast raczej kiepskie, jeśli auto ma być bezwypadkowe i w dobrym stanie.

Jeśli więc chcemy coś porządnego, to dobrze jest oszacować medianę cen i szukać sporo powyżej niej, oczywiście do każdego oglądanego egzemplarza podchodząc nadal z dużą ostrożnością.

I jeszcze druga myśl, dotycząca samochodów sprowadzonych: zagranicą nie ma dobrych i równocześnie tanich aut. Pobieżne rozeznanie w temacie pokazuje, że zarówno nowe jak i używane egzemplarze (ciągle mowa o bezwypadkowych) są droższe (i to często sporo droższe) niż u nas. Jeśli więc widzimy na Allegro sprowadzony samochód z podejrzanie niskim przebiegiem w bardzo konkurencyjnej cenie, na którym dodatkowo musi zarobić przynajmniej jeden pośrednik, to coś tu musi być nie-tak.

Oczywiście, od każdej reguły (w tym przypadku "reguły") są wyjątki, ok. Tyle, że moim zdaniem jest naprawdę niewielka szansa, że kupując na Allegro samochód w okazyjnej cenie na taki wyjątek trafimy.


---- Pamiętaj ----

Jeżeli chcesz zapytać o kontentym egzemplarz samochodu, zrób to w poniższym temacie
Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta
Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 17:22 przez jmf, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 17:56

Co do ofert z Allegro to moim zdaniem można spokojnie z niego korzystać tylko osobiście wykreślam wszystkie auta z za granicy i z komisow. Pierwszy właściciel i polski salon wtedy masz duża szanse na znalezienie całkiem dobrego egzemplarza. Ja swojego szukałem pól roku.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 18:09

Da się kupić na allegro dobre autko, tylko jak pisza koledzy zasada główna żadnych okazji cenowych, czyli sporo poniżej realnej ceny za którą chodzą autka...

Wedle mnie nie ma znaczenia czy auto jest z polskiego salonu czy sprowadzone, jeśli jest książką, jedziesz ogladasz autko, bierzesz vin od sprzedawcy i na forum golfa, sa ludzie którzy za opłatą sprawdzą ci i poślą dokładną historię serwisową, więc jeśli był serwisowany bez problemu ustali się przebieg itd...

jeszcze pytanie czy chcesz autko całkowicie bezwypadkowe czy może byc po jakiejś stłuczce, w sumie ważne jak było trzaśnięte i naprawione...

Ja sam kupiłem swojego na allegro, sprowadzony oczywiście, przebieg, wszystko się zgadza, handlarz tez nie ukrywał że auto miało stłuczkę, ważne że nie były ruszone żadne kluczowe elementy...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 19:15

Po pierwsze bardzo często nie da się zdobyć pełnej historii serwisowej samochodu - wystarczy, że auto po dzwonie zostało naprawione poza siecią VAG-a i jakiś czas nie odwiedzało ASO.
Po drugie są sposoby, żeby zatrzeć pewne szczegóły przeglądu w autoryzowanym serwisie, głównie przebieg. Wymaga to trochę zachodu ale podobno jest możliwe.

Rzecz kolejna: w przypadku auta po jakimś zdarzeniu (powiedzmy po kolizji) bardzo często nie da się stwierdzić, czy "nie były ruszone żadne kluczowe elementy". Można oceniać i rozważać, ale finalnie jest to kwestia zaakceptowania ryzyka, że będziemy jeździć samochodem, które miało czołówkę z TIR-em a potem zostało przyzwoicie "wyklepane".
A jeśli dodatkowo w równaniu pojawia się handlarz (czyli człowiek, który zawodowo sprzedaje samochody i wie co powiedzieć w którym momencie i na co się powołać), to moim zdaniem sprawa jest od razu przegrana. No chyba, że sami jesteśmy biegli w temacie albo mamy profesjonalną pomoc.

Dlatego przychylam się do zdania XenosagaII: żadnych komisów i handlarzy, żadnych sprowadzanych aut. Tylko pierwszy właściciel w Polsce, a i to z obowiązkowym sprawdzeniem czego się da.

Czy odrzucimy w ten sposób pojedyncze "zdrowe" samochody? Tak. Ale zmniejszymy też szanse wpadnięcia na minę.
Offline
Awatar użytkownika

tompear

Administrator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 28 lut 2012, 18:40
  • Online: 1d 6h 38m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 21:21

Ja mam drugi samochód znaleziony na Allegro i nie pasuje on do waszego schematu. Cena była okazyjna w porównaniu do innych a samochód i miał 2 właściciela, pierwszy był z Niemiec. Autko było stosunkowo bardzo młode bo miało zaledwie 1.5 roku, polski właściciel pozbywał się go po 4 miesiącach posiadania, podany powód był banalny - auto nie radzi sobie z drogą dojazdową do domu i musi zasuwać 200 metrów na piechotę jak trochę popada.
Przed podjęciem decyzji o zakupie samochód dokładnie oglądnięty przez kolegę - mechanika. Stwierdził, że auto było lekko trzepnięte, wymieniona była np przednia szyba i robione było przy prawym, przednim nadkolu. Zresztą prawa, przednia szyba pasażera również była wymieniona ale ta akurat z powodu włamu do samochodu w pięknym mieście przesiąkniętym na wskroś kulturą czyli w Krakowie (na dowód tego w miejscu radia była najtańsza tandeta dostępna w Media Markt). Komora silnika była bez zarzutu, nic w środku nie było podejrzane, przejażdżka próbna była udana więc zapadła decyzja o zakupie.
Dziś Seat Leon ma już 6 lat, sprawuje się bardzo dobrze i mogę śmiało powiedzieć, że to był bardzo dobry zakup. Jednak był on dokładnie przemyślany no i wiedziałem co ryzykuję.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 21:48

tompear pisze:Ja mam drugi samochód znaleziony na Allegro i nie pasuje on do waszego schematu.

Pasuje, Pasuje.

Nikt tu nie mówił że się nie da kupić okazyjnie auta, poza tym jak sam napisałeś auto było trzepnięte co wiadomo obniża jego wartość.
Fakt Faktem że Twój "szit" (czy jak to tam się wymawia ;)) jeżeli chodzi o silnik, to faktycznie nic mu nie dolega.

Ja zgadzam się z XenosagaII - jak bym musiał kupić używane auto na dzień dzisiejszy to albo bym szukał po forach (myślę że forumowiczom można bardziej zaufać) albo zdecydowanie bardziej szukałbym auta z czysto ojczystym pochodzeniem :D, no i starałbym się z gwarancją fabryczną (lub rozszerzoną) przynajmniej na 2-3 miesiące, coby ewentualne wady wyprostować. No ale wiadomo coś za coś, mniejsze ryzyko musi więcej kosztować.
Kiedyś mi Tomaszku nasza wspólna koleżanka słusznie powiedziała - "Nie stać mnie aby oszczędzać" i chodź się staram jak mogę to jednak czasami okazji są silniejsze niż rozsądek - za co potem podwójnie ponoszę konsekwencję :lol:

Aha i żeby było precyzyjnie to Tomek drugi samochód oznacza fizycznie drugi samochód a pierwszy (jak i na razie ostatni) jaki został kupiony jako używany :D .
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 sty 2013, 22:15

jmf pisze:Po drugie są sposoby, żeby zatrzeć pewne szczegóły przeglądu w autoryzowanym serwisie, głównie przebieg. Wymaga to trochę zachodu ale podobno jest możliwe.
Zgadza się są sposoby, ale jesli autko ma np3 lata i od początku było serwisowane to nie da się tej historii tak sfałszować, wpis który raz został wprowadzony do bazy vag jest już nie do usunięcia ot tak,trzeba pisać specjalną prośbę do centrali o zmianę...

Co do wypadkowości oczywiście są sposoby żeby auto tak naprawić że nawet blacharz się nie kapnie bez rozebrania części wygłuszeń, osłon itp a to jest niewykonalne przy kupnie, jedyny pewnik że auto jest idealne jest pomiar bazowy punktów podłogi, a to sporo kosztuje i dostepnę jest w nielicznych miejscach...

Druga prawda jest taka że nawet auto z polskiego salonu może być ostro walone i tez tego nie można wykluczyć, nie wspomnę o tym że niejedno auto w salonie ma malowane ponownie elementy i to czasem nie jeden a kilka, także część osób oddaje swoje auta do komisów, żeby się samemu nie zajmować sprzedażą...

Jest jeszcze jedna strona medalu, komis jako ''profesjonalista'' odpowiada za stan sprzedawanego samochodu, więc jak potem coś wyjdzie to można się domagać zwrotu cześci kosztów, auta itp, czasem owszem trzeba iść do sądu, u nas to trwa ale sprawa praktycznie jest wygrana, auto kupione od osoby prywatnej jest tego praktycznie pozbawione...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Piwi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 lut 2013, 14:12
  • Online: 3h 1m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post05 lut 2013, 14:28

Witam,
Na wiosnę będę chciał kupić MK6 z silnikiem 1.6TDI 105KM, najlepiej nie "golasa" w kwocie do 50 tysięcy złotych maksymalnie. W związku z tym mam do Was pytanie, czy auta które są wystawione na Allegro i Otomoto w cenach od 40 do 50 tysięcy złotych z przebiegami 30-50tkm są realne? Zazwyczaj są to auta od pierwszych właścicieli z potwierdzonymi przebiegami książką serwisową, aczkolwiek wiadomo, że mogą być bite skoro taka cena, chyba, że się mylę i te auta rzeczywiście tyle stoją? Nie są to jakieś super wersje, ale można i spotkać np. z nawigacją czy pakietem zimowym... Podaję kilka przykładów:

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-t ... 52892.html (2010, 32000 km, 49000zł, tu akurat wersja 90KM)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-jak-n ... 89256.html (2011, 38500 km, 47500zł)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3004562694 (2011, 33000 km, 46900zł, nawigacja RNS315)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C27521724.html (2010, 47482 km, 44000zł)

Proszę Was o opinię, czy do 50 tysięcy złotych kupi się auto z 1.6TDI z przebiegiem do 50000km. conajmniej z 2010r? Bo że się kupi to wiem, ale oczywiście chodzi o auto pewne i niebite.
Czy może nie zaprzatać sobie głowy takimi ogłoszeniami?

Z góry dzięki,
pozdrawiam!
Piotr
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post05 lut 2013, 22:50

Piwi pisze:Witam,
Na wiosnę będę chciał kupić MK6 z silnikiem 1.6TDI 105KM, najlepiej nie "golasa" w kwocie do 50 tysięcy złotych maksymalnie. W związku z tym mam do Was pytanie, czy auta które są wystawione na Allegro i Otomoto w cenach od 40 do 50 tysięcy złotych z przebiegami 30-50tkm są realne? Zazwyczaj są to auta od pierwszych właścicieli z potwierdzonymi przebiegami książką serwisową, aczkolwiek wiadomo, że mogą być bite skoro taka cena, chyba, że się mylę i te auta rzeczywiście tyle stoją? Nie są to jakieś super wersje, ale można i spotkać np. z nawigacją czy pakietem zimowym... Podaję kilka przykładów:

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-t ... 52892.html (2010, 32000 km, 49000zł, tu akurat wersja 90KM)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-jak-n ... 89256.html (2011, 38500 km, 47500zł)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3004562694 (2011, 33000 km, 46900zł, nawigacja RNS315)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C27521724.html (2010, 47482 km, 44000zł)

Proszę Was o opinię, czy do 50 tysięcy złotych kupi się auto z 1.6TDI z przebiegiem do 50000km. conajmniej z 2010r? Bo że się kupi to wiem, ale oczywiście chodzi o auto pewne i niebite.
Czy może nie zaprzatać sobie głowy takimi ogłoszeniami?

Z góry dzięki,
pozdrawiam!
Piotr


Tyle kilometrów robisz że szukasz diesla ? Jeżeli chodzi o cenę dieselka nie pomogę , może koledzy od tej jednostki się wypowiedzą.Natomiasta jeżeli chodzi o auta to trzy pierwsze ( jak się nie mylę) to wersje Trendline czyli najniższe, ostatnia wygląda na Comfortline tyle że gril z dwoma srebrnymi paskami szedł tylko w Highlinie chyba że w Belgi można było tak skonfigurować , bądź był modzony. Na twoim miejscu szukał bym auta od pierwszego właściciela ale z Polski, jestem jakiś uprzedzony chyba :D do aut sprowadzonych.
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post05 lut 2013, 22:55

tomekb29 pisze:
Piwi pisze:Witam,
Na wiosnę będę chciał kupić MK6 z silnikiem 1.6TDI 105KM, najlepiej nie "golasa" w kwocie do 50 tysięcy złotych maksymalnie. W związku z tym mam do Was pytanie, czy auta które są wystawione na Allegro i Otomoto w cenach od 40 do 50 tysięcy złotych z przebiegami 30-50tkm są realne? Zazwyczaj są to auta od pierwszych właścicieli z potwierdzonymi przebiegami książką serwisową, aczkolwiek wiadomo, że mogą być bite skoro taka cena, chyba, że się mylę i te auta rzeczywiście tyle stoją? Nie są to jakieś super wersje, ale można i spotkać np. z nawigacją czy pakietem zimowym... Podaję kilka przykładów:

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-t ... 52892.html (2010, 32000 km, 49000zł, tu akurat wersja 90KM)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-jak-n ... 89256.html (2011, 38500 km, 47500zł)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3004562694 (2011, 33000 km, 46900zł, nawigacja RNS315)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C27521724.html (2010, 47482 km, 44000zł)

Proszę Was o opinię, czy do 50 tysięcy złotych kupi się auto z 1.6TDI z przebiegiem do 50000km. conajmniej z 2010r? Bo że się kupi to wiem, ale oczywiście chodzi o auto pewne i niebite.
Czy może nie zaprzatać sobie głowy takimi ogłoszeniami?

Z góry dzięki,
pozdrawiam!
Piotr


Tyle kilometrów robisz że szukasz diesla ? Jeżeli chodzi o cenę dieselka nie pomogę , może koledzy od tej jednostki się wypowiedzą.Natomiast jeżeli chodzi o auta to trzy pierwsze ( jak się nie mylę) to wersje Trendline czyli najniższe, troszeczkę doposażone ostatnia wygląda na Comfortline chyba ,że to także Trendline ( oceniam po siedzeniach, teściu ma takie) gril z dwoma srebrnymi paskami szedł tylko w Highlinie chyba że w Belgi można było tak skonfigurować , bądź był modzony. Na twoim miejscu szukał bym auta od pierwszego właściciela ale z Polski, jestem jakiś uprzedzony chyba :D do aut sprowadzonych.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post05 lut 2013, 23:23

Wszystkie 4-ry sztuki to trendline, tyle że ten ostatni z belgi trochę bardziej doposazony, szukaj wersji comfortline, ma znacznie lepsze fotele od trenda i zazwyczaj ciut więcej wyposazenia...

Co do silnika jak najbardziej jest ok, zbiera same dobre opinie, mało awaryjny i trwały, choć bardziej wolałbym 2.0, ale to już droższe autko trochę i w polsce rzadsze, bo znacznie więcej osób brało 1,6 bo był sporo tańszy...

Co do ceny 45-50 tyś za autko z 2010 z polski to normalna cena, nikt normalny auta dobrego za darmo nie odda...
Zresztą historia serwisowa łatwa do sprawdzenia, przebiegi rzędu 50-60tyś w polsce jak najbardziej realne, zresztą większość jeździ na long life czyli przegląd co 30tyś to najwyżej dwa wpisy będą w książce...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Piwi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 lut 2013, 14:12
  • Online: 3h 1m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 lut 2013, 11:38

Robię 15 tys. rocznie ale benzyny nie chce, zwlaszcza ze TSI miały sporo problemów. W dieslach jestem zakochany i wolę dopłacić do niego mimo że wiem że jest to dla mnie nieoplacalne. Czyli auto z 2010-2011 z przebiegiem do 50000km kupię spokojnie do 50 tysięcy zł mówicoe Panowie? :) Na wiosnę (kolo kwietnia) ceny pewnie jeszcze troche wzrosna?
Dzieki i pozdrawiam :)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 lut 2013, 19:28

pamietaj ze te diesle maja juz DPF'a.. ja niby robie rocznie prawie 30kkm a mialem nie lada problem z nim.. Zalezy czy dziennie robisz tych km sporo czy raz na miesiac tak jak ja..
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 lut 2013, 21:03

preawda jest taka że z dpf-em problemów nie będzie nawet w mieście, warunek jeden silnik musi być ciepły i trzeba obserwować obrotomierz i nie gasić auta jak dopala się dpf...

A co do diesla to na pewno dużo lepszy wybór niż tsi, prawda jest taka że większych problemów ten diesel przez te 150-200tyś sprawiał nie będzie...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post06 lut 2013, 21:24

taa.. chyba ze zrobiles w nocy trase 600km a z rana Ci wyskakuje ze dpf zapchany.. a po paru dobrych km przepalania go ostatecznie ladujesz na lawecie :) Ty bedziesz pokazywal plusy posiadania go, bo nie miales z nim problemow.. ja niestety je mialem dlatego zauwazam tylko te zle strony.. I nikt mi nie powie ze za malo jezdze tym autem, albo ze go nie grzeje, czy nie studze, czy nie zwracam uwagi na obroty i inne pierdoly..
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post07 lut 2013, 12:59

Nie no w takich przypadkach to jasne że nie jest ok, ale u Ciebie to chyba wynikało z błędów w oprogramowaniu czy coś takiego...

Bo chyba już od dłuższego czasu nie masz z nim problemów...??
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post07 lut 2013, 13:59

chyba tak, zmieniali pare razy, jakas akcja serwisowa tez podobno byla na ten temat. Od prawie roku spokoj :)
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post08 lut 2013, 22:58

Według mnie wszystkie przedstawione golfiki mają kręcone liczniki (stawiam, że ten z Belgi, wypucowany ma 147 tyś) i ogólnie wersja "bieda". Popatrzcie na drugą propozycję, jak zniszczona jest gałka zmiany biegów przy rzekomym przebiegu niespełna 40 tyś. Poza tym warto zwrócić uwagę na inne elementy, np. wyślizgane/wytarte kierownice. Przy dieslu trzeba liczyć te 30 tyś rocznie (zwłaszcza, gdy auto jest z zagranicy). Jeśli przebieg jest niższy to według mnie coś jest nie tak.
marmi pisze:Co do ceny 45-50 tyś za autko z 2010 z polski to normalna cena, nikt normalny auta dobrego za darmo nie odda...
Zresztą historia serwisowa łatwa do sprawdzenia, przebiegi rzędu 50-60tyś w polsce jak najbardziej realne

Dobre samochody sprzedają się od ręki i kupno używanego 2-3 latka w dobrym stanie bywa bardzo trudne.
Osobiście nie dałbym za 3 letnie auto z 100 tyś. przebiegu, w wersji Trendline oraz stosunkowo słabym silniku 50 tyś.
Wolałbym dołożyć i kupić nówkę lub ewentualnie demówkę od dilera, np.
http://kupuzywane.moto.onet.pl/volkswag ... 64293.html
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post09 lut 2013, 01:22

Niestety ale już nawet dobre autka nie sprzedają się od ręki, praktycznie 99% ludzi szuka w tym kraju autka w idealnym stanie, z malutkim przebiegiem i jak najniższą ceną...

Drugim problemem jest to że większość kupujących nie patrzy na stan techniczny i serwis, tylko na przebieg i na lakier, nie daj boże żeby np 3 letnie auto miało jekieś rysy albo drobne otarcia...

Wiadomo każdy kupuje to co chce i to na co go stać, osobiście nie kupiłem nigdy nowego auta w salonie, bo nie widzę potrzeby napawać się nówką sztuką, która po przekroczeniu bramy salonu traci 20% wartości...

Już nie wspominam że nowe golfy są drogie, bo według mnie 87tyś za highlina z silnikiem od kosiarki to bardzo dużo...

Beskid czy były kręcone to się okaże po sprawdzeniu vin-u, na szczęście jest to dość łatwe...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post09 lut 2013, 13:39

marmi pisze:Wiadomo każdy kupuje to co chce i to na co go stać, osobiście nie kupiłem nigdy nowego auta w salonie, bo nie widzę potrzeby napawać się nówką sztuką, która po przekroczeniu bramy salonu traci 20% wartości...

Jeśli wszyscy by tak myśleli to nie byłoby od kogo kupować używanych :mrgreen:
Powiedzmy sobie szczerze, kupno samochodu do celów prywatnych to zawsze strata pieniędzy, obojętnie czy nowy czy używany.
marmi pisze:bo według mnie 87tyś za highlina z silnikiem od kosiarki to bardzo dużo...
Luksus kosztuję :D . Faktycznie dla mnie cena kosmos jak za kompakt.
marmi pisze:czy były kręcone to się okaże po sprawdzeniu vin-u, na szczęście jest to dość łatwe...

W pierwszym roku przejeżdżam 30 tyś, przegląd w ASO, wpis do bazy.
W ciągu kolejnych 23 miesięcy przejeżdżam 100 tyś. cofam licznik na 38 tyś, kupującemu opowiadam, że w ciągu ostatnich dwóch lat mało jeździłem golfikiem, bo dostałem auto służbowe. W książce jeden wpis - 30 tyś, gościu dzwoni/idzie do ASO z numerem VIN - jaki przebieg auta mu podadzą?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post17 lut 2013, 15:03

Beskid pisze:W pierwszym roku przejeżdżam 30 tyś, przegląd w ASO, wpis do bazy.
W ciągu kolejnych 23 miesięcy przejeżdżam 100 tyś. cofam licznik na 38 tyś, kupującemu opowiadam, że w ciągu ostatnich dwóch lat mało jeździłem golfikiem, bo dostałem auto służbowe. W książce jeden wpis - 30 tyś, gościu dzwoni/idzie do ASO z numerem VIN - jaki przebieg auta mu podadzą?

No i podałeś gotowy przepis na "auto mało jeżdżone bo ... " :lol:

marmi pisze:Drugim problemem jest to że większość kupujących nie patrzy na stan techniczny i serwis, tylko na przebieg i na lakier, nie daj boże żeby np 3 letnie auto miało jekieś rysy albo drobne otarcia...

Może dlatego że "serwis" jest niewiarygodny, a "lakier" bardziej uwiarygadnia "przebieg", zaś ten wpływa na ocenę "stanu technicznego"

marmi pisze:Wiadomo każdy kupuje to co chce i to na co go stać, osobiście nie kupiłem nigdy nowego auta w salonie, bo nie widzę potrzeby napawać się nówką sztuką, która po przekroczeniu bramy salonu traci 20% wartości...

Ja też tak mówiłem, do czasu ... aż "spokoju" miał dla mnie większą wartość niż te "+20%".

marmi pisze:Już nie wspominam że nowe golfy są drogie, bo według mnie 87tyś za highlina z silnikiem od kosiarki to bardzo dużo...

Jeden woli wydać 20% więcej za nówkę kosiarkę, inny woli dać 20% mniej za rocznego traktorka - każdy kosi czym lubi :tongue: :pub:
My TSI
Offline

aram

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 mar 2013, 20:59
  • Online: 0s
  • Lokalizacja: Nowosadeckie

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post10 mar 2013, 21:17

Witam wszystkich,
trafiłem na wasze forum gdyż jestem zainteresowany kupnem golfaVI. Moja wiedza na temataty motoryzacyjne nie jest jednak zbyt duża dlatego chciałem prosic o pomoc w wyborze waszym zdaniem najlepszej, wersji tego autka. Moje wymagania co do niego mogę określic następująco:
- do wydania mam około 40 tys. zł
- jeźdże raczej niedużo, około 12-15 tys. km rocznie
- co do silnika czy ma to byc benzynowy czy diesel nie mam sprecyzowanego zdania( nigdy nie jezdziłem dieselem)
- samochod nie musi byc w wersji full wypasionej raczej srednie wyposazenie bez "zbednych" elementow.
Jeżeli ktoś jest w miarę obeznany w temacie to proszę o radę co do najodpowiedniejszej dla mnie wersji golfa.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post10 mar 2013, 21:39

Co według ciebie znaczą zbędne dodatki?? bo dla niektórych zbędnym dodatkiem jest pełen komputer dla innych klima 8-)

Jeśli nie musi być full wypas to szukaj wersji comfortline, dobra relacja wyposażenia do ceny, a ma przynajmniej normalne fotele i bardzo często klimatronik a nie kompletną biedę jak trendline....

Przy takich przebiegasz nie radzę kupować diesla bo to proszenie się o kłopoty z dpf-em... zostaje ci do wyboru albo stare niezniszczalne 1,6 102Km, albo 1,2 lub 1,4 TSI silniki fajnie jeżdżą ale bezawaryjne nie są....
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

aram

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 mar 2013, 20:59
  • Online: 0s
  • Lokalizacja: Nowosadeckie

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post10 mar 2013, 22:33

Nie no klima dla mnie nie jest zbędnym dodatkiem:) Ale coś w stylu skórzane fotele jakieś nawigacje wbudowane to mi nie potrzebne. Tak też myślałem by pozostac przy benzynowym silniku bo raczej diesel mi nie potrzebny na takie przebiegi...

A miałbyś do zaproponowanie jakąś konkretną sztukę/sztuki z tym silnikiem o którym mówisz że byłby optymalny czyli 1,6 102KM? Ogłoszenie na jakimś serwisie lub inna oferta?

A jeszcze zapytam w tych pozostałych modelach benzynowych awaryjnosc polega na czym? Często się zdarza?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zakup samochodu z Allegro

Post10 mar 2013, 23:14

Musisz szukać aut, sporo tego na necie...

Bardziej Ci przytaczam przykład jeśli nie wymagasz od auta nie wiadomo jakiej dynamiki i osiągów to ten 1,6 będzie najlepszym wyborem, niestety mało tych silników jest bo jednak troszkę mało mocy jak na 6-tke...

Poczytaj o silnikach TSI na necie pełno artykułów, ogólnie część aut jest bezawaryjna inne niby mają awarie już naprawione na gwarancji, ale i tak łańcuch rozrządu nie jest zbyt trwały, problemy z turbo i jego osprzętem itd...

np taki:
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C28276993.html
autko z polski, co prawda wersja wyposażenia bidna, ino te pokrowce to masakra...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Następna

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości