Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 09:42


Pytania dotyczące varianta

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maciek8791

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 maja 2013, 21:30
  • Online: 2h 22m 45s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Lodz

Pytania dotyczące varianta

Post15 cze 2013, 11:32

Witam, przytargałem dzisiaj golfa Varianta 105KM, nowy w wersji Match.
Ma on kilka rzeczy o które chciałem spytać, może ktoś mógłby pomóc.

1) Samochód posiada rns 315. Wszystko się ładnie paruje z telefonem, na kierownicy działa także przycisk sterowania głosem, dostęp do książki, a na mfa zapala się PREMIUM. Czy to znaczy, że mam moduł BT, czy wcale nie musi tak być i po prostu tak działa RNS 315? Pytam bo chcę wrzucić mu rns510 który mam z Passata, ale dopłata ok 1000 zł za moduł średnio mnie fascynuje.

2) Samochód ma czujniki zmierzchu, deszczu. Czy aby czujnik deszczu był aktywny wystarczy ustawić dźwigienkę na pozycji z tymi kwadracikami i nimi się reguluje czułość, tak jak w aucie bez czujnika częstotliwość? Czy trzeba ją wziąć do góry wcześniej czy coś?

3) Samochód posiada także media IN, rozumiem, że jedyna korzyść z tego płynąca to złącze USB do jakiś mp3?

4) Czy wymiana grilla na ten z chromami ala highline z allegro za ok 200-300 to dobry pomysł? W aso zaśpiewali mi ok 750 zł. Ktoś może próbował takiego zamiennika?

pozdrawiam,
Maciek
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące varianta

Post15 cze 2013, 14:10

maciek8791 pisze:Witam, przytargałem dzisiaj golfa Varianta 105KM, nowy w wersji Match.


Gratulacje :)

maciek8791 pisze:1) Samochód posiada rns 315. Wszystko się ładnie paruje z telefonem, na kierownicy działa także przycisk sterowania głosem, dostęp do książki, a na mfa zapala się PREMIUM. Czy to znaczy, że mam moduł BT, czy wcale nie musi tak być i po prostu tak działa RNS 315?


Z tego co opisujesz musisz mieć zestaw telefonu bluetooth i to w wersji premium. Sam RNS ma się nijak do bluetootha, jedyne co umie to korzystać z jego dobrodziejstw, jeśli jest obecny na pokładzie. ;)
Jeśli więc masz kierownicę z przyciskiem słuchawki telefonu, a na dachu antenę typu płetwa, to jesteś dumnym posiadaczem instalacji bluetooth premium (antena FM jest wbudowana w tylną szybę)

maciek8791 pisze:2) Samochód ma czujniki zmierzchu, deszczu. Czy aby czujnik deszczu był aktywny wystarczy ustawić dźwigienkę na pozycji z tymi kwadracikami i nimi się reguluje czułość, tak jak w aucie bez czujnika częstotliwość? Czy trzeba ją wziąć do góry wcześniej czy coś?


Tak, ustawiasz dźwignię wycieraczek na pozycji z kwadratami i ewentualnie ustawiasz czułość takim dodatkowym przełącznikiem. Najlepiej sprawdzić pryskając czymś na szybę (np. płynem do mycia szyb).

maciek8791 pisze:3) Samochód posiada także media IN, rozumiem, że jedyna korzyść z tego płynąca to złącze USB do jakiś mp3?


Tak. ;)
Offline
Awatar użytkownika

Jerry

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 maja 2013, 22:38
  • Online: 10h 32m 16s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI BLUEMOTION
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania dotyczące varianta

Post15 cze 2013, 20:42

Podepnę się bo mnie to zaciekawiło :-) Ja mam płetwę i RNS 510 ( fabrycznie ) a nie mam BH . . . WHY ?
_______________________
Jerry
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące varianta

Post15 cze 2013, 22:09

Płetwa występuje, jeśli auto jest wyposażone fabrycznie w przynajmniej jedną z następujących rzeczy:

- RNS-315 lub RNS-510
- telefon premium
- ogrzewanie postojowe (webasto)

Ta antena typu płetwa może pełnić jedną, dwie lub trzy funkcje. Czyli można mieć np. RNS-510, a nie mieć bluetootha albo na odwrót - mieć telefon, a nie mieć nawigacji.

Tak więc istotnie, przy fabrycznej nawigacji obecność takiej anteny na dachu jeszcze nie dowodzi, że auto ma telefon premium. No ale w tym przypadku jest (?) jeszcze klawisz ze słuchawką na kierownicy multifunkcyjnej oraz (najważniejsze) telefon paruje się z samochodem po bluetoothie, więc wątpliwości nie ma. ;)
Offline
Awatar użytkownika

Jerry

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 maja 2013, 22:38
  • Online: 10h 32m 16s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI BLUEMOTION
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania dotyczące varianta

Post16 cze 2013, 13:25

Mam guzik telefonu na kierownicy, telefon sparowany jest z parrotem który przełożyłem z starego auta. Podczas połączenia na radiu pojawia się ikona telefonu i wycisza radio a głośność regulowana jest z kierownicy. Jak wciskam telefon na radiu tylko wycisza muzykę.
_______________________
Jerry

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość