Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:50


Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakupem

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post18 sty 2014, 09:11

Witam

Gdy ja szukałem auta to wiedziałem, że odbiór Golfa bedzie za 6 miesięcy od zamówienia. Dostawałem tą informację u dealerów zaraz po zapytaniu o odbiór. Dziwię się więc praktykom innych ale cóż jest to kolejny sposób na łapanie klientów.
Generalnie zakupem miał byc POLO bo to auto do jazdy wokół komina. Po analizie dostępnych modeli i ceny nowego POLO (2014)doszedłem do wniosku, że może lepiej będzie wziąć Golfa z końca rocznika. Kilka telefonów po dealerach i wybrałem ofertę z Lubina bo było do produkcji ale już w określonej konfiguracji.
Dealer wywiązał się z umowy i autko juz stoi na parkingu gotowe do odbioru. Papiery i faktura są juz w domu więc została rejestracja :) Niestety nie ma mnie obecnie w kraju więc zaplanowaliśmy z żoną odbiór na 24.01 :)
Za każdym razem, gdy pytaliśmy o autko do produkcji otrzymywaliśmy odpowiedź, że za 6 miesięcy, bo zamówień jest tak dużo, że fabryki się nie wyrabiają, nikt nas więc nie czarował. Nawet na POLO mówili, że trzeba 3-4 miesiące poczekać.
Wybrałem silnik 1.2 TSI 105KM i mam nadzieję, że nie będzie z nim problemów, bo zapewniano mnie, że to zupełnie nowa konstrukcja i nie ma nic wspólnego z poprzednim silnikiem. Profilaktycznie jednak dołożyłem dodatkowe 2 lata/80k gwarancji.
Nasze poprzednie POLO widziało serwis 3 razy - obowiązkowe przeglądy :) Mam nadzieje, że Golf temu podoła....

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Mily

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 cze 2013, 22:06
  • Online: 1h 5m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post27 sty 2014, 21:11

lyngso pisze:Wybrałem silnik 1.2 TSI 105KM i mam nadzieję, że nie będzie z nim problemów, bo zapewniano mnie, że to zupełnie nowa konstrukcja i nie ma nic wspólnego z poprzednim silnikiem


Witam.

Na czym konkretnie ma polegać różnica pomiędzy 1.2 TSI z MK VI a 1.2 TSI z MK VII. Podobno w chwili obecnej silniki 1.2 TSI mają 16 zaworów, ale nie wiem czy to prawda. Czy nadal są na łańcuchu czy już na pasku jak 1.4 TSI?
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post30 sty 2014, 18:33

jmf pisze:Ja bym nie brał niczego z placu... Moim zdaniem lepiej poczekać i mieć auto dokładnie takie jak się chce i bez ryzyka, że coś jest z nim nie tak.

A co ma być niby nie tak?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post30 sty 2014, 22:32

A jakie niby jest ryzyko, gdy się kupuje placowy? Ja zdecydowałem się na samochód, gdy już był w drodze do Polski. Praktycznie w całości odpowiadał moim upodobaniom. Może wziąłbym Park Asist zamiast samych tylko czujników i nie brał systemu PreCrash, ale pozostałe wyposażenie były zgodne z tym, co chciałem. Dostałem słuszny - tak mi się wydaje - rabat 15% i jestem zadowolony.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 12:20

o to fajny rabat a to na osobę prywatną 15% ? i jaki tydzień produkcji?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 12:34

Na prywatną, ale to był rabat dla grup zawodowych + oferta wyprzedażowa 2013.
Tydzień 51 a auto odebrałem 10.01.14
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 13:51

a jakie te grupy zawodowe są ?

-- 31 sty 2014, 14:55 --

mój też jest 51 tydzień a dokładnie 19 grudnia i też podobnie odbierałem dopiero co przyjechały 3 takie same sztuki ofoliowane.A i jeszcze jedno pytanie jak można jaką miałeś cenę katalogową że ci tyle dali ?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 15:10

Grupy zawodowe są takie:
http://www.volkswagen.pl/pl/oferta-spec ... odowe.html

A cena katalogowa mojego była 89 tys.

Czy można w dokumentacji sprawdzić tydzień czy datę produkcji?
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 16:29

Z tego linku to nie mogę się doczytać grup zawodowych,a jeśli chodzi o produkcję to co się pytałem to się da wyczytać,ja sprawdzałem od razu na parkingu u dilera vin i wszędzie były naklejki z fabryki za szybą na zderzakach i nawet była godzina opuszczenia fabryki,ja sobie to wszystko fotografowałem na pamiątkę i może się kiedyś przyda przy sprzedaży.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post31 sty 2014, 19:20

swietlik pisze:Z tego linku to nie mogę się doczytać grup zawodowych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post01 lut 2014, 03:58

no to do tego bym się nie załapał.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post11 lut 2014, 14:54

Mily pisze:
lyngso pisze:Wybrałem silnik 1.2 TSI 105KM i mam nadzieję, że nie będzie z nim problemów, bo zapewniano mnie, że to zupełnie nowa konstrukcja i nie ma nic wspólnego z poprzednim silnikiem


Witam.

Na czym konkretnie ma polegać różnica pomiędzy 1.2 TSI z MK VI a 1.2 TSI z MK VII. Podobno w chwili obecnej silniki 1.2 TSI mają 16 zaworów, ale nie wiem czy to prawda. Czy nadal są na łańcuchu czy już na pasku jak 1.4 TSI?


Witam

Powiedziano mi, że to inna konstrukcja, ma rozrząd na pasku i po 2 zawory na cylinder.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

ryjeks

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 lut 2014, 23:49
  • Online: 1h 57m 32s

Biorą olej?

Post04 mar 2014, 21:03

Przy okazji witam wszystkich :pub:

Przymierzam się powooooli do zakupu MK7.

Czy macie już jakieś konkretniejsze przebiegi ?
Czy jest problem zużycia oleju lub innych dziwnych historii z tą jednostką? :mrgreen:
Offline

tog_vw

Sympatyk

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 27 sie 2012, 22:14
  • Online: 3d 12h 10m 15s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post17 mar 2014, 20:46

Bonifacy pisze:A jakie niby jest ryzyko, gdy się kupuje placowy?


Jakieś tam ryzyko, że był naprawiany ze względu na szkody transportowe jest. Od czasu do czasu słyszy się o takich historiach. I zawsze pozostaje kwestia tego jak auto długo stało na tym placu i czy doładowywano na przykład akumulator oraz czy zmywano na bieżaco ptasie kupy z auta. ;)
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post17 mar 2014, 23:16

No, ryzyko szkody transportowej jest identyczne przy placowych, co przy zamawianych. Mój był "placowy" w tym sensie, że został kupiony przeze mnie, gdy był w drodze do PL. Nie miałem większych możliwości wyboru wyposażenia - musiałem zgodzić się na to, co już było gotowe (co mi zresztą w zasadzie odpowiadało). Poza tym nie widzę ryzyka.
Offline

tog_vw

Sympatyk

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 27 sie 2012, 22:14
  • Online: 3d 12h 10m 15s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post18 mar 2014, 00:14

Zamówiony ma ustalony tydzień produkcji i mniej więcej wiadomy termin odbioru (transport trwa około tygodnia czy dwóch). Jak dealer chce nagle przesuwać termin odbioru o tydzień lub dwa to może być coś na rzeczy.
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI 140 KM - 2013 Czarna Perła

Post20 mar 2014, 07:28

swietlik pisze:Jeśli chodzi o moje zdanie to nic Francuskiego może wygodne są ale się ciągle dopiero psują,znajoma ma flotę Reno i ciągle serwis był,ostatnio podobał mi się citroen c4 ale jak wyczytałem że ma 2 miejsce po Fiacie co się psuję to dziękuję,a ten peugeot 308 to jest za nowe znowu będzie coś niedopracowane jak to nowość ale na pewno się przejadę,a to co widziałem z fotek to zegary nie w moim typie brzydkie.W golfie 100% ładniej.

A ja kupiłem żonie juz 5 lat temu Renault megane III coupe i do dziś jeździ tylko na wymianę rzeczy eksploatacyjnych, więc złego słowa nie mogę powiedzieć na ten samochód, nie wiem może trafiła nam sie jakaś dobra sztuka, ale odpukać w tym samochodzie się nic nie dzieje, jes świetny, bardzo ładny, bardzo wygodny i jak na razie niezawodny, a i do tego bardzo tani w utrzymaniu, przegląd w autoryzowanym serwisie z olejem, klockami, filtrami kosztuje 700 zł więc chyba nie trzeba więcej komentarzy, co do mitu z sypiącymi się samochodami francuskimi, to trzeba brać pod uwagę fakt że w większości to sa na rynku albo szroty z zagranicy po crash testach :-/ albo zajechane samochody po flotowe gdzie wiemy jak handlowcy jeżdżą, jak kupisz sobie nowy samochód z salonu i będziesz go regularnie serwisował, to nie powinieneś narzekać, oczywiście jak każdy producent i Francuzi mają wpadki ale nie jest tak źle jak na to by wskazywała obiegowa polska opinia, oczywiście to jest moje indywidualne zdanie
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: VW GOLF 7 - 1.4 TSI 140 KM - 2013 Czarna Perła

Post20 mar 2014, 07:54

pablo7612 pisze:
swietlik pisze:Jeśli chodzi o moje zdanie to nic Francuskiego może wygodne są ale się ciągle dopiero psują,znajoma ma flotę Reno i ciągle serwis był,ostatnio podobał mi się citroen c4 ale jak wyczytałem że ma 2 miejsce po Fiacie co się psuję to dziękuję,a ten peugeot 308 to jest za nowe znowu będzie coś niedopracowane jak to nowość ale na pewno się przejadę,a to co widziałem z fotek to zegary nie w moim typie brzydkie.W golfie 100% ładniej.

A ja kupiłem żonie juz 5 lat temu Renault megane III coupe i do dziś jeździ tylko na wymianę rzeczy eksploatacyjnych, więc złego słowa nie mogę powiedzieć na ten samochód, nie wiem może trafiła nam sie jakaś dobra sztuka, ale odpukać w tym samochodzie się nic nie dzieje, jes świetny, bardzo ładny, bardzo wygodny i jak na razie niezawodny, a i do tego bardzo tani w utrzymaniu, przegląd w autoryzowanym serwisie z olejem, klockami, filtrami kosztuje 700 zł więc chyba nie trzeba więcej komentarzy, co do mitu z sypiącymi się samochodami francuskimi, to trzeba brać pod uwagę fakt że w większości to sa na rynku albo szroty z zagranicy po crash testach :-/ albo zajechane samochody po flotowe gdzie wiemy jak handlowcy jeżdżą, jak kupisz sobie nowy samochód z salonu i będziesz go regularnie serwisował, to nie powinieneś narzekać, oczywiście jak każdy producent i Francuzi mają wpadki ale nie jest tak źle jak na to by wskazywała obiegowa polska opinia, oczywiście to jest moje indywidualne zdanie


Ja na temat Reno to mam złe zdanie,znajoma posiadała flotę tych samochodów od nowości i ciągle były normalnie serwisowane jak powinny być i usterka za usterką badziewie powiedziała i tyle od Mégane, clio,i dostawcze,posiadała je sporo lat i na koniec zmieniła teraz markę bo miała już tego dosyć.Ja tej marki nie polecam,jestem zdania że Francus to nie.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post24 mar 2014, 18:32

Nowa oferta Volkswagena - konfiguracja z wyposażeniem Perfectline

http://www2.volkswagen.pl/kampanie/perf ... oferta2014
Offline

DamianD

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 28 lip 2013, 08:39
  • Online: 13d 2h 35m

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post24 mar 2014, 20:32

Bonifacy pisze:Nowa oferta Volkswagena - konfiguracja z wyposażeniem Perfectline

http://www2.volkswagen.pl/kampanie/perf ... oferta2014



Szkoda tylko, że tak ograniczona paleta silników..
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post24 mar 2014, 21:58

DamianD pisze:
Bonifacy pisze:Nowa oferta Volkswagena - konfiguracja z wyposażeniem Perfectline

http://www2.volkswagen.pl/kampanie/perf ... oferta2014



Szkoda tylko, że tak ograniczona paleta silników..




Dokładnie ja piszesz... [-( mogliby DSG dodać do niższych wersji wyposażenia...możę więcej osób zdecydowałoby się na to cudeńko =D>
Offline

sebcio666

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 sty 2014, 14:08
  • Online: 6h 16m 35s

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post25 mar 2014, 08:34

Perfectline = Standard + pakiet Business + przyciemniane szyby. Kosztuje dokładnie tyle samo (sprawdziłem), nie zyskuje się ani złotówki. "Dodatkiem" jest ograniczona lista silników. Kto to wymyślił? Wprowadzili "nową ofertę", która jest gorsza od standardowej. Czysty marketing. Ręce opadają...
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post25 mar 2014, 18:19

DamianD pisze:
Bonifacy pisze:Nowa oferta Volkswagena - konfiguracja z wyposażeniem Perfectline
http://www2.volkswagen.pl/kampanie/perf ... oferta2014


Szkoda tylko, że tak ograniczona paleta silników..

Słuszna uwaga :) Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że producentowi zaczynają rosnąć zapasy słabszych silników i stąd też ta nowa linia...
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post25 mar 2014, 18:49

Z tego co widzę to Perfectline to jest z grubsza to samo co wersje Optimum, oferowane przez VW zwykle 1-2 razy w roku.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: W jakim salonie dają dobre rabaty na nowego Golfa 7

Post25 mar 2014, 20:46

Wojtass pisze:
DamianD pisze:
Bonifacy pisze:Nowa oferta Volkswagena - konfiguracja z wyposażeniem Perfectline
http://www2.volkswagen.pl/kampanie/perf ... oferta2014


Szkoda tylko, że tak ograniczona paleta silników..

Słuszna uwaga :) Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że producentowi zaczynają rosnąć zapasy słabszych silników i stąd też ta nowa linia...

Nowa linia to znaczy że zmienił się wygląd czy jak???
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości