Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:50


Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakupem

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

needlemt

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:41
  • Online: 1d 8h 59m 51s
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post20 sty 2016, 11:37

Witam, dzięki za pomoc, decyzja zapadła, auto zamówione, zdążyłem już zarejestrować, jutro odbiór, jak tylko pogoda pozwoli (na zdjęcia) wrzucę auto do wątku nasze auta - 1.4 tsi 150 km, HL, biksenon top, pakiet bussines, navi DM, felgi dijon, dynaudio
Offline

Golf7

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 paź 2016, 10:50
  • Online: 7h 14m 44s
  • Auto: Golf
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Kupno Golfa TSI 1.4

Post09 paź 2016, 11:13

Witam Panowie,
Chce kupic dla Syna w wynajmie dlugoterminowym na firmie Golfa VII 1.4 tsi 150 km w wersji Higlifie. Auto stoi u Groblewskiego w Gdansku i jest autem demo w super cenie jesli patrzac na jego wyglad.. W zwiazku z tym mam pare pytan: czy ten silnik bierze olej? Jakie jest spalanie realne w miescie przy normalnej nie agresywnej jezdzie a jakie w trasie do 120km/h? Czy ta wersja ma w standradzie ledy do dziennej itd? moj syn uwielbia ledy w samochodach. Czy pozycje sa "zolte"?. Czy DSG7 jest w stanie wytrzymac 150-160 tys km? :D . Nie ma wymienionego wyposazania stad tyle pytan.. sa zdjecia na ktorych wyglada jak by byla skora z materialem lub z alcantara ale pewny nie jestem. Znam tylko wersje wyposazania i zdjecia.

Bede wdzieczny za odp :)

Ps. Znalazlm chyba tapicerke bedzie to pewnie: Tapicerka siedzeń "Global / Alcantara". Pewnie alcantara na srodku a material po bokach?
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Kupno Golfa TSI 1.4

Post09 paź 2016, 11:47

wypowiem się a propos ledów - wszystko zależy czy egzemplarz jest wyposażony w reflektory ksenonowe i czy są w wersji TOP czy Basic. Wersja TOP posiada ledową obramówkę soczewki, natomiast w basic jeśli się nie mylę świeci żółta żarówka. Jeśli egzemplarz nie ma w ogóle reflektorów ksenonowych, o ledach do jazdy dziennej można zapomnieć.

Z DSG 7 było trochę problemów, ale raczej zaraz na początku jak weszła do produkcji - z czasem ją poprawiali i obecnie nie słyszy już się tak dużo złego.

Najlepiej będzie jak podasz link do ogłoszenia - wtedy już dużo się wyjaśni i łatwiej będzie odpowiadać na Twoje pytania.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Kupno Golfa TSI 1.4

Post09 paź 2016, 11:53

Jeśli światła są w wersji TOP, to ma LEDy do jazdy dziennej. W przeciwnym razie zwykłe żarówki.
Te silniki generalnie oleju nie biorą (jeśli będzie się zmieniać olej co 15 tys. km, to zwykle nie ma konieczności dolewek). Jeśli jednak będziesz sporo jeździł z prędkościami autostradowymi, to trzeba być przygotowanym, że coś tam weźmie.
Co do siedzeń, to boki będą materiałowe, a siedziska i plecy w alcantarze.
Offline

Golf7

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 paź 2016, 10:50
  • Online: 7h 14m 44s
  • Auto: Golf
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kupno Golfa TSI 1.4

Post09 paź 2016, 11:54

Cos tam na zolto swieci wiec pewnie syn ledwo odbierze i bedzie musial wymieniac na ledy?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 63779915a7

tylko nie kupuj :D
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 paź 2016, 18:13

Obejrzałem Golfa z ogłoszenia.

auto jest sprzed 22 tygodnia 2015 roku bo ma małe radyjko 5,8 cala.
A mniej więcej od końca maja 2015 sa juz systemy 6,5 cala bez względu czy to zwykłe radyjko czy nawigacja Discover Media.

Poza tym o ile kolega tak uwielbia LED-y to ten egzemplarz nie ma takowych z tyłu

Poza tym w ogłoszeniu sa błędy i nieścisłości, napisane że kolor biały Metalic czyli "Oryx Weis" kosztujący 4.200 zł a na zdjęciach raczej widać że to zwykły biały perłowy za 620 zł.

Według konfiguratora podobnie wyposażone auto bez upustów na dzisiaj kosztuje 102.900 zł z lepszym radiem 6,5 cala.
To ma rok i kosztuje 85.900 zł.
No znikomy przebieg ale to tzw: testówka.
Takie auta sa katowane na zimnym silniku przez kierowców którzy odbywają jazdę próbną.
Zapewne nie wpływa to dobrze na żywotność silnika i może później brać olej.
Za 2 miesiące auto będzie miało 2 lata.

Nie lepiej potargować się i za 97 tys. zł kupić nowe z rocznika 2017 ? Zamówione do produkcji.

Za to auto myślę że można zapłacić między 81 a 83 tys. zł i do tej kwoty spokojnie zejdą bo wystawili za więcej
Offline

Golf7

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 paź 2016, 10:50
  • Online: 7h 14m 44s
  • Auto: Golf
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 paź 2016, 18:24

Przemyśle, dzięki za uwagę :)

Mam tylko pytanie odnośnie pozycji w tym aucie. Gdzie jest tu zarowka pozycyjna(czy jedna zarowka nie odp za pozycje i sw. dzienne)? Swiatla droge ida z xenonu? I doswietlanie idzie przez zolta z przeciwmglowych?

Smigam Superbem II i np u mnie ciezko sie wymienia zarowke pozycyjna z przodu, czy w Golfie VII jest tak samo(to samo pytanie odnosnie zarowki do jazdy dziennej)? Cos gdzies widzialem, ze tam jest gniazdo wykrecane? Mam nadzieje, ze wyrazilem sie jasno. Nie jestem elektrykiem, inaczej nie umiem napisac o co mi chodzi :)

Z drugiej strony chcialem kupic auto wlasnie do 85 tyś dla syna, wiec nawet 97 to bedzie troche duzo. Dzieki za sygestie ile za nie powinienem zaplacic czyli 83-81. Auto ma byc w wynajmie dlugterm na 4-5 wiec przeglady i ewentualne awarie to nie moja bolonczka, choc chcialbym tego uniknac, zeby nie bylo sytuacji ze bede po syna lecial 300 km bo gdzies stanie z powodu, ze silnik sie zarżzie przez poczatkowe eksploatowanie..
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 paź 2016, 19:23

Golf7 pisze:... choc chcialbym tego uniknac, zeby nie bylo sytuacji ze bede po syna lecial 300 km bo gdzies stanie z powodu, ze silnik sie zarżzie przez poczatkowe eksploatowanie..

Nie wiem jak to wygląda w wynajmie długoterminowym ale jeżeli auto jest serwisowane w ASO zgodnie z zaleceniami producenta, to nawet po fabrycznej gwarancji obowiązuje Gwarancja Mobilności - czyli jak mu 'stanie' z powodu początkowego 'rżnięcia' ;) - i to nie ważne gdzie mu stanie, to VW mu podstawia furę do czasu naprawy awarii - tak przynajmniej głosi teoria.
My TSI
Offline

toom

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 paź 2015, 10:31
  • Online: 21h 56m 58s

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 gru 2016, 19:17

witam, chcę kupić golfa tak 2013 -2014 z silnikiem 1.4 140KM , tylko mam obawy co do tsi i elektrycznego ręcznego, jak to wygląda z awaryjnością? czy to silniki wysokiego ryzyka? pytam bo chcę kupić auto na lata, a pewnie na forum golfa wiele się dowiem
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 gru 2016, 21:57

Cześć,
toom pisze:Witam, chcę kupić golfa tak 2013 -2014 z silnikiem 1.4 140KM

Rocznik 2014 w wersji HL, zawieszenie sportowe, silnik 1.4 140KM, 41k km na blacie.
Zero problemów z silnikiem, czy z jakimkolwiek innym osprzętem. Nic nie puka i nie stuka (oby jak najdłużej). W kabinie cisza, nie słychać żadnego trzeszczenia plastików, aczkolwiek zawieszenie, szumnie nazwane "sportowym", ma specyficzny charakter pracy. Albo z wiekiem pogorszył mi się słuch, albo po prostu mam w miarę dobrze spasowany/wykonany egzemplarz auta. Hamulec elektryczny - zero negatywnych uwag. Jak szybko zaciąga, tak szybko odpuszcza niezależnie od warunków pogodowo-temperaturowych.

Z mojej perspektywy był to trafiony zakup.

Pozdrawiam.
Offline

toom

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 paź 2015, 10:31
  • Online: 21h 56m 58s

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post09 gru 2016, 22:27

miałem kiedyś golfa 6 , myślałem że teraz kupię coś innego, ale żadne focusy, astry itd mi się nie podobają i znów myślę o golfie :-) no kusi też civic ze względu na niezawodność. gdyby nie obawy o silnik to bym nie miał takiego dylematu
Offline

KriSSo

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 23 lip 2016, 18:37
  • Online: 17d 20h 26m 5s
  • Auto: VW Golf variant
  • Silnik: DJHA
  • Lokalizacja: Szn

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post10 gru 2016, 09:22

Wojtass pisze:[...]aczkolwiek zawieszenie, szumnie nazwane "sportowym", ma specyficzny charakter pracy [...]

Mianowicie? Na czym ta specyfika polega? Czy to pozytywne odczucia, czy przeciwnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post10 gru 2016, 12:09

Kolego - Civic to XVIII wiek, kosmos, dziwactwo i silnik bez turbo, jeden silnik tylko 1.8.
Do golfa daleko jej materiałami, spasowaniem i technologią.

Mamy w domu dwa Golfy, sportsvana i GTD, i każda siódemka jest dobra.
Nie ma już problemów z silnikami TSI (branie oleju, wyciągający sie łańcuszek bo jest pasek).

Auta palą sporo mniej od TSI montowanych do 2013 roku.
Wybrałbym tez wersje Highline bo ma jeszcze lepsze materiały chyba że kolega nie lubi alcantary i tzw fortepianu na desce. Jego po prostu woskuje się, poleruje a później nie dotyka palcami. czasami przeciera szmatką

Niby wybór to kwesta gustu ale hondy to czasami nikt naprawiać nie chce a Golfa każdy.
Niech kolega w ŻADNYM WYPADKU nie kupuje sprowadzonych aut bo handlarze to złodzieje i oszuści, powiedziałbym 99% z nich.

Powodzenia
Offline

toom

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 paź 2015, 10:31
  • Online: 21h 56m 58s

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post10 gru 2016, 12:38

Marras pisze:Kolego - Civic to XVIII wiek, kosmos, dziwactwo i silnik bez turbo, jeden silnik tylko 1.8.

civiki przez to się cenią że mają sprawdzony silnik bez turbo, zwykły reczny, prosta bez awaryjna konstrukcja dzisiaj jest w cenie bo niby wszystko reszta to jednorazówka skonstruowana by się rozjebać przy 100 tyś km, - nie bronię hondy i też nie piszę swoich mądrości tylko takie odnoszę wrażenie czytając net. jedynie co mogę powiedzieć to że siedziałem we wszystkich kompaktach i golf najbardziej mi pasował
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post12 gru 2016, 12:07

Marras pisze:... tzw fortepianu na desce. Jego po prostu woskuje się, poleruje a później nie dotyka palcami. czasami przeciera szmatką...
Powodzenia

Możesz podać jakiś sprawdzony specyfik do tego, bo mam kilka rysek na moim "piano" w Jettcie i trochę mnie to denerwuje, z chęcią bym zrobił z tym porządek, jeśli faktycznie można :)
Marras pisze:Niech kolega w ŻADNYM WYPADKU nie kupuje sprowadzonych aut bo handlarze to złodzieje i oszuści, powiedziałbym 99% z nich.
Powodzenia

Zgadzam się w 100%, czasami uda im się sprowadzić coś lepszego, wtedy jednak cena jest kosmiczna. A permanentnie, prawie że "w ramach prawa", cofane liczniki to już jest zmora tego narodu i przy okazji z tego wynikająca opinia jakoby silniki 1,6 tdi CR przy przebiegach 200 tys km są śmietnikiem.. ech.. życie :roll:
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post12 gru 2016, 20:26

No co do rysek to nie wiem.
Ja nawoskowałem, jest śliskie ma połysk i nawet jak sie dotknie palcem nie widac odcisku.
No porysowane to juz chyba po zawodach.

Mowia ze fortepian to samo zło. Jak sie odkurza raz w tygodniu i nie maca jest super
Offline

toom

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 paź 2015, 10:31
  • Online: 21h 56m 58s

Re: Nowy Golf - MK7 - pytania i wątpliwości związane z zakup

Post16 gru 2016, 07:27

piano black ?? powinni to nazwać piano rysa !!!
Offline

Arturro92

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 kwie 2017, 18:38
  • Online: 23m 12s
  • Auto: VW
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Lokalizacja: Rybnik

GTI 7 PP PORADA!!!!

Post19 kwie 2017, 18:51

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D miałbym ogromną prośbę odnośnie golfa 7 gti, gdyż od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu w/w i nie bardzo wiem na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu :cry: najprawdopodobnie będzie to 3d 230km ze skrzynią DSG. Jeżeli już mowa o skrzyni DSG to czy jest ona wytrzymała czy przy dłuższej eksploatacji może się z niej zrobić skarbonka? (wiadomo mowa o regularnej wymianie oleju i odpowiedniej eksploatacji). Nie mogę również nigdzie znaleźć nic na temat silnika 2.0 tsi który jest stosowany w gti, a niestety wiem, że poprzednie modele 2.0 tsi 211km lubiły chyba bardziej olej od benzyny :evil: Liczę na waszą pomoc ;)


Pozdrawiam Arturro92 :)
Poprzednia

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości