Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:12


Opony - zakładanie, przebiegi

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Opony - zakładanie, przebiegi

Post05 wrz 2013, 07:34

Patrząc na link kolegi http://forum.golf6.pl/sprzedam/dotz-mugello-lake-30-18-5x112-et35-t848.html
zwróciłem uwagę na sposób założenia opon o różnej głębokości bieżnika.
Wzorując się na sugestiach "fachowców" http://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-opony-z-przodu-czy-z-tylu-testy-michelin-adac-i-oamtc opony o słabszym bieżniku powinny być z przodu.
Założenie dobre, problem w tym że opony zużywają się bardziej na osi napędowej co za tym idzie w naszych golfach trzeba by kupować po 2 opony :roll:

Kolejne pytanie z puli ciekawskich.
Jakie opony wam fabryka zakładała (model), jaki miały rocznik i tydzień w aspekcie daty produkcji samochodu ?
Ile udało wam się przejechać na ori oponach kilometrów /lat ?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Opony - zakładanie, przebiegi

Post12 wrz 2013, 07:37

shark__ pisze:Patrząc na link kolegi http://forum.golf6.pl/sprzedam/dotz-mugello-lake-30-18-5x112-et35-t848.html
zwróciłem uwagę na sposób założenia opon o różnej głębokości bieżnika.
Wzorując się na sugestiach "fachowców" http://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-opony-z-przodu-czy-z-tylu-testy-michelin-adac-i-oamtc opony o słabszym bieżniku powinny być z przodu.
Założenie dobre, problem w tym że opony zużywają się bardziej na osi napędowej co za tym idzie w naszych golfach trzeba by kupować po 2 opony :roll:

Przy tym założeniu, to masz szanse wymieniać co 3-4 lata dwie zużyte opony z osi napędowej i po około 5 wywalać całkiem przyzwoite opony z osi nie napędowej, gdyż nie powinieneś ich przekładać zważywszy na powyższy artykuł.
Rozwiązaniem "problemu" zbyt dobrych opon na osi napędowej jest wyłączenie ASR i wyrównanie nieprawidłowości :D

shark__ pisze:Kolejne pytanie z puli ciekawskich.
Jakie opony wam fabryka zakładała (model), jaki miały rocznik i tydzień w aspekcie daty produkcji samochodu ?
Ile udało wam się przejechać na ori oponach kilometrów /lat ?

W końcu nie zapomniałem i sprawdziłem info na moich oponach aby zaspokoić Twoją ciekawość ;)
Bridgestone Turanza R16 V91 205/55 - o ile się nie mylę, to data produkcji to 2011 (maj - 2011) - samochód zamawiany w maju odebrany w sierpniu 2011 (data produkcji auta to pewnie czerwiec) - opony mają niewiele ponad 2 lata a kilometrów to nie wiem dokładnie ile mogłem na nich przejechać - kalkulatory podpowiadają mi że około 27k km

Czy dobrze odczytałem datę produkcji opon?
Obrazek
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Opony - zakładanie, przebiegi

Post12 wrz 2013, 07:41

kakaruto pisze:Czy dobrze odczytałem datę produkcji opon?
Obrazek


20-sty tydzien roku 2011, czyli maj tj. pomiedzy 16 a 20 8-)

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość