Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:34


Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Post03 mar 2014, 23:15

Czy ktoś miał może bliski kontakt z ketą JOPE E9/90
Obrazek
Opis produktu
Łańcuchy przeciwśnieżne JOPE przeznaczone dla samochodów osobowych charakteryzują się prostym montażem i demontażem bez konieczności najeżdżania samochodem lub skręcania kół. Łańcuchy JOPE Wykonane są ze stali stopowej niklowo-manganowej. W dalszym etapie produkcji poddawane są specjalnemu hartowaniu. W celu ochrony przed korozją zabezpieczane są specjalną powłoką galwaniczną.
Dzięki nowatorskiemu systemowi mocowania (zastosowanie specjalnych sprężyn) napinanie łańcucha jest bardzo łatwe a łańcuchy lepiej przylegają do koła podczas jazdy.
Łańcuchy JOPE zostały wyposażone w system tłumiący, który minimalizuje siły działające na ogniwa łańcucha przy nagłych zmianach obrotów kół napędowych. Głównymi zaletami łańcuchów JOPE są:
- wydłużona zywotność
- doskonała przyczepność do drogi
- bezpieczeństwo jazdy
- komfort jazdy
- Specyfikacja techniczna:
- wzór rombowy
- stal niklowo-manganowa, ulepszana termicznie (galwanizowana)
- znakomita przyczepność na lodzie i śniegu
- grubość ogniw - 9mm
- system tłumiący - specjalne sprężyny napinające (zapewniają wysoki komfort jazdy)
- montaż - szybki, bez konieczności przemieszczania samochodu
- produkcja - Hiszpania

Taki bełkot marketingowy znalazłem na ich temat. Oczywiście nie spodziewam się cudów za 100 PLN i na pewno jest jakaś istotna różnica między tymi które są 4x-6x droższe. Jednak przeznaczeniem moich ket będzie głównie podróżowanie w bagażniku (takie jest moje pobożne życzenie), a w naprawdę podbramkowych sytuacjach ich zakładanie lub jak służby mundurowe mnie do tego gorąco zachęcą. Co o nich sądzicie po fotach (dla mnie mają stajla ;)) i opisie?


Co innego moglibyście polecić w rozmiarze 205/55/16 w przystępnej cenie - nie zależy mi szczególnie na jakości lub szybkości zakładania. Mimo wszystko dobrze by było jakby się je w miarę prosto ubierało nie tylko na szyję ;)
My TSI
Offline

Porter

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 13:08
  • Online: 10d 19h 52m 14s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 PS
  • Lokalizacja: Polska

Re: Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Post12 gru 2014, 13:16

Też używam Thule ale CU9. To jest jednak inna liga jakościowa i cenowa w porównaniu do JOPE.
Offline

tog_vw

Sympatyk

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 27 sie 2012, 22:14
  • Online: 3d 12h 10m 15s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM

Re: Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Post16 gru 2014, 21:08

Szerokość felg jest jeszcze ważna. VAG dopuszcza montowanie łańcuchów w Golfie na felgi o szerokości 6 cali.
Offline

zile12

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:01
  • Online: 16h 6m 6s

Re: Jakie polecacie Łańcuchy na koła 205/55/16

Post18 wrz 2015, 21:05

W golfie 7 chciałbym na zimę wykorzystać orginalne felgi "DOVER" 6,5 x 16 (ET- ?? nie znam) z oponami 205/55/R16, ale z możliwością założenia łańcuchów śniegowych.
Tu mam dylemat czy te felgi nadają się do łańcuchów (bo orginalne felgi VW do golfa 7 na zimę z możliwością założenia łańcuchów dla opon 205/55/R16 posiadaja parametry 6J x 16 ET48).
Może ktoś coś doradzić w tyt temacie ?

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość