Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 15:58


[Śląskie] ASO - Magro - Sosnowiec

Opinie na temat warsztatów, ASO, salonów oraz komisów
Regulamin forum Opinie na temat jakości obsługi oraz usług świadczonych przez salony, komisy, warsztaty samochodowe, zarówno te autoryzowane jak i te nieautoryzowane

Uwaga:
  1. Nowy temat należy utworzyć zgodnie z poniższą zasadą:
    • Temat - [województwo][Warsztat/Salon/ASO/Komis] _nazwa_podmiotu_ - _miejscowość_
    • Treść - nasza opinia, rada, przestroga, itp. informacja związana wizytą w danym salonie/komisie/warsztacie.
  2. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  3. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Czy jesteś zadowolony z jakości oferowanych usług

Zdecydowanie Tak
0
Brak głosów
Raczej Tak
1
50%
Ani Tak ani Nie
0
Brak głosów
Raczej Nie
0
Brak głosów
Zdecydowanie Nie
1
50%
 
Liczba głosów : 2

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

ASO - Magro - Sosnowiec

Post05 sie 2012, 09:43

zewis pisze: Czlowiek przyjezdza do serwisu, pokazuje im problem, mowia ze wszystko jasne i widza w czym jest problem. Auto zostaje w serwisie, czlowiek idzie na miasto. Po kilku godzinach wraca po auto, sprawdza czy zgloszone usterki zostaly usuniete. Nie zostaly! W tym momencie "level 1" sie wycofuje i do gry wkracza kierownik serwisu lub inna znakomitosc, ktorej znowu trzeba pokazac w czym jest problem. Okazuje sie ze "level 1" zle przekazal informacje dalej do serwisu i stad zamieszanie.
- Pomimo pokazania w czym jest problem serwis nie potafi dokonac naprawy :-) Bylem z dwoma rzeczami: sporadyczne szumy/terkotania na biegu jalowym (auto trzymali mi 1m-c! [sic!]) oraz stukniecia przy skrecaniu kierownica (znowu po kilkugodzinnym postoju auta w serwisie nie naprawili i chcieli zatrzymac auto na kilka dni!).


Mam dokładnie to samo.

Wczoraj odebrałem auto z pierwszego przeglądu w Magro Sosnowiec. I zrobili oczywiście wszystko w ramach przeglądu, nawet dowiedziałem się, że mam lekko rozładowany akumulator. Nie naprawili natomiast niczego z tego co zgłosiłem: problemy ze zmianą biegów, niekomfortowa praca skrzyni biegów i sprzęgła (ponoć zrobili regulację wodzików ale ja nie widzę poprawy), trzeszczy mi dalej coś w drzwiach kierowcy. Przesmarowali czymś uszczelki wszystkich drzwi i teraz bardzo słychać jak one pracują gdy się przejeżdża po nierównościach. Zrobili też smarowanie wszystkich zamków w drzwiach - efekt taki, że słychać o wiele więcej trzasków i stukań niż przed moją wizytą...

Edit:
Stukanie w drzwiach naprawili ale przesmarowali uszczelki czymś co potęgowało ich skrzypienie i trzeszczenie.

Ogólnie serwis oceniam w miarę pozytywnie, widać że się starają coś zrobić / naprawić ale szału nie ma.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post19 gru 2012, 17:39

Tragedia pojechałem dziś do magro do sosnowca na wymianę oleju, miało trwać do godziny, a zdołali skończyć po 2godz i 40min... tragedia i zgroza...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post19 gru 2012, 19:12

Ile placiłeś jesli można wiedzieć.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post19 gru 2012, 22:41

marrcin pisze:Ile placiłeś jesli można wiedzieć.
124zł po rabacie, wymiana + filtr oleju i śruba spustowa, do tego jeszcze wymyli całe autko z zewnątrz...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post19 gru 2012, 22:45

olej miałeś swój ?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post19 gru 2012, 23:26

marrcin pisze:olej miałeś swój ?
tak, ja nie uznaje castrola którego leje aso z beczki, wlałem motula specific 507,00
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Odp: ASO - Magro - Sosnowiec

Post20 gru 2012, 00:03

Magro leje akurat shell helix, a przynajmniej mnie ;-)
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: ASO - Magro - Sosnowiec

Post20 gru 2012, 00:27

Mnie też w sierpniu wlali shell.
Apropos Magro to oni teraz są Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. ...
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post10 cze 2013, 17:40

ciagle zapominam opisac moja kolejna historie z tymze ASO.
bylem na przegladzie a przy odbiorze pan rzecze iz "amortyzator tylny wylany" "do natychmiastowej wymiany" "auto nie jest sprawne" "nie przejdzie zadnego przegladu technicznego" itp itd.
pytam ile u was kosztuje? 456zl za sztuke tylne amortyzatora + oslony/odboje + robocina = razem jakies 1300-1400 zl.
jak powszechnie wiadomo w golfie seryjnie sa montowane amortyzatory Sachsa 310 950 ktore w sklepiue kosztuja 160-210 zl/sztuka :)
w zalaczeniu skrot zlecenia serwisowego:
Obrazek

pojechalem do mechanika - nic nie widzi, nie ma zadnego wylania, uszkodzenia, stwierdza - amortyzator prawie nowy.
jade na badanie techniczne - tez nic, sprawnosc - 81% lewy ('wylany'), 80% prawy... (auto ma 3lata i 35tys km).

no i pytanie - czy mozna ASO wierzyc? moglem spokojnie zlecic wymiane i byc w plecy prawie 1500zl...
posta pisze tylko w charakterze ostrzegawczym, moze ktos sprawdzi dwa razy zanim zleci im naprawe za solidna kase...

a za 2tyg mam kolejny przeglad - ciekawe co znajda tym razem ...
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: ASO - Magro - Sosnowiec

Post10 cze 2013, 20:14

Kto był doradcą serwisowym jeżeli mogę zapytać?
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 08:59

pan Karol - ktory notabene juz chyba tam nie pracuje...
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 11:52

No dokładnie już chyba od pół roku nie pracuje, a znam ich już tam wszystkich :twisted:
Mnie akurat Pan Karol C. nie podpadł jakoś nigdy. Ale potwierdzam, że czasami próbują zrobić klienta w przysłowiowego ch... kiedyś zrobili mi geometrię i dali mi wydruk z kompa przed i po z dokładnie takimi samymi wartościami kątów (co do minuty) na każdym kole i twierdzili, że już wszytko ustawili... Najlepsze, że wartości były dalej zaznaczone na czerwono czyli do regulacji a jakiś mechanik się na tym podpisał, że odpowiada za poprawne wykonanie tej regulacji :banghead:
Akurat trafili na kogoś kto zawsze czyta i analizuje takie rzeczy :twisted: i tym razem zrobili dobrze, nie zapłaciłem za to jednak ani grosza.
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 12:47

mnie tez osobiscie nie podpadl, bardzo mily, pomocny, uczynny :)

ale ogolne wrazenie jest takie jak wyzej - nikt nie wiem, nie potrafi, mowia ze zrobili a nie zrobili, ja wojowalem o naprawy gwarancyjne chyba 3 miesiace (trzeszczenie drzwi itp itd) to niby wszystko wiedzieli, zrobili, testowali, a jak skrzypi tak skrzypalo...

a najlepsze jest to, ze zglaszalem wszystko w maju, gwarancje mialem do czerwca, a przez ich opieszalosc tj czekanie na czesci, nie pomalowane srubki i takie tam, skonczyli w sierpniu, i kazali mi....zaplacic bo juz jest po gwarancji :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 13:21

Chłopy zmieńcie ASO, na Śląsku mamy w czym wybierać, nawet jeżeli chodzi o Magro

albo...

Jeżeli nie macie nic na sumieniu ;) to opiszcie całokształt waszych wizyt w ASO do BOK VW. Ja tak zrobiłem i ASO samo mnie zaprosiło na kolejną wizytę, której przebieg zupełnie inaczej wyglądał bo obsługiwały mnie trzy osoby (doradca, szef serwisu oraz główny mistrz serwisu) i to praktycznie poza kolejką :o. Co prawda w moim przypadku nie chodziło bezpośrednio o naprawę, a raczej głównie o diagnozę oraz sposób jej prowadzenia i podejście do klienta - pisałem o tym w tym temacie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 16:54

teraz pewnie zmienie, jednak to ASO mialem blisko domu, wiec moglem rano zostawic auto, wrocic szybko i potem rownie szybko odebrac auto. niestety nie mam czasu zeby kilka godzin tam siedziec i czekac az skoncza...czesto nawet odbieralem auto dopiero drugiego dnia... coz, ich problem, skoro nie chca miec klienta to nie beda. a co pisania do bok'u to troche za pozno, bo moja historia miala miejsce rok temu, wiec sie 'przedawnila' a wtedy sam olalem sprawe z braku czasu i moze troche nerwow...:)
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: ASO - Magro - Sosnowiec

Post11 cze 2013, 18:56

No ja mam dokładnie tak samo. Pod ręką i blisko, też mi się nie chce jeździć i tracić czasu bez potrzeby. Przerobiłem już wszystkich doradców i różne nietypowe sytuacje z nimi już mnie tam dobrze pamiętają i nie lecą w ch... Jednak poziom ich mechaników pozostawia wiele do życzenia. Raz przy wymianie stelaża siedzenia wyciągając siedzenie z płozami podrapali nimi tapicerkę drzwi kierowcy. Musieli potem mi wymienić na nową...:evil:
Raz też felgę zarysowali odkręcając ją tym urządzeniem na sprężone powietrze bez nakładki zabezpieczającej... Mam też wrażenie że po każdym ich myciu auta przybywa mi takich dziwnych rysek na warstwie lakieru bezbarwnego jakby ktoś końcówka od myjki haczył albo czymś do ściągania wody.

Ogólnie są słabi ale raczej wszędzie tak jest bo w serwisach pracują jacyś kolesie z łapanki i bez mózgu.
Mnie się już nie chce testować innych serwisów i doradców...
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post12 sie 2013, 21:27

czas, a konkretnie jego brak, sklonil mnie znow do wizyt w Magro, a teraz wlasciwie w Porsche Sosnowiec (brzmi dumnie!:p) i nie mam zadnych zastrzezen (choc trzeba tez dodac ze nic trudnego do roboty nie mieli).
przeglad okresowy po 3 latach, bez wymiany oleju i mycia zalatwili w okolo godzinę. Z wymiana plynu hamulcowego wyszlo niewiele ponad 300pln.
no i ciekawostka - amortyzatory o ktorych pisalem wyzej, tym razem nie okazaly sie uszkodzone tylko zupelnie sprawne :):):)
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post01 mar 2014, 21:30

W związku ze stukami byłem dzisiaj umówiony na wymianę górnych mocowań amortyzatorów z tyłu, wymienili i dalej to samo, jeździli nawet bez stabilizatora zeby wykluczyć i to samo !!!!
Teraz twierdzą ze to amortyzatory i żeby auto zostawić na 2 dni bedą szukać.
Ale jak im zostawić auto na 2 dni jak oni w 2h tak porysowali zderzak z tyłu że jak przez dwa lata tak nie porysowałem , a na czarnym widać wszystko , co prawda mam pedantycznie utrzymany lakier ale to nie znaczy że mają rysować, nawet przy przyjęciu do serwisu doradca mówił ze na salonie nawet takich nie mają



Co robić ? Oddawać na te dwa dni do wymiany amorów ale tak możemy iść w nieskończoność metodą prób i błedów caly tył rozkręcać . Nie po to kupowałem nowy zeby k... partacze rozbierali co się da bo wiadomo co fabryka złożyła to fabryka.

Zastanawiam się na skargą do centrali.

W ogóle nie wpisali mi tego w książke serwisową ale wróciłem się po potwierdzenie dzisiejszej wizyty z adnotacją że po dzisiejszej wizycie stuki są nadal i że ten zderzak porysowany .
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 14:24 przez marrcin, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 21:39

W moim mk4 też to serwis zepsuł. Reklamuj...😈
ASO to Magro/Porsche?
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 21:46

sebkoch pisze:W moim mk4 też to serwis zepsuł. Reklamuj...😈
ASO to Magro/Porsche?



Tak Porsche -Magro
Naprawili Ci to ? Mam nadzieje że nie powiedzą że zderzak muszą zdjać żeby to dobrze założyć.
W ogóle napisałem na nich skargę dotyczącą akurat jeszcze czegoś innego , czekam na odpowiedź z Poznania, w serwisie wiedzą o tym :) a tu znowu wpadka .
W poniedziałek zaraz o 7 jestem u nich i nic mnie nie interesuje ze się nie umawiałem .
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 21:49

Ze mną też mieli kilka wpadek. Znam już tam wszystkich doradców i szefa serwisu. Natomiast kratki w mk4 zrobili mi dobrze dopiero w nomie...
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 21:53

Do którego doradcy jeździsz/jeździłeś?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 13:17 przez marrcin, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 22:06

Jeździłem kiedyś tylko do Karola C. ale już tam nie pracuje... Chyba za bardzo szedł klientom na rękę. Teraz najczęściej do Przemysława M. jeżdżę. Głównie dlatego, że jakoś zawsze szybko wszystko załatwia z Wagasem. Piotr S. raz mi przyjął auto na serwis i poszedł na L4 nic nikomu nie przekazując, naprawa się przez to trochę wydłużyła...[ANGRY FACE]
Nie wiem czy kierownik serwisu to nie ten co teraz siedzi w tym akwarium co kiedyś była poczekalnia dla klientów. Ja znam (wiem jak wygląda) szefa serwisu, taki łysy Pan, średniego wzrostu. Kiedyś osobiście sprawdzał zniszczone przez pracowników boczki drzwi kierowcy. Można kiedyś się spotkać i pogadać o przygodach w serwisie bo trochę tego było.

Przy okazji edycji postu pozdrawiam pracowników Magro. Okazuje się, że czytają nasze forum od deski do deski. Ciekawe czy aby zdobyć więcej wiedzy w temacie czy tylko po to by chronić swoje dobre imię... :banghead:


Może zrobimy spot zagłębiowski ;-)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 14:08 przez sebkoch, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Woda w bagażniku

Post29 mar 2014, 22:19

Tak , kierownik siedzi teraz tam gdzie była poczekalnia taki siwy gość, nie łysy .
Pójście do kierownika nic nie da, a wk...... mnie to bo ile razy można tam jeździć i czas tracić .
Offline

Hiszpan 15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 lip 2015, 15:34
  • Online: 19h 41m 29s
  • Auto: Golf MK 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ASO - Magro - Sosnowiec

Post28 lip 2015, 19:07

Witam, kupiłem Golfa VII jakiś tydzień temu i powiem szczerze że nie odebrałem jeszcze samochodu, a już pracownicy serwisu pozostawiają niesmak po sobie. Sprzedaż funkcjonuje perfekcyjnie, miła aparycja pań, obszerna wiedza na temat sprzedawanych samochodów, czy pakietów. Sprzedaż bez ściemy, nie odniosłem wrażenia że chce mnie ktoś na coś naciągnąć jak np. w Nomie K-ce. Chcieli mi wmówić że golf 1.2 TSI 86 KM to najlepiej sprzedający się golf w historii:)
Z serwisem miałem na razie krótki kontakt, tylko przez telefon i na długo zapadnie mi w pamięć. Za pewną niestandardową usługę za którą znajomek zapłacił 250zł mnie powiedzieli 650zł, a jeszcze nie wyjechałem samochodem z salonu.
Tak więc chyba coś w tym jest...

Wróć do Warsztaty / ASO / Salony / Komisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości