Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:22


[Małopolskie] ASO - Auto Special - Nowy Sącz

Opinie na temat warsztatów, ASO, salonów oraz komisów
Regulamin forum Opinie na temat jakości obsługi oraz usług świadczonych przez salony, komisy, warsztaty samochodowe, zarówno te autoryzowane jak i te nieautoryzowane

Uwaga:
  1. Nowy temat należy utworzyć zgodnie z poniższą zasadą:
    • Temat - [województwo][Warsztat/Salon/ASO/Komis] _nazwa_podmiotu_ - _miejscowość_
    • Treść - nasza opinia, rada, przestroga, itp. informacja związana wizytą w danym salonie/komisie/warsztacie.
  2. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  3. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Czy jesteś zadowolony z jakości oferowanych usług

Zdecydowanie Tak
0
Brak głosów
Raczej Tak
0
Brak głosów
Ani Tak ani Nie
1
50%
Raczej Nie
1
50%
Zdecydowanie Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 2

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

ASO - Auto Special - Nowy Sącz

Post01 sty 2013, 11:36

W związku z tym, że do ASO Auto Special mam najbliżej postanowiłem, że własnie tam będę serwisował samochód.
Pierwszy raz zawitałem u nich przy przebiegu 3800. Profilaktycznie wymieniłem olej oraz filtr oleju, a także zgłosiłem dwie usterki:
- skrzypienie foteli w okolicy podparcia lędźwiowego
- stuki w drzwiach kierowcy
olej został wymieniony (sprawdzałem nie przelali), stuki usunięto poprzez przesmarowanie zawiasów drzwi. Skrzypienia foteli nie usłyszeli, a więc postanowiliśmy wrócić do tematu, gdy nadejdą cieplejsze dni :mrgreen: . Ogólnie wywarli na mnie dobre wrażenie, starali się i byli mili.
Z drugą wizytą do serwisu wybrałem się przy przebiegu ok. 18000. Tym razem lista usterek była następująca:
- na zimnym silniku słychać skrzypienie przy wciskaniu sprzęgła (dodatkowo wspomniałem o terkotaniu i pojedynczym stuknięciu przy wysprzęglaniu)
- stuki w drzwiach kierowcy podczas jazdy po wybojach
- trudności z redukcją z 5 na 4 oraz z 5 na 3 bieg
- skrzypienie foteli
Przesmarowano wysprzęglik (ten przy skrzyni), rozebrano drzwi kierowcy i coś tam zrobiono, wyregulowano mechanizm zmian biegów, skrzypienia foteli nie stwierdzono. Umówiono się, że mną że jeśli skrzypienie sprzęgła będzie nadal występować to konieczne będzie ściągnięcie skrzyni. Faktycznie skrzypienie nie ustąpiło, poza tym wciąż występowały problemy z redukcją.
Po przejechaniu kilkuset kilometrów zostawiłem auto na kilka dni w ASO. Został wymieniony komplet sprzęgła. Byłem zadowolony, ponieważ skrzypienie zniknęło oraz ustąpiły problemy z redukcją biegów.
Niestety.. przy przebiegu ok. 25000 skrzypienie sprzęgła powróciło. Kolejna wizyta w Auto Special. Tym razem oprócz skrzypienia zgłosiłem:
- obcieranie/skrzypienie drzwi podczas wolnej jazdy po nierównościach (zasugerowałem, że problem najprawdopodobniej dotyczy uszczelek)
- sprawdzenie osłony przegubu wewnętrznego (wyglądało na lekki wyciek, napomniałem, że przegub był odkrecany poprzednio przy wymianie sprzęgła...)
Serwis tym razem wymienił wysprzęglik sprzęgła oraz nasmarował wszystkie uszczelki gumowe spray -em. Przegub wytarli i stwierdzili, że nie ma żadnego wycieku tylko oni wybrudzili go smarem przy demontażu skrzyni biegów. Skrzypienie sprzęgła oraz uszczelek nadal pozostało. Troszkę zirytowany udałem się kolejny raz do ASO. Chłopaki z serwisu z rozbrajającą szczerością stwierdzili, że nie mają już pomysłu co to może być. Kierownik zaproponował, że jeszcze raz ściągną skrzynię i "spróbują" to naprawić. Jako, że operacja ta wymaga troszkę czasu, w ciągu kilku dni skontaktują się ze mną, zostawią auto na jakiś czas, a ja w tym okresie będę mógł korzystać z samochód zastępczego na ich koszt. Wizyta miała miejsce w lipcu, nie odezwali się do dziś :shock: . Najlepsze jednak było to, że chcieli zrobić kolejne zgłoszenie nie odnośnie sprzęgła (to już było naprawiane) ale jako problemy z wyciekami z skrzyni biegów, bowiem obawiali się, że centrala nie zapłaci im drugi raz za naprawę tego samego elementu.
Po pewnym czasie okazało się także, że przy wymianie sprzęgła jego elementy ruchome zostały posmarowane towotem (informacja z innego ASO, gdzie kolejny raz była ściągana skrzynia), ręce opadają.
Dodam również, że samochód przy odbiorze z ASO nigdy nie był umyty.
Reasumując jeśli chodzi o zwykłe czynności min. wymiana oleju proste naprawy jest chyba OK, gorzej jeśli wystąpi nietypowy problem. W takich przypadkach serwis nie radzi sobie zbyt dobrze. Poza tym zaczyna się dziwne kombinowanie i pojawia się nieuczciwość, a to wkurza mnie najbardziej. ASO Auto Special straciło jednego klienta. W obawie o zdrowie techniczne golfa oraz moje psychiczne wolę jeździć do innego ASO oddalonego o 100 Km, niż mieć z nimi coś wspólnego.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Auto Special - Nowy Sącz

Post02 sty 2013, 08:28

Dzięki Beskid za opinię. Może nie koniecznie mi się przyda, ale Twoim sąsiadom pewnie tak, a na pewno tu zaglądają :P .

Beskid pisze:Kierownik zaproponował, że jeszcze raz ściągną skrzynię i "spróbują" to naprawić. Jako, że operacja ta wymaga troszkę czasu, w ciągu kilku dni skontaktują się ze mną, zostawią auto na jakiś czas, a ja w tym okresie będę mógł korzystać z samochód zastępczego na ich koszt. Wizyta miała miejsce w lipcu, nie odezwali się do dziś :shock: .

No takie akcje powodują że chce się poznać innych serwisantów.

Beskid pisze:Chłopaki z serwisu z rozbrajającą szczerością stwierdzili, że nie mają już pomysłu co to może być.

Tu albo faktycznie nie wiedzieli, albo byli na tyle mało kumaci albo leniwi aby poszukać ewentualnego rozwiązania - ale tego już się pewnie nie przekonasz (bo dwa razy w to samo gówno się nie depta, czy jakoś tak to było ;)) .

Beskid pisze:Dodam również, że samochód przy odbiorze z ASO nigdy nie był umyty.

Z tego akurat powinieneś się cieszyć, jak to niektórzy pisali, po jednym myciu w ASO przybyło im tyle rys i świrli jakby auto postarzało się o kilka lat ;).

PS.
Dodałem ankietę, dla tych którzy byli, korzystali, chcą coś powiedzieć ale niekoniecznie pisać w temacie :)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Auto Special - Nowy Sącz

Post04 sty 2013, 21:07

Powiem tak, każda wizyta w każdym serwisie, czy to VW, czy Hondy, bo tez jeżdżę naprzeciwko, wiesz gdzie Honda, przyprawia mnie o dreszcze. Nienawidzę jak mechanicy brudnymi łapskami dobierają się do mojego auta. Ale czasem trzeba no i co poradzić... Oni z każdym autem obchodzą się jak z mięchem, nie interesuje ich, że zapłaciłeś za auto kupę pieniędzy, które trzeba było ciężko zarobić. Dla nich często jesteś osłem, któremu można kitu nawciskać i chwyci. Przeważnie nie lubią bardziej czepliwych, czy też dokładnych klientów, oni wolą tych, którzy nic nie mówią, albo kobiety, bo te przeważnie nie znają się lub wmówią im, ze tak ma być. Jak przyjedziesz na jakąkolwiek reklamację, że coś jest nie tak, etc, to zaczyna się fuczenie...
Z Auto Special nie miałem w sumie za wiele wspólnego, bo poprzedniego Passata, którego miałem oddałem do nich tylko na akcję serwisową wymiany cewek zapłonowych w silniku 1.8 Turbo 20V. W sumie zrobili co zrobić mieli, ale na prawym przednim błotniku porobili mi powierzchowne rysy! Tak, jak mechanik, jakiś bat zapewne, pochylał się by dojść do cewek, to porami i zamkami jeździł po lakierze i mi go powierzchownie zrysował. Nawet nic nie mówiłem, bo zauważyłem to już po wyjeździ od nich, a zresztą co by dało moje mówienie, zaraz by mówili, że tak było. Paranoja. Tak jak kakaruto napisał, w aso lepiej by auta nie myli, bo przeważnie robi to tzw. myjkowy, któremu wisi to jak umyje twoje auto, byleby nie było brudne. A to, że często gęsto gąbkę podnosi z ziemi, gdzie jest pełno drobin piasku i błota, to tylko mały szczegół...

Teraz u nich zamówiony został Golf MK7, ale czy tam będzie serwisowany, to się okaże. Zobaczymy jak przebiegnie proceder odbioru, ale ja sobie już ostrzę zęby, bo przeglądnę każdy centymetr kwadratowy auta, ja już wiem jak to dobrze zrobić.

Wróć do Warsztaty / ASO / Salony / Komisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość