Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:20


Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post28 lut 2017, 10:42

B E S T I A !!

kolega ma Discovery Pro ? i się nie chwali ? proszę o jakąś recenzję czy warto i czy fajne to to, bo chce wymienić ale czy się opłaca ? mam Discovery Media II więc sam wiesz...
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post28 lut 2017, 14:27

mariuszdlu pisze:B E S T I A !!

kolega ma Discovery Pro ? i się nie chwali ? proszę o jakąś recenzję czy warto i czy fajne to to, bo chce wymienić ale czy się opłaca ? mam Discovery Media II więc sam wiesz...



No kolega przeoczył bo Disc. Pro mam od początku. Taki był priorytet zakupowy: duża navi, srebrny lub bezowy, manualna skrzynia, bez odpalania na guzik, DCC.

No moja navi jest pierwszej generacji więc zubożona o najnowsze App connect itp. itd. Zresztą tak tego nie używam, rocznie 80 euro za połączenie z netem.
Dla mnie oprócz "google maps i street view" reszta to mniej lub bardziej bezsensowne gadżety.

Zresztą po co mi internet w aucie?
Pogoda, mam w komórce, w tablecie, jest zawsze ze mną. Korki, także sprawdzam w tablecie.

W Nawigacji nawet w starej RNS 510 działa coś takiego jak Traffic Message Channel (TMC) – technologia służąca dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu. Rewelacyjnie działa w Niemczech i navi zmienia trasę gdy jest korek.

Co do recenzji nawigacji, jest szybka, na dużym ekranie dobrze widać własne punkty POI, pojawiają sie w dodatkowym oknie i na mapie.
Obsługa głosowa szczególnie nazw niemieckojęzycznych niezbyt dobrze działa. Tak samo jak polskie nazwy.
Bo Niemiec inaczej wypowiada a rozpoznawanie mowy to taka rzecz która nie jest wstanie zrozumieć polskich nazw wypowiadanych przez Węgra czy Niemieckich przez Rosjanina.

Inne zalety wersji Pro to duży obraz z kamery cofania

Dysk wcale nie jest bardzo pojemny także mając sloty na dwie karty można zaaplikować dwie 32 GB i po sprawie

Można pomyśleć ze mało widzę tych zalet i nie zachęca to do zmiany. No bo o ile 6,5 calowa Media ma sens to mniejsza wygląda strasznie i jest stanowczo za mała według mnie.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post25 kwie 2017, 18:49

Może pogoda nie wskazuje na to iż rozpoczął się sezon, czyli czas kiedy czerpie się największa przyjemność z użytkowania auta.

Wiosenne czyszczenie, woskowanie itp. to sprawa oczywista, u mnie w GTD doszło kilka zmian.
Zapewne znajda się tacy którym się one nie spodobają ale dla mnie do wiejskiego Tuningu jest im daleko. Po prostu to auto wszystko ma i kupować ani zmieniać nic nie trzeba .
Ale jednak właściciel chciałby aby oprócz wyjątkowego koloru niespotykanego w GTD auto miało kilka akcentów wyróżniających je w tłumie.


Zabiegi i zmiany wykonane w połowie kwietnia:

- zaopatrzyłem multimedia w dobra i szybka kartę SD, 64 GB starczy na zasoby muzyczne i nie będę obciążał twardego dysku aby mapy chodziły szybko

- zdobyłem napisy Dynaudio, takie jak oryginalne, owszem zestawu tej duńskiej firmy ni e mam ale świetnie wyglądają na maskownicach głośników

- volkswagen nie wiadomo dlaczego poskąpił oświetlenia LED w dwóch miejscach, w schowku przed pasażerem i w bagażniku, oczywiście żarówki to przeżytek, tak jak i trącający starocia ciepłe żółte światło. Może oczu nie męczy ale wolę LED

- rzecz modna wśród fanów GTD w Niemczech. Wzorem modelu GTI , literki na tylnej klapie mogą być czerwone, za to obramowanie pozostaje chromowane. Oczywiście napis został oryginalny. Zastanawiam się jeszcze nad zmiana na przednim grillu

- rzecz najważniejsza, położono powłokę ceramiczną na alufelgi. Ochroni to trudny i podatny na zarysowania czarny akrylowy lakier. Poza tym doczyszczono czerwone zaciski hamulcowe. Koszt usługi 300 zł, gwarancja na 2-3 lata

- jak widać na zdjęciach założyłem także metalowe zakrętki na wentylki z logo Vw, są czarne aby pasowały do kół, piękne perłowe znaczki


To takie kaprysy wymyślone zimą. Ceramiki na lakier na razie nie planuję kłaść, zobaczę jak sprawdzi się przez pół roku na kołach.

Zapewne nic innego w aucie nie będę robił. Jeśli zostanie ze mną to za 2-3 lata jak przywykną do mocy może założę BOX-a który podniesie nieco osiągi silnika i zwiększy rozsądnie ilość koni.
Ale nie wiem czy warto obciążać koło dwumasowe.

wlałem świeży olej do silnika i auto towarzyszy mi w codziennych trudach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post25 lut 2018, 19:43

no no... ładny PAKIECIK :-)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post26 lut 2018, 16:38

mariuszdlu pisze:no no... ładny PAKIECIK :-)


Dzięki. Jeszcze pociesze sie nim z 3 lata a później jakiś mocny kompaktowy SUV, znaczy crossover do 4,4 metra długości. Znak czasów.
Oczywiście z 200-250 konnym dieslem

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post26 lut 2018, 19:41

Powiem Ci że będziemy mieć problemy z odsprzedażą mamy "manuala" ludzie sie zafiksowali na DSG, choć jak patrzałem DSG wcale nie poprawia osiągów a i ze spalaniem też jest tak samo więc nie mam pojęcia
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post26 lut 2018, 20:24

mariuszdlu pisze:DSG wcale nie poprawia osiągów a i ze spalaniem też jest tak samo więc nie mam pojęcia


... przede wszystkim - wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda ... można porównać to do tego jakby korzystać z klimy manualnej i automatycznej ;)

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post27 lut 2018, 08:36

martiso pisze:
mariuszdlu pisze:DSG wcale nie poprawia osiągów a i ze spalaniem też jest tak samo więc nie mam pojęcia


... przede wszystkim - wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda ... można porównać to do tego jakby korzystać z klimy manualnej i automatycznej ;)


:-) no i tutaj kolega odpowiedział D:D:D: wiem wiem wygoda :-) proszę się nie gniewać ale mi się DSG kojarzy z rodziną, gromadką dzieci i wielkim Vanem z kopcącym 2.0 TDI silnikiem wolnossącym hie hie:-) jakoś tak, fakt jeździłem już R z dsg, po chwili deptania w pustą przestrzeń "pedału sprzęgła" zacząłem to ogarniać i zrobiłem tak około 300 km, auta nie upalałem nie było Lunch Control i takie tam, przyjemność z jazdy fajna nie powiem, ale czegoś mi brakowało, (były łopatki przy kierownicy) tego szuflowania wajchą i przeciągania na obrotach, może jestem starej daty albo jestem nieokrzesany i zaborczy ale chyba nie... dziękuję wolne manuala :-)

P.S. wiem będę miał teraz problem z odsprzedażą samochodu ale co tam zostanie w rodzinie :-) pewnie za 5 - 10 lat będą już same DSG lub inne Tip Troniki i trza się będzie przystosować :-)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post27 lut 2018, 13:53

mariuszdlu pisze:Powiem Ci że będziemy mieć problemy z odsprzedażą mamy "manuala" ludzie sie zafiksowali na DSG, choć jak patrzałem DSG wcale nie poprawia osiągów a i ze spalaniem też jest tak samo więc nie mam pojęcia


Moze i tak. DSG to gawno ktore sypie sie predzej czy pozniej

Tak uwazam jak kolega. Drazek i koniec.
184 konie i 380 Nm to za duzo na DDG, zamula i wariuje

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post27 lut 2018, 16:05

Marras pisze:
mariuszdlu pisze:Powiem Ci że będziemy mieć problemy z odsprzedażą mamy "manuala" ludzie sie zafiksowali na DSG, choć jak patrzałem DSG wcale nie poprawia osiągów a i ze spalaniem też jest tak samo więc nie mam pojęcia


Moze i tak. DSG to gawno ktore sypie sie predzej czy pozniej

Tak uwazam jak kolega. Drazek i koniec.
184 konie i 380 Nm to za duzo na DDG, zamula i wariuje


nie no zaś tam nie można skreślać DSG są ludzie co to chwalą wystarczy tylko tam regularnie wymieniać olej z tego co się orientuję to około 60 tyś i nie ma problemu, widziałem samochody co miały nakulane 350 tys bez problemów, ja poprostu nie umiem tym jeździć :-)

P.S. Marras masz rację podobno nie każda skrzynia DSG da się z chipować, to że jak jeździłem "R" z DSG to światła i palenie gumy :-)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post27 lut 2018, 20:51

No to nie jestem jedyny, który woli manuala od automatu :lokej: . Raz tylko miałem S-tronic i to była jedyna rzecz, która mi w audi nie pasowała :lol:

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post28 lut 2018, 11:04

chętnie porozmawiam na temat tych Twoich LEDÓW w bagażniku opisz coś więcej :-)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post01 mar 2018, 21:25

mariuszdlu pisze:chętnie porozmawiam na temat tych Twoich LEDÓW w bagażniku opisz coś więcej :-)


Wweekend dam znac jakie to zarowki sa, zawalony jestem robota
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post02 mar 2018, 18:16

W przypadku schowka zastosowana żarówka to:
W5W 4xSMD 5050 One Side, Rodzaj Diody: SMD 5050; KOLOR: Biały Zimny 6000K

Jasność: 72 LM
Po zastosowaniu tej diody cały schowek jest dobrze oświetlony.

W przypadku bagażnika dobrałem silniejszego leda niż proponują w zestawach:
C10W 42mm 6x5630 SMD, Rodzaj Diody: SMD 5630; KOLOR: Biały Zimny 6000K
Jasność: 180 LM

Dzięki silniejszej żarówce led cały bagażnik jest bardzo dobrze oświetlony i nie ma ciemnych punktów.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post02 mar 2018, 19:10

Pokaż z ciekawości bo fabryka od 1 edycji golfa daje ciała

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post02 mar 2018, 20:45

tberent pisze:Pokaż z ciekawości bo fabryka od 1 edycji golfa daje ciała

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Fotki pogladowe powyżej :D

UserRetired

Re: Golf GTD - 184 TDI - 2015 by Marras

Post03 mar 2018, 08:34

Marras pisze:
tberent pisze:Pokaż z ciekawości bo fabryka od 1 edycji golfa daje ciała

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Fotki pogladowe powyżej :D


w środku w schowku raczej dla mnie niepotrzebne takie ostre światło ale w bagażniku już owszem biorę się za szukanie ;-)
Poprzednia

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość