Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:32


[ALL] Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Co ile wymieniacie olej

Co ok. 30k kilometrów (Tryb Long Life)
6
13%
Co ok. 15k kilometrów
39
87%
 
Liczba głosów : 45

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Post13 wrz 2016, 06:11

I to jest prawidłowe spostrzeżenie. Ja mam tak samo :) jeszcze jakbyś zmienił motula, to byś ugryzł kilka stopni.

NzTT
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Post13 wrz 2016, 08:17

Liqui Molly -12 miesięcy i temperatury ok 110 st a zaraz po wymianie ok 96st. Na tych samych trasach :-)

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Częstsza wymiana oleju w trybie Long Life

Post13 wrz 2016, 09:44

Olej 504/507 musi przechodzić VW RNT 650h.
Wiadomo że "typowe" warunki użytkowania skracają jego kadencję (dla innych pogarszją znacznie kondycję)po ok -350h a "złe" jeszcze bardziej,ale jest w stanie dotrwać do 650h i prezentować założone parametry (niekonieczne dobre).
"Przeciętny zjadacz chleba" ;) to i owszem , ale należy założyć że koledzy z forum posiadają wyższą kulturę techniczną niż przeciętny Kowalski i nawet jeżeli okopują się na 15tys. to warto wiedzieć, a wybór to indywidualna sprawa.
Dane w G6 macie w MFA - "czas podróży" poz 2 i "śr. prędkość" poz 2
W mojej "motoryzacyjnej" przeszłości tylko dla minikarów nie prowadzono dziennika eksploatacji pojazdu , no ale one nie miały silnika..
Znana teza, że nie przebieg a sposób eksploatacji jest ważny, i wtedy interwał 15tys i 15tys to mogą być różne sprawy.

Zresztą wymiana oleju to przyjemność , więc po co czekać na "gong" :D
Poprzednia

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości