Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:05


Małe plamy na fotelu GTI

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

acme

Małe plamy na fotelu GTI

Post21 kwie 2017, 17:41

Witam!
Parę dni temu zauważyłem, że jakiś pasażer zostawił mi przykrą niespodziankę na przednim fotelu w postaci 3 małych plamek :x Niestety nie wiem ile te plamy już są na fotelu oraz od czego mogą być. Próbowałem przetrzeć te plamy najpierw na sucho (nie pomogło), a później delikatnie samą wodą ze ściereczką lecz również taki zabieg nie przyniósł rezultatu. Szczerze mówiąc to nigdy, w żadnym aucie nie miałem plam na fotelach więc nie mam żadnego pojęcia jak to usunąć bądź też jakiego środka użyć.

Stąd moje pytanie: czy zna ktoś jakiś prosty sposób na pozbycie się takich plamek z fotela? Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził? Poniżej zdjęcia tych plamek.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :pub:
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post21 kwie 2017, 18:13

Hej,
ja bym to potraktował szczoteczką namoczoną w roztworze wody i proszku do prania/mydła - jest jednak szansa, że pozostaną jakieś drobne plamki, ale nawet jeśli to wtedy sugerowałbym wypranie tapiecerki Karcherem. Koszt nie jest duży (max 250 zł za komplet foteli i tylnej kanapy), a odświeżysz sobie wnętrze.

Spróbuj jednak najpierw z tą szczoteczką lub poczekaj na odpowiedzi innych - ja detailingowcem jednak nie jestem :).
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post21 kwie 2017, 19:01

zadnego proszku
mam wprawe w czysczeniu tapicerki bo robie to co rok na wiosne

koniecznie zrób piane, mało wody razem z płynem do prania lub do mycia naczyn, ja do tego dodaje wezyra do dywanów albo wanisha.

dalesz taka piane na to i czkasz chwile-kilka minut i scierasz najlepiej sciereczka a mikrofibry ale szczoteczka tez sie nada byle była z miekkiego wlosia i tyle

ja w ten sposób robie cała tapicerke a potem susze na słoncu bo inaczej bedzie sztynić :)

acme

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post21 kwie 2017, 19:14

Pranie całej tapicerki odpada na pewno bo tak na prawdę tylko w tym miejscu mam plamki.. A co do tej piany to trzeba to zetrzeć suchą ściereczką czy lekko wilgotną? Jak zostawię to do wyschnięcia przed garażem na słońcu to wystarczy czy trzeba podsuszyć?
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post21 kwie 2017, 19:47

sciereczka wilgotna

tak wystarczy na wyschniecie przed garazem
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post22 kwie 2017, 07:10

Najprościej jeśli nie masz zamiaru prać tapicerki, to kupić ValetPro Carpet Cleaner (ok. 20 zł). Psikasz na mikrofibrę, a potem przecierasz fotel. Jeśli kupisz koncentrat, to rozcieńczasz go 1:10 z wodą (najlepiej demineralizowaną).

acme

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post22 kwie 2017, 12:19

Wydaje się, że problem rozwiązany :mrgreen:
Mój ojciec znalazł u siebie w garażu preparat do czyszczenia tapicerki itp. firmy NIGRIN ze szczotką. Z puszki wydostaje się piana, przetarłem szczoteczką, pozostawiłem do wyschnięcia i jak na razie żadnych plam nie widać :D
Poniżej zdjęcia preparatu i fotela po wyczyszczeniu plamek.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :pub:
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Małe plamy na fotelu GTI

Post22 kwie 2017, 14:12

pieknie

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości