Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 22:00


Jakie polecacie środki do mycia

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post27 lip 2012, 17:56

Tak. Te lusterka są tak wyprofilowane, że zbiera się w nich woda.
Offline

kubajestdebest

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 07 lis 2012, 15:40
  • Online: 9h 35m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 kwie 2013, 08:23

Zawsze wydawało mi się że jak umyje myjką ciśnieniową Golfa to jest czysty. Ale po przyjrzeniu się z bliska odkryłem na karoserii mnogą ilość kropek, które są tak jakby ze smoły.
Jeśli wasz pojazd również cierpi na taką dolegliwość to czym usuwacie te zabrudzenia? Jakaś piana aktywna, czy inne specyfiki?
Tak to wygląda na tylnej klapie. W dolnych częściach drzwi podobnie.
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 kwie 2013, 14:14

do usuwania smoly sa srodki do smoly :) a cierpi na to kazde auto ktore jezdzi po drogach, wyjscia nie ma...
najlepsze to chyba:
http://showcarshine.pl/990-mac-prickbor ... -wosk.html
http://showcarshine.pl/1056-snbsanego-s ... i-lsp.html

ale jest tez wiele innych niezlych, te dwa sprawdzalem i daja sobie rade
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post25 kwie 2013, 10:40

Używam tego i musze przyznać , ze czysta przyjemność pracy, pryskasz, chwilke czekasz i pracujesz pędzelkiem :lokej:

-Shiny Garage Orange Tar&Glue Remover

Zalecaja glinkowanie po tym zabiegu lecz ja u siebie jeszcze nie potrzebowałem ponieważ auto płukane 2 razy( myjka cśnieniowa) 1 raz ( komplet weekendowy) na tydzień więc... to się nazywa choroba :lol:

PS. Używanie samej myjki to nie mycie , nazywam to opłukaniem :twisted: Kup dobrą gąbkę lub rękawicę a zauważysz różnicę :D
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post30 sie 2013, 12:26

Pomóżcie:
1. Jaki polecicie lepszy niż Meguiar's Gold Class Car Wash płyn/szampon do mycia samochodu i na czym ta jego "lepszość" polega. Do tej pory używałem Megsa i jestem z niego zadowolony (szczególnie zapach), ale jeżeli istnieje coś lepsiejszego to z chęcią skosztuje :food: .

2. Jaki polecicie dobry wosk na zimę do czarnej perły - mam wrażenie że mój obecny (Megs) nie wytrzymuje zimowych warunków dłużej niż 1 miesiąc :despair: .
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post30 sie 2013, 20:05

Co do szamponu, używałem tego Megsa jednak kupiłem na próbę AngelWax tego bananowego - zapach super jednak mnie nie przekonał , kupiłem też z woskiem Megsa ten żółty uzywałem go w zimie bo jak wiadomo nie ma pogody na nakładanie wosków a chciałem trochę podtrzymać wosk jesienny :D , wróciłem do Megsa GC , nie wiem czy to przyzwyczajenie czy ma to coś w sobie ale jestem zadowolony z niego i nie zmienie na nic innego (chyba :tongue: ) .

Na zimę nakładałem Colli 476s .
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Odp: Jakie polecacie środki do mycia

Post31 sie 2013, 15:54

Czyli jednak Megs uber ales ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post31 sie 2013, 19:34

kakaruto pisze:Pomóżcie:
1. Jaki polecicie lepszy niż Meguiar's Gold Class Car Wash płyn/szampon do mycia samochodu i na czym ta jego "lepszość" polega. Do tej pory używałem Megsa i jestem z niego zadowolony (szczególnie zapach), ale jeżeli istnieje coś lepsiejszego to z chęcią skosztuje :food: .

2. Jaki polecicie dobry wosk na zimę do czarnej perły - mam wrażenie że mój obecny (Megs) nie wytrzymuje zimowych warunków dłużej niż 1 miesiąc :despair: .



Finish Kare Hi Temp 1000P - ektremalnie trwały wosk syntetyczny, polecam :) robiłem Teścia czarnuch i jest ok.
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post31 sie 2013, 19:37

tomekb29 pisze:
kakaruto pisze:Pomóżcie:
1. Jaki polecicie lepszy niż Meguiar's Gold Class Car Wash płyn/szampon do mycia samochodu i na czym ta jego "lepszość" polega. Do tej pory używałem Megsa i jestem z niego zadowolony (szczególnie zapach), ale jeżeli istnieje coś lepsiejszego to z chęcią skosztuje :food: .

2. Jaki polecicie dobry wosk na zimę do czarnej perły - mam wrażenie że mój obecny (Megs) nie wytrzymuje zimowych warunków dłużej niż 1 miesiąc :despair: .



Finish Kare Hi Temp 1000P - ektremalnie trwały wosk syntetyczny, polecam :) robiłem Teścia czarnuch i jest ok.


Ja nim felgi woskuje :)
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post31 sie 2013, 21:57

marrcin pisze:
tomekb29 pisze:
kakaruto pisze:Pomóżcie:
1. Jaki polecicie lepszy niż Meguiar's Gold Class Car Wash płyn/szampon do mycia samochodu i na czym ta jego "lepszość" polega. Do tej pory używałem Megsa i jestem z niego zadowolony (szczególnie zapach), ale jeżeli istnieje coś lepsiejszego to z chęcią skosztuje :food: .

2. Jaki polecicie dobry wosk na zimę do czarnej perły - mam wrażenie że mój obecny (Megs) nie wytrzymuje zimowych warunków dłużej niż 1 miesiąc :despair: .



Finish Kare Hi Temp 1000P - ektremalnie trwały wosk syntetyczny, polecam :) robiłem Teścia czarnuch i jest ok.


Ja nim felgi woskuje :)


Tzn. że się nie nadaje na lakier :) Ja także , ma wysoką temperaturę topnienia więc felgi także można.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post01 wrz 2013, 09:40

Marcin, jako że używasz obu z wymienionych to który według Ciebie jest trwalszy?
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post01 wrz 2013, 11:08

Używam w sumie 3 , jeśli chodzi o woskowanie auta to Colli najdłużej trzyma, Hi-Tempem robiłem tylko felgi zawsze przy zmianie lato-zima i na tym koniec .
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post01 wrz 2013, 13:20

kakaruto pisze:Marcin, jako że używasz obu z wymienionych to który według Ciebie jest trwalszy?


Zależy jak często auto myje :) U mnie wosk nie trzyma dłużej niż 1,5-2 miesiące :)
Offline

sebix

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 lis 2014, 13:20
  • Online: 47s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: krakow

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post11 lis 2014, 13:22

Dobre ceny i dobre kosmetyki, zwłaszcza te dla myjni – Nano, Cargo i Globo Technology Kenoteka masz na portalu kenochem.pl. Ja stąd głównie kupuję i to już ponad rok będzie. Dobra obsługa, szybka wysyłka, można się z nimi dogadać, jakbyś potrzebował się skonsultować itd. Kompetentni ludzie. Mocno siedzą w branży i potrafią doradzić.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post09 lut 2015, 20:46

Jako sklep polecam jeszcze nie wymieniony tutaj wcześniej http://autonablask.pl/ (po zarejestrowaniu się na kosmetyceaut można dostać 5% rabatu).
Do mycia jako pre wash polecam "królową pian" czyli Magifoam Autobrite. Tania nie jest ale świetnie domywa i zmiękcza resztki brudu, a co najważniejsze nie zjada wosku. Nowością ostatnio na naszym rynku jest Gyeon Q2M Foam. Podczas ostatniego mycia testowałem i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Co prawda nie siedzi tak długo jak Magi ale działa rewelacyjnie. Cena nie mała ale naprawdę warto. No i jeszcze jeden klasyk gatunku to ValetPro Advanced Neutral Snow Foam.
Jako szampon do mycia mogę polecić:
- Zymol Auto Wash - może nie ma mega piany ale zapach bardzo przyjemny, jak to u Zymola i niesamowity poślizg dla rękawicy (używam od CarPro); jednocześnie świetnie domywa brud.
- 4nano Ultra Violet - dobra piana, bardzo wydajny, ładny zapach i dobre domywanie
- Dodo Juice Born To Be Mild - zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać; świetny zapach, śliskość, piana i domywanie; dla wielu król szamponów
- Shiny Garage Sleek and Bubbly Premium Car Bath - wydajny, ładna piana, dobra śliskość dla rękawicy, przyjemny zapch

Wcześniej ktoś pytał co na owady. To ja powiem przewrotnie - tylko karcher i dobry wosk :lol: . Wszelkie środki na owady mają jedną wadę. Zwykle zjadają woski. Jeśli lakier jest dobrze przygotowany, potem nałożony i dotarty cleaner, a następnie położony wosk (nie wspomnę już o warstwowaniu i wygrzewaniu), to owady w 99,9% schodzą pod karcherem. Nawet dobrze "usmażone" same schodzą.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post10 kwie 2015, 14:12

Jako początkującemu w temacie dbania o lakier Gofera polecicie jakiś wosk na mokro- taki najłatwiejszy do nałożenia? ;)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post10 kwie 2015, 14:21

Gyeon wet coat
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post10 kwie 2015, 21:36

mich pisze:Jako początkującemu w temacie dbania o lakier Gofera polecicie jakiś wosk na mokro- taki najłatwiejszy do nałożenia? ;)


Na mokro - w sensie po dobrym umyciu, wyglinkowaniu i wysuszeniu :tongue:, dla początkującego polecam

Obrazek

Będzie Pan zadowolony a i ręka nie będzie tak bolała jak po Colonite ;)
Pochwal się jak użyjesz dowolnego środka na swoim czarnuchu, bo już daaaaawno go nie widziałem :pub:
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

Pit

Stały Bywalec

  • Posty: 349
  • Rejestracja: 20 gru 2014, 22:26
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Online: 11d 20h 45m 19s
  • Pochwały: 2
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI+
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post12 kwie 2015, 18:27

Wszystkie woski łatwo sie naklada, gorzej jest je zetrzeć :) Ale jak ktoś zapozna sie z metoda woskowania to kazdy wosk będzie łatwy, wystarczy cienka warstwę wosku nakładać i nie woskować na slońcu i goracym lakierze.
Ze swojej strony polecam woski POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED, łatwy w uzywaniu a daje bardzo dobry efekt no i nie jest drogi.
Produkty megsa moim zdanie troche sa przereklamowane, jedynie z megsa moge polecic środki do opon, paste do polerowania aluminium.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post12 kwie 2015, 21:15

Pit pisze:(..)
Produkty megsa moim zdanie troche sa przereklamowane, jedynie z megsa moge polecic środki do opon, paste do polerowania aluminium.

i płyn do szyb :D
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post25 kwie 2015, 07:12

mich
Możesz też oprócz Gyeona pomyśleć o DG Aquawax.
Co do megsa, to mają jeszcze dobre słoneczka do nakładania wosku.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post02 wrz 2016, 20:10

[quote="piteks"]
- Dodo Juice Born To Be Mild - zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać; świetny zapach, śliskość, piana i domywanie; dla wielu król szamponów

Szkoda, że dopiero teraz to przeczytałem. Kupiłem kilka miesięcy temu ten szampon i jest zaj...
Wcześniej używałem jakichś sonaxów było dobrze, później shiny garage chyba wszystkie rodzaje wydawało mi się, że są super ale... Dodo Juice btbm pokazał, że może być różnica między szamponami, rękawica sama się ślizga po lakierze :)
Offline

wdlrr

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 sie 2016, 21:03
  • Online: 17h 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 paź 2016, 19:49

Przede mną pierwsze woskowanie samochodu (czarny lakier), w związku z czym mam pytanie. Na lakierze mam troszkę drobnych rysek. Myślicie, że po umyciu samochodu będzie ok, gdy najpierw zastosuję Meguiar's Swirlx, a później nawoskuje Soft99 Dark & Black Wax albo Soft99 Kiwami Extreme Gloss Wax Black? Macie jakieś opinie na temat tych produktów? Ew. czy polecalibyście coś innego?

Dodatkowo zamierzam jeszcze zastosować niewidzialną wycieraczkę RainX.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 paź 2016, 19:53

glinka, ipa, cleaner - o tym nie zapomnij :) i przed rainx też warto ipą przemyc szybę.
Offline

wdlrr

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 sie 2016, 21:03
  • Online: 17h 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 paź 2016, 20:00

Dzięki! A sypniesz jakimiś markami, których używasz? :D
PoprzedniaNastępna

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość