Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 12:17


Jaką glinkę polecacie?

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Jaką glinkę polecacie?

Post24 cze 2015, 22:55

Poprzednia glinka mi się kończyła, tak więc pojawiało się pytanie - jaka glinka będzie właściwa dla mojego metalicznego murzynka ;), czyli co polecicie na czarny 4letni metalik, co najmniej 2 razy w roku glinowany - jeżeli to ma jakieś znaczenie w dobrze glinki.
Ewentualnie czym się kierować przy zakupie właściwej dla mojego lakieru glinki? :-k

Jeżeli to nie sprawi problemu, to fajnie by było jakbyście zamieścili fotkę polecanego produktu.
My TSI
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Jaką glinkę polecacie?

Post25 cze 2015, 05:47

Żółta od ValetPRO lub Bilthamber soft. Mnie osobiście lepiej się pracuje "softem" :) .
Offline

jason

Aktywny

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 02 lip 2014, 18:35
  • Online: 27d 23h 30m 59s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: Jaką glinkę polecacie?

Post25 cze 2015, 08:03

Obrazek

Tak jak kolega wyzej pisze jeżeli nie używasz po glinkowaniu w zaden sposob maszyny polerskiej to Bilt Hamber Autoclay (Soft) chyba, że lakier tego wymaga to medium ( medium już zostawia wieksze "zniszczenia" na lakierze).


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Re: Jaką glinkę polecacie?

Post13 wrz 2015, 13:46

Używał ktoś glinki od Shiny Garage? Jak tak to jakie wrażenia?

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość