Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:39


[1,6 TDI 105KM] Czujnik temperatury spalin za DPF

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

hubisp95

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 lip 2018, 19:21
  • Online: 42m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI 105KM
  • Lokalizacja: Paradyż

Czujnik temperatury spalin za DPF

Post19 lip 2018, 19:56

Witam.
Mam problem związany z czujnikiem temperatury spalin za filtrem cząstek stałych. Usterka objawia sie początkowo migającą kontrolka świec zarowych po czym zapala sie check engine.

Porady dotyczace tego błędu P246E kończą sie na wymianie czujnika na nowy. Wymieniłem czujnik na nowy oryginalny VW i nic nie pomogło. Czujnik nowy jak i stary pokazuje na multimetrze 220 Ohm'ów w temp. pokojowej. Kostki sprawdzone jak i przejście do BCM również. Prawidłowe

Jeśli miał ktoś podobny problem proszę o pomoc.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Czujnik temperatury spalin za DPF

Post19 lip 2018, 20:50

czy napewno zdiagnozowałeś odpowiedni czujnik? Bloki pomiarowe co pokazują? sprawdzałeś w nich temperature spalin?
Offline

hubisp95

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 lip 2018, 19:21
  • Online: 42m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI 105KM
  • Lokalizacja: Paradyż

Re: Czujnik temperatury spalin za DPF

Post19 lip 2018, 21:26

Błąd odczytu pokazuje na czujniku temperatury spalin nr 3 rząd 1. Temperatury spalin nie sprawdzałem, nie mam czym :/
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Czujnik temperatury spalin za DPF

Post21 lip 2018, 11:37

Mam podobny problem wiec nie chce zakładać nowego wątku i podepnę się tutaj.
Przed wczoraj po zapalaniu zimnego silnika pokazała się migająca kontrolka swiez żarowych.po przejechaniu jakiś 5 km zatrzymałem się zgasiłem silnik zapaliłem ponownie kontrolka zgasła. Po podpieciu do VCDSa polazalo błąd 14355 czyli czujnik temperatury spalin. Nie odczułem jakoejkolwiek roznicy w pracy silnika i żadnej utraty mocy. Kontrolka więcej nie wróciła. Następnego dnia rano czyli zimny silnik to samo migająca kontrolka. Jako ze moj VCDS przestał odczytywać mi bloki pomiarowe silnika pojechałem do mechanika który zczytał błąd jeszzce raz, sprawdziliśmy temperatury na wszystkich trzech czujnikach temperatury spalin i nie było jakiś rozbierzności między nimi. Kod błędu jaki wyskoczył to P242A. Później zniknęła kontrolka świec pokazał się Check Engine. Zero utraty mocy. Teraz moje pytanie bo czytam ze nie wszystkim problem znika po wymianie czujnika. Czym grozi długotrwała jazda z tym problemem? Jestem umiowiony na wymianę czujnika we wtorek i mam nadzieje ze problem zniknie ale hipotetycznie pytam. Bo w piątek czeka mnie trasa powyżej 1500km 😬
Silnik to 1.6 TDI CAYC zaślepiony i wyłączony programowo EGR oraz podniesiona moc. DPF ciagle na swoim miejscu.
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Czujnik temperatury spalin za DPF

Post25 lip 2018, 18:58

Update jestem po wymianie czujnika przed DPFem to ten z brązowa wtyczką. Błąd wykasowany, wskazania temperatury poprawne, błąd nie powraca. Mam nadzieje ze wszystko wróci do normy. Zobaczymy jak będzie z wypalaniem DPFa bo na krótko przed pokazaniem się w/w błędu szalał trochę. Zaczynał wypalać sie na postoju na niekoniecznie odpowiednio rozgrzanym silniku itp.
Stosujecie jakieś płyny obniżające temperaturę wypalania sadzy w DPFie?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości