Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 03:54


[MK6] deaktywacja start/stop w VCDS

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marekdor

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:49
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 7h 37m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Szczecin

deaktywacja start/stop w VCDS

Post16 lip 2018, 18:13

Witam,
U mnie silnik CAYC 1.6 TDI
Próbuję wyłączyć funkcję start/stop, gdyż uprzednio dezaktywowana przeze mnie w menu adaptacja, aktywowała się przy wymianie akumulatora - jakby sterownik stracił pamięć i wrócił do ustawień domyślnych, swoją drogą czy to normalne ?

Tak czy siak, próbuje wyłączyć tę szatańską funkcję. W grupie silnik->adaptacja, znajduję pole poświęcone tej funkcji, zmieniam z aktywny na nieaktywny. Na desce nawet pojawia się start/stop error co mnie cieszy. Natomiast przy następnym uruchomieniu samochodu i sprawdzeniu, znów jest aktywny... Także tutaj nici...
Próbowałem jeszcze w kodowaniu (zespol. centr. elektr) odhaczyć tę funkcjonalność - ale po próbnej przejażdżce stwierdzam, że również jest nadal aktywny.
Znalazłem jeszcze pole w kodowaniu silnika - ale tutaj niestety sterownik nie przyjmuje nowego kodu... Także ręce rozkładam.

Ktoś ma na to rade ?
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: deaktywacja start/stop w VCDS

Post16 lip 2018, 19:47

... cytat: "Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,
U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save. Start stop sie nie włączy już."
Offline

marekdor

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:49
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 7h 37m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: deaktywacja start/stop w VCDS

Post16 lip 2018, 20:26

u mnie w sterowniku CAN nie ma żadnej takiej opcji jak temperatura. Jutro zejdę do auta z komputerem to wrzucę screena co tam jest.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: deaktywacja start/stop w VCDS

Post16 lip 2018, 23:07

... ja wiem co tam jest więc sreen jest zbędny, skoro nie możesz manualnie wybrać kanału 13 to lipa ;) jak zauważyłeś podałem cytat. ja nie posiadam tego ustrojstwa ale z tego co słyszałem to niektórzy odłączli przewód z minusowej klemy tzw. "Barttery Reg..." ;)
Offline

marekdor

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:49
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 7h 37m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: deaktywacja start/stop w VCDS

Post17 lip 2018, 06:23

Wstawiłem załączniki - print screeny. Widać to co mam dostepne w CAN.
Gdy wybieram w silnik-adaptacja i startstp nieaktywny, ustawienie to jest zapominane przez sterownik przy nastepnym starcie silnika ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron