Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:33


Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post25 cze 2018, 14:46

Mam pytanie co do wyłączenia systemu odłączania cylindrów, bo już wiem że tuner zmianami w mapie za 1500 zł poradzi sobie bez problemu, ale zastanawia mnie co by było gdybym odłączył 4 siłowniki odpowiedzialne za rozłączenie 2 tłoków, naturalne że wywali błąd na kompie ale czy coś poza tym ? ktoś się orientuje może próbował , trochę mnie irytuje to ustrojstwo a mam jeszcze gwarancję i zmiana mapy = po gwarancji, silnik 1.4 tsi 150km
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post26 cze 2018, 07:48

Mam bliźniaczy silnik bez ACT ale czysto teoretycznie, to nawet sam się zastanawiałem czy w wersjach z ACT jest możliwość dezaktywacji tego systemu... może analogicznie do oszukania systemu Start&Stop.
S&S może zadziałać jeśli spełnione są w danej chwili wymagane warunki, np. brak zapotrzebowania na działanie klimatyzacji, odpowiedni próg zapotrzebowania na energię, osiągnięcie odpowiedniej temp. silnika. Stosowana powszechnie metoda nie dezaktywuje jako takiego S&S w sterowniku silnika, tylko oszukuje go zmieniając próg parametru np. napięcia na tyle wysoko (z domyślnego 7.6V na 12V), że nie ma warunków pozwalających na zadziałanie S&S.
ACT też może zadziałać pod pewnymi warunkami, np.: odpowiedni zakres obrotów silnika, ustabilizowana jazda bez zapotrzebowania np. na nagłe przyspieszenie... i może jest jakiś tego typu parametr, który da się przestawić tak, żeby ACT nie miał warunków do zadziałania.
Nie zgłębiałem tematu, ale jeśli Ty coś znajdziesz albo dokonasz modyfikacji to opisz - chętnie poczytam.

Odłączenie na próbę wtyczek od siłowników oprócz błędów nie powinno chyba narobić szkód.
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post26 cze 2018, 13:05

dzięki za podpowiedź, jeszcze nie odpinałem tych wtyczek ale dzwoniłem do serwisu i zadawałem podchwytliwe pytania typu co by było gdyby jeden z siłowników od ACT się popsuł, czy silnik będzie działał bez ACT czy zupełnie nie będę mógł się poruszać, facet powiedział że do tej pory nie mieli awarii tego systemu więc nie może powiedzieć ale jeżeli awaria act miałaby uszkodzić silnik to na pewno ecu nie pozwoliłoby na odpalenie silnika, jego zdaniem silnik będzie pracował bez act i wywali błąd na zegarach, ogólnie z tego co wiem act działa przy obciążeniu silnika od 25 do 100nM ida 2 cylindry na sprzęgle lub luzie chodzą zawsze 4 i przy prędkości powyżej 130 zawsze 4
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post26 cze 2018, 17:52

zaryzykowałem !!! i mam dobre wieści, po odłączeniu siłowników ACT odpaliłem silnik wyskoczył mi błąd o nazwie "awaria systemu start-stop" ale tylko raz i już więcej taki komunikat się nie pojawił i do tego świeci się ciągle kontrolka EPC to wszystko, ale w końcu chodzi ładnie równo na 4 cylindrach funkcja eco 2-cylindry nie działa wcale samochód jedzie płynnie jak nigdy jestem mega zadowolony na pewno już tego g nie podłącze no chyba że jak będę jechał na kontrolę serwisową trzeba będzie błędy skasować i tyle


Pochwały przyznane za posta: 2
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post28 cze 2018, 09:56

No i brawo za odwagę :!:
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post28 cze 2018, 10:01

To po gwarancji do jakiegoś tunera aby ci to wyłączył, bo jest to raczej tylko szkodliwe
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post28 cze 2018, 10:03

To podobnie jak ze start/stop.
Mozna pozmieniac ustawienia przy pomocy VCDS ,a podobno wystarczy tez odpiác tá malá wtyczke od klemy.
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post28 cze 2018, 12:21

lekkie sprostowanie bo pisałem że zapala się tylko kontrolka EPC, na drugi dzień zapaliła się do tego kontrolka check engine no i ta awaria start stop jest za każdym razem na fis przy samym odpalaniu samochodu ale potem już nie denerwuje a jeśli chodzi o odczucia z jazdy to tylko pozytywne nic się nie dzieje jeździ się znacznie bardziej komfortowo niż z tym ACT wczoraj zrobiłem 100 km w trybie mieszanym trochę trasy trochę miasta jechałem spokojnie spalanie 5,5l/100 nie sądzę żeby ACT polepszyło ten wynik
Offline

pinoklas

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 paź 2020, 11:27
  • Online: 18m 58s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: strzelece opolskie

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post25 paź 2020, 11:39

Witam i jak kolega jendrjej dalej jezdzi z po odłąnczanymi siłownikami od ACT ,czy znałazł jakies inne rozwiązanie by te ustrojstwo sie nie załanczało ???
Offline

kajalar

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 04 lut 2020, 14:34
  • Online: 14h 13m 56s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 130KM

Re: Deaktywacja ACT (Active Cylinder Technology)

Post25 lis 2020, 12:04

Ja mam silnik 1,5 TSI 130 KM z ACT i poza tym, że czasami tylko na zegarach wyświetla info o jeździe w trybie 2-cylindrowym to w żaden inny sposób tego nie odczuwam. Wszystko działa płynnie i bez żadnych problemów więc po co to odłączać i ryzykować. Co do spalania przy takiej trasie jak piszesz to jadąc spokojnie jestem w stanie bez problemu zejść poniżej 5 l/100 km, nawet jestem w stanie zbliżać się do 4,5 l/100 km.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość