Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 05:13


Golf VI 1.6 mpi 102 KM wymiana akumulatora

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mateusz_44

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 maja 2018, 20:16
  • Online: 4h 17m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI 102km
  • Lokalizacja: Dębica

Golf VI 1.6 mpi 102 KM wymiana akumulatora

Post24 cze 2018, 17:44

Witam i proszę o poradę. Jestem na etapie kupna nowego akumulatora ponieważ stary już nie domaga aktualnie posiadam akumulator o wartościach 44 ah 440a Moje pytanie brzmi czy mogę zastosować o większej mocy ponieważ strony z częściami a przeszukałem ich 3 w swojej wyszukiwarce gdy podam parametry pojazdu podopowiada mi akumulatory o większych wartościach np 52ah co za tym idzie fizycznie jest większy i sam troszkę zgłupiałem ponieważ wymierzyłem swój akumulator i nie ma możliwości zamontowania większego, a może ktoś z was wie jakie były pakowane oryginalnie do tego pojazdu z tym silnikiem, i czy po montażu trzeba wykonać adaptacje nowego akumulatora (podać jego wartość markę ) ponieważ tak słyszałem ze taka opcja w vcds jest . Z góry za odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Golf VI 1.6 mpi 102 KM wymiana akumulatora

Post24 cze 2018, 19:54

Posiadasz system start stop? Akumulator oczywiście możesz zastosować większy jeżeli masz plastikowa skrzynkę akumulatora możesz ja wymienić na taka z diesla ona jest większa
Offline

mateusz_44

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 maja 2018, 20:16
  • Online: 4h 17m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI 102km
  • Lokalizacja: Dębica

Re: Golf VI 1.6 mpi 102 KM wymiana akumulatora

Post24 cze 2018, 19:55

Nie posiadam systemu start stop

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf VI 1.6 mpi 102 KM wymiana akumulatora

Post25 cze 2018, 08:18

zadnych adaptacji ani niczego nie robisz, wymieniasz akumulator i tyle, fabrycznie jest pakowany malutki bo tak taniej, mocniejszy bez prolemu możesz wsadzić...

Nie wiem jaka masz osłonę akumulatora, czy plastik czy szmacianą, do wiekszego akumulatora musisz kupić nowa obudowę pełno tego na allegro z większych akumów.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości