Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:56


Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maass2k

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 sty 2018, 20:14
  • Online: 8h 23m 56s

Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post22 kwie 2018, 22:03

Panowie i Panie!

Nadszedł ten okrutny moment w życiu, kiedy chyba będę rozstawał się z moim Golfem. Jestem w nim cudnie zakochany, ale ponieważ teraz przeważnie stoi w garażu i się nudzi, to wolę, żeby komuś posłużył. Problem w tym, że kompletnie nie wiem, jak go rozsądnie wycenić. Forumku help!

Pan Golf woził (i przewoził) mnie po całej Europie. Kiedy go kupowałem, dwa lata temu, miał przejechane 95,5K km, aktualnie ma ich 135K. Jak nie jeździł, to stał sobie grzecznie w garażu. Jak jeździłem do pracy, to też stał w garażu pod biurem, więc raczej był dopieszczany. Pierwszy właściciel miał go w leasingu, więc wszystko było robione w ASO, poza wymianą oleju, którą robił mój ojciec. Co do reszty też starałem się robić wszystko w ASO, bo mechanik ze mnie żaden, a jeżdżąc kiedyś Skodilakiem zniechęciłem się do prywatnych specjalistów od VAG we Wrocławiu, jak mnie zrobili w chuja dwa razy.

Kilka rzeczy jest wyjątkowych. Na przykład gałka skrzyni biegów daje nadzieję na szósty bieg, którego nie ma. Jak go kupowałem, to już tak było. Nie miałem w planach go sprzedawać, to nie zmieniałem, a teraz na gwałt tego nie będę robił. Na przednim słupku od strony kierowcy jest jakieś przecięcie (delikatne) tapicerki. Też mi to nie przeszkadzało. Poza tym jest kilka rys, jak to w używanym aucie. Zderzaki plus prawe lusterko (lusterko to moja sprawka), przy wjeżdżaniu do garażu mi się zrobiło ups. Ale że to plastiki... ;)

W bagażniku można dopatrzyć się śladów mojego psa (z powodu tego, że moja sunia jeździła w bagażniku musiałem też wymienić w zeszłym miesiącu zamek w klapie – faktura z ASO), a niedopatrzenie sprawiło, że przy zamku w klapie bagażnika zagnieździły się bąbelki rdzy. Dodatkowo, mój sąsiad zrobił zaporę przy wjeździe do garaży, więc chrupnięcie, które usłyszałem jednego dnia wskazuje, że plastikowa (co za zaskoczenie w VAG) osłona silnika też nosi ślady walki.

Auto jest wyprane, wypucowane.

W DasWelt wycenili go na 24k, w AAA na 25k. Wg mnie jest wart koło 30K, ale ja tam specjalistą nie jestem, stąd moja prośba o pomoc.

Auto, oprócz totalnego standardu ma: podgrzewane przednie fotele, spryskiwacze reflektorów, bluetooth, podgrzewane spryskiwacze szyb, podgrzewane lusterka, etc. Radio RCD310 (miałem zmieniać na navi, ale...).

Link do wyposażenia: https://docs.google.com/document/d/1jnA ... sp=sharing

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/0Q83KS3mgX0mt0x83

Ktoś coś? :)
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post22 kwie 2018, 22:24

Który to rocznik?

Zwykly trendline z najsłabszym dieslem. Wg mnie 25tys to super oferta jak biorą od ręki. 30k będzie ciężko wziąć.
Offline

maass2k

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 sty 2018, 20:14
  • Online: 8h 23m 56s

Re: Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post23 kwie 2018, 08:15

Koniec 2011, rejestrowany w grudniu.

Nie no, 30k to optymistyczna wersja oczywiście i chyba za tyle, do negocjacji, bym chciał go wystawić.

Czyli mówisz, że 25k to nie jest zla cena... Hmmmm. Zastanawiam się czemu AAA to nie są takie Januszem, które rzucają wycenę, ale jak przychodzi co do czego, to nagle... Łooooo panie, to nawet 20 nie jest warte!
Offline
Awatar użytkownika

looki8329

Gadatliwy

  • Posty: 234
  • Rejestracja: 27 lis 2014, 12:40
  • Online: 13d 4h 20m 25s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI 122PS
  • Lokalizacja: VWlkp

Re: Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post23 kwie 2018, 11:39

Wystaw za 30 do negocjacji i zobacz co się będzie działo. Jak zrobisz za niską cenę to wszyscy będą podejrzewać, że auto to jakiś niewypał. W komisach zawsze dają niższą cenę żeby zarobić.


Autor postu otrzymał pochwałę
Lepiej stracić sekundę z życia niż życie w ciągu sekundy...
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post23 kwie 2018, 13:32

maass2k pisze:Koniec 2011, rejestrowany w grudniu.

Nie no, 30k to optymistyczna wersja oczywiście i chyba za tyle, do negocjacji, bym chciał go wystawić.

Czyli mówisz, że 25k to nie jest zla cena... Hmmmm. Zastanawiam się czemu AAA to nie są takie Januszem, które rzucają wycenę, ale jak przychodzi co do czego, to nagle... Łooooo panie, to nawet 20 nie jest warte!
Z aaauto tak bedzie pewnie ;)

Przyjdzie co do czego to stwierdza ze jednak mniej moga zapalcic


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

maass2k

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 sty 2018, 20:14
  • Online: 8h 23m 56s

Re: Pomoc przy wycenie Golf VI Variant 1.6 tdi 90km

Post24 kwie 2018, 10:01

looki8329 pisze:Wystaw za 30 do negocjacji i zobacz co się będzie działo. Jak zrobisz za niską cenę to wszyscy będą podejrzewać, że auto to jakiś niewypał. W komisach zawsze dają niższą cenę żeby zarobić.


Tak właśnie zamierzałem zrobić. Też się nie mam zamiaru napalać za bardzo ;)


michael_1 pisze:Przyjdzie co do czego to stwierdza ze jednak mniej moga zapalcic


Dla mnie to nie będzie taki problem, jeśli równie mocno opuszczą cenę potencjalnego następcy :lol: :lol: :lol:

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość