Dzisiaj jest 20 kwie 2018, 21:26

[Benzyna] Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Moderator: Muti

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość

firemantom

Nowicjusz

• Online: 4h 10m 30s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA

Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Post16 kwie 2018, 09:10

Witam! Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Vw Golfa Mk 7 z silnikiem 1.4 TSI 140KM o oznaczeniu CHPA. Auto jest z września 2013r. więc w tym roku skończy 5 lat:). Aktualny przebieg to 114 tys. km. Ogólnie udało mi się ustalić, że w tym silniku rozrząd wymienia się co 210 tys. Ale nie wiem jak to jest z czasookresem. Wiem, że w starszych silnikach wymienia się rozrząd po przejechaniu iluś tam km lub np. co 5 lat. Jak to jest z 1.4 TSI?
Drugie pytanie to co dokładnie w tym silniku wymienia się przy rozrządzie? Standardowo rolki, paski i pompa wody?
Gdzieś w internecie nie dawno znalazłem informację, że komuś w serwisie powiedzieli, że przy rozrządzie trzeba wymieniać wałki wyrównoważające rozrządu. Czy to prawda? Przecież w takim przypadku koszty wymiany rozrządu to byłby jakiś kosmos :shock:
Będę wdzięczny za każdą informację.
Awatar użytkownika

flo

Nieśmiały

• Online: 20h 39m 48s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA

Re: Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Post16 kwie 2018, 09:40

Nie znam odpowiedzi na wszytskie pytania, wiem natomiast, że pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko osobnym paskiem z wałka zaworów wydechowych. Jest to cały mechanizm wraz z dwoma termostatami. W związku z tym chyba nie ma potrzeby wymiany pompy przy wymianie rozrządu.
Czasookres wymiany to przebieg który podałeś lub 5 lat (pytałem w aso, pani mówiła, że przy 210 tysiącach dokonuje się sprawdzenia czy pasek wymaga wymiany, podejrzewam, ze rolek w ogóle nie przewidują).
Reszte może ktoś dopowie.

Wróć do Mechanika