Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 12:51


Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwankuje

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwankuje

Post18 mar 2018, 18:45

Witam jestem tu nowy i potrzebuje bardzo waszej pomocy. Jestem posiadaczem Golfa 6 1.6TDI BlueMotion Variant z 2011 roku od kilku miesiecy i kupilem go gdy bylo jeszcze sucho i slonecznie. Pozniej okazalo sie, ze jest jakas nieszczelnosc z tylu z lewej strony i do bagaznika dostaje sie woda (dokladnie to w okolicy bocznego schowka z lewej strony w bagazniku i to od samej gory tego schowka jest mokre) a auto stalo okolo 2,5 miesiaca nie uzywane na parkingu podczas ulew i sniegow (nie bylem jeszcze swiadom przecieku). Gdy wszedlem do auta bylo kompletnie zaparowane od wewnatrz. Juz na wejsciu byly problemy tzn nie dzialal centralny zamek ale auto odpalilo normalnie bez najmniejszych problemow a centralny odblokowal sie sam po chwili dzialaly nawiewy, radio i swiatla (bylo lekkie migotanie)a niedzialalo oswietlenie wnetrza i centralny zamek nawet gdy zamykalem drzwi kluczykiem a do tego tylna wycieraczka ciagle chodzi. Drugiego dnia juz niestety nie bylo tak kolorowo gdyz auto co prawda odpalilo ale nie dzialalo prawie nic tzn. przestaly dzialac nawiewy i swiatla, oswietlenie kabiny do tego w dalszym ciagu nie ma centralnego a wycieraczka z tylu ciagle macha. Auto zabralem do pracodawcy na hale ktora jest ogrzewana i pozwolil mi tam auto wysuszyc. Po otwarciu awaryjnym bagaznika przerazilem sie gdyz dowiedzialem sie wlasnie o tym wycieku. W miejscu na kolo zapasowe bylo okolo 5-7 litrow wody. Wysuszylem to wszystko i auto jest ciagle otwarte i sie suszy aczkolwiek cudownego uzdrowienia niestety nie ma i powoli trace na nie nadzieje. Moze jest ktos kto umie mi pomoc i doradzic co mam robic? Moze jest jakis jeden modul ktory odpowiada za to wszystko i zostal przez wilgoc uszkodzony? Dodam, ze przebywam teraz w Niemczech i nie bardzo mam do kogo sie tutaj zwrocic. Jezeli jest ktos kto moze mi pomoc co i gdzie powinienem szukac to bede bardzo wdzieczny i sprobuje sie odwdzieczyc jak tylko moge.
PRZEPRASZAM ZA STRASZNIE DLUGI POST ALE CHCIALEM OPISAC TO DOSC DOKLADNIE I WYPRZEDZIC PYTANIA.
Jeszcze raz z gory DZIEKUJE!
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 21:05 przez yoschee, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 18:57

... po pierwsze VCDS i autoscan ;)
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 19:00

Tylko mysle ze samochod moze byc jeszcze wilgotny i pewnie bedzie sie wszystko wyswietlalo. Moze jest gdzies cos co powinienem odszukac i szczegolnie osuszyc? Zapomnialem jeszcze dodac, ze zaczelo swiecic sie na liczniku blad ESP i kontrolka z symboem kierownicy w kolorze zoltym.
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 20:29

Kolego masz panoramiczny dach?Jeśli tak to pewnie masz zapchane odpływy wody,w każdym rogu dachu jest rurka która lubi się rozszczelnić i woda dostaje się do wnętrza.Miałem kiedyś podobnie,akwarium w bagażniku,całe koło zapasowe w wodzie,winowajcą były odpływy właśnie,tylne wypięły się a przednie były zapchane,dlatego woda leciała przodem mniej więcej w miejscu bezpieczników a z tyłu spływała do bagażnika.Jeśli się nie wypięły rurki może wystarczyć samo przedmuchanie kompresorem z cienką końcówką,jeśli wypięły musisz uszczelnić połączenia odpływu z rurką.
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 21:01

Tak mam panorame. Tylko jak dostac sie do tych odplywow? Ze wzgledu na te awarie nie otwiera sie panorama :(
Dodam jeszcze ze pod dywanikiem kierowcy jest sucho.
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 21:26

Czyli najwyraźniej cieknie Ci tylko z tyłu,musisz rozebrać trochę podsufitki,wystarczy że kawałek nią odchylisz i dostaniesz się do odpływów.Tutaj masz wątek o tym post55626.html?hilit=woda%20panorama#p55626
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post18 mar 2018, 21:38

Kolego tyle, ze u mnie podsufitka jest sucha. Jest to mozliwe ? Bo z tego co widzialem na Twoim filmiku to kapalo na podsufitke. No i potrzebuje pomocy co mam teraz zrobic z tymi wszystkimi awariami? Czy z lewej strony w bagazniku za boczkiem sa jakies moduly czy cos co moglo sie uszkodzic od tej wody ?
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post19 mar 2018, 09:39

Kolego masz racje winny bedzie odplyw z tylu. Co prawda u gory jest szczelny ale znalazlem jego koniec za lewym boczkiem i nie jest on do niczego wpiety. Pytanie gdzie powinien on isc? No i nadal mam problem z cala ta elektronika gdyz nadal nic nie dziala 😢
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post19 mar 2018, 09:45

Wypiął Ci się na samym końcu przy odpływie do nadkola,sklej to na silikon,w nadkolu powinieneś mieć kawałek gumowego łącznika w którego wchodzi rurka odpływowa,bardzo luźno wchodzi
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post19 mar 2018, 12:33

LaCl219 dziekuje Ci bardzo. Po pracy poszukam tego laczenia. A co do elektroniki Jest Ktos w stanie mi pomoc ? Gdzie i czego powinienem szukac ???? Co suszyc a co sprawdzic?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post19 mar 2018, 23:47

Lejąca sie do tyłu woda ok to jedno ale wariujące całe wyposażenie auta to druga sprawa, jesli wszystkie masy na aucie są ok to wyglada jakby zalany był również bcm ale skoro dywanik suchy to byłoby dziwne...

Faktycznie bez komputera nie ma co wróżyć...
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post23 mar 2018, 05:40

Hi
Zgodnie z podpowiedziami i edukacja z innych tematow zamowilem kabelek z Ali do diagnozy gdyz jestem w Niemczech i nie bardzo mam do kogo sie udac a samochod jest wyrejestrowany. Gdzie kolego powinienenm szukac tego BCM gdybym chcial go sprobowac dosuszyc (nie lubie siedziec bezczynnie) i czy nie jest to niebezpieczne jakbym go wypial z auta?
Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post23 mar 2018, 09:33

Bcm masz koło gniazda diagnostycznego, taka czarna puszka z podłączeniem do trzech kostek
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 08:04

No to mysle, ze mam winowajce. Faktycznie objawy wskazywaly na BCM po lekrurze kilku tematów z tego forum. Pokusilo mnie zeby wyjac ten BCM i efekt był taki,że w środku znalazłem w rogu posniedziale styki. A pytanie czy po wyczyszczeniu tego co znalazlem moze zaczac dzialac? A jak nie to czy ewentualna wymiana na taki sam zalatwi sprawe?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 9s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 08:28

yoschee pisze:No to mysle, ze mam winowajce. Faktycznie objawy wskazywaly na BCM po lekrurze kilku tematów z tego forum. Pokusilo mnie zeby wyjac ten BCM i efekt był taki,że w środku znalazłem w rogu posniedziale styki. A pytanie czy po wyczyszczeniu tego co znalazlem moze zaczac dzialac? A jak nie to czy ewentualna wymiana na taki sam zalatwi sprawe?

Jeżeli wewnątrz BCM-a nic nie uległo uszkodzeniu to pewnie że po wyczyszczeniu możesz włożyć sprawdzić i wykasować błędy i jak wszystko będzie OK to śmigać dalej. Ale jeżeli coś będzie nie tak to czeka Cię wymiana i wtedy musisz sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy nic w aucie nie będziesz modyfikował - wtedy BCM-taki sam a jeżeli coś masz w planach to lepiej przy tej okazj założyć już wyższy model ( rozwojowy). Musisz pamiętać że wymiana na inny BCM powoduje konieczność ponownego kodowania pod swoje auto no i wkodowania Twoich kluczyków.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 08:32

yoschee pisze:No to mysle, ze mam winowajce. Faktycznie objawy wskazywaly na BCM po lekrurze kilku tematów z tego forum. Pokusilo mnie zeby wyjac ten BCM i efekt był taki,że w środku znalazłem w rogu posniedziale styki. A pytanie czy po wyczyszczeniu tego co znalazlem moze zaczac dzialac? A jak nie to czy ewentualna wymiana na taki sam zalatwi sprawe?
Jeżeli styki masz zasniedziale to kiepsko.
Jak będziesz czyścić BCM pamiętaj również o wyczyszczeniu wtyczki bo na niej też jest ten osad.
Co do wymiany BCM to pamiętaj ze musisz kupić pod ten sam typ kluczyka czyli albo zwykły albo kessy. Sprawdzić to możesz podczas próby dopisania kluczyka do BCM i wtedy kanał 1 nie będzie aktywny.
Masz jakiś auto skan ?
Autko HB czy kombi ?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 09:06

W aucie nie zamierzam nic modyfikować. Wiec wystarczy taki sam. Do diagnozy zamówiłem VCDS ale z Ali takze jeszcze poczekam troche a Golfik jest w kombi.Niestety z telefonu nie chce dodac zdjęcia z tymi stykami ale nie chodzi o styki z wtyczki tylko na plytce w srodku puszki. A moj BCM to
VWAG 5K0 937 084F. H011 S0045
BCM PQ35
Continental
6WK4 9079
TRC/LPD/2008/16
MR 4044 ANRT 2008
TA-2007/661
YNF-GDL
5WG50282
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 11:01

Wez smar elektryczny wszystko porządnie zapsikaj i zobacz czy będzie wszystko z nim ok...
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 11:04

Wyczyscilem to za pomocą kontakt spray. Test będzie po pracy. Zobaczymy

-- 26 mar 2018, 11:31 --

Nie wytrzymałem i sprawdzilem. Niestety po samym ponownym podpieciu nic sie nie zmieniło.
Teraz pytanie. Czy jak znajde dokładnie taki sam model uzywany to obejdzie sie bez kodowania?

-- 26 mar 2018, 11:31 --

Nie wytrzymałem i sprawdzilem. Niestety po samym ponownym podpieciu nic sie nie zmieniło.
Teraz pytanie. Czy jak znajde dokładnie taki sam model uzywany to obejdzie sie bez kodowania?
Offline

yoschee

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 18 mar 2018, 18:09
  • Online: 9h 54m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: DE

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 11:37

Moj BCM ma nr 5K0 937 084F a jak znalazłem taki tylko z numerem 5K0 937 086F to tez bedzie ok? Prosze pomocy! A moze byc tak ze moj dziala tylko potrzeba bledy skasować?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post26 mar 2018, 12:00

yoschee pisze:Moj BCM ma nr 5K0 937 084F a jak znalazłem taki tylko z numerem 5K0 937 086F to tez bedzie ok? Prosze pomocy! A moze byc tak ze moj dziala tylko potrzeba bledy skasować?
[...CIACH...]

No po każdej naprawie powinno się skasować błędy aczkolwiek nie powinny mieć one wpływu na bieżące działanie.



Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, 12:12 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Regulamin forum pkt. 2.11
Offline

Vwmanjam

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 mar 2023, 16:50
  • Online: 19m 41s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Polska

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post07 mar 2023, 16:55

Witam. Przepraszam, że odkopię temat, ale mam identyczny przypadek w golfie 6. Yoschee czy wymiana BCM załatwiła sprawę, czy problem leżał gdzie indziej? Pozdrawiam
Offline

Vwmanjam

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 mar 2023, 16:50
  • Online: 19m 41s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Polska

Re: Golf 6 Woda, wilgoc w aucie - elektryka oszalala, szwank

Post09 mar 2023, 06:56

Vwmanjam pisze:Witam. Przepraszam, że odkopię temat, ale mam identyczny przypadek w golfie 6. Yoschee czy wymiana BCM załatwiła sprawę, czy problem leżał gdzie indziej? Pozdrawiam


Jako rada dla potomnych. Ciągle pracująca tylna wycieraczka, brak możliwości rozruchu, brak nawiewu po zapłonie i brak centralnego zamka, to uszkodzony BCM. W tym przypadku był zalany.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość