Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 07:16


Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich pozybyć

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

AndrzejCbuj

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 lip 2017, 17:45
  • Online: 14h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich pozybyć

Post14 paź 2017, 13:08

Witam dziś pierwszy raz umyłem samochód w domu gąbka(zawsze na myjni myje) i pojawiło mi się pełno rysek na całym aucie dokładnie na dolnych częściach moje pytanie brzmi jak się tego pozbyć i jakie mogą być tego przyczyny. Pozdrawiam
IMG_0076.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 14:02

Chyba myłeś auto gąbką do mycia naczyń i to tą szorsktką zieloną stroną. To nie sa zwykłe rysy po myciu, musiałeś tam coś szorować bo lakier jest mocno porysowany. Teraz to tylko porządne polerowanie/korekta lakieru bo na fotce wygląda to tragicznie...
Offline

AndrzejCbuj

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 lip 2017, 17:45
  • Online: 14h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 17:12

Właśnie myłem zwykła gąbka owszem trochę mocniej szorowalem bo były brudy No ale żeby aż takie rysy powstały? Na fotce to wyglada trochę gorzej na żywo nie ma tak źle ale denerwują takie rysy. Chwilowo zrobiłem pasta do zębów ale na ile takie coś wystarczy?
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 17:43

Pasta do zębów gratuluje😂
Offline

AndrzejCbuj

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 lip 2017, 17:45
  • Online: 14h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 18:27

azssms pisze:Pasta do zębów gratuluje😂



Zrobiłem coś źle? Gdybyś mógł rozwinąć swoją wypowiedz bo nie rozumiem?
Offline
Awatar użytkownika

KUBA46

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 28 sty 2015, 16:07
  • Online: 8d 21h 24m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI
  • Lokalizacja: Plock

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 19:02

Tak, zrobiłeś bardzo źle. Na początek nieodpowiednie akcesoria do mycia, stąd powstały te rysy. Pastą do zębów po lakierze, hmm jednak zostawmy ją do mycia zębów, a do polerowania lakieru używajmy past polerskich. Teraz musisz znaleźć studio detailerskie w swojej okolicy i się tam udać żeby to profesjonalnie spolerowali.
Offline

AndrzejCbuj

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 lip 2017, 17:45
  • Online: 14h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 19:12

Użyłem zwykłej gąbki miękka z każdej strony, ciepła woda i szampon do mycia samochodu. Pasty użyłem bardzo mało i to na mokra ścierkę najpierw na mało widocznym miejscu później reszta, te rysy nie były głębokie. Jeśli problem będzie dalej widoczny to udam się to fachowców.
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 19:29

AndrzejCbuj pisze:Chwilowo zrobiłem pasta do zębów



... BOŻE !!! - dlaczego nie grzmiałeś !!! dosłownie nie mogę uwierzyć, że coś takiego kiedyś przeczytam ...

kolego czym prędzej do studia detailingowego, tam postarają się to naprawić... tak na początek to polecam się zapoznać z ofertą akcesoriów i chemii do mycia ręcznego... Gąbka - może kiedyś była dobra , ale na współczesne lakiery tylko dobra miękka rękawica + szampon (nie do głowy) , później ręcznik-mikrofibra do osuszania a na koniec detailer i mikrofibra - to tak na początek...
Offline

AndrzejCbuj

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 lip 2017, 17:45
  • Online: 14h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 19:49

Współczesne lakiery to maja samochody z 2014+ ja mam z 2009 wiec taki współczesny to on nie jest. Zawsze używałem gąbki i szamponu (do samochodu) i nigdy takiej sytuacji nie miałem. Samochód kupiony niedawno i pierwszy raz go w domu myłem zawsze na myjni wiec moje podejrzenie ze dealer nałożył jakaś powłokę czy coś i dopiero mycie gąbka ja usunęło(moje przypuszczenie tylko). Pastę nałożyłem tylko po to żeby tego widać nie było jak mówiłem dałem jej bardzo mało na mokra szmatkę. Do fachowców pojadę tylko muszę mieć czasu trochę.
Offline

Sokolnik

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 paź 2017, 20:28
  • Online: 1h 46m 58s

Re: Problem z lakierem

Post14 paź 2017, 20:33

Kolega miał podobny problem tylko on z jedną rysa mówił że jakaś pasta zrobił i wszystko znikło. Mówił że jeśli się nie naruszy podkładu tylko bezbarwny lakier to to się tak da zrobić nie wiem ile w tym prawdy ale lepiej żeby miał rację i twój przypadek był taki jak opisuje bo kiepsko to wygląda.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post16 paź 2017, 18:55

Gąbka, pasta do zębów ... już myślałem że nic mnie nie zaskoczy, no ale Tobie się udało.
Proponuję na przyszłość poczytać o myciu na dwa wiadra z separatorem brudu; o rękawicach; o pianownicach; o ręcznikach do osuszania (nie, nie WYCIERANIA, tylko OSUSZANIA) itd. Wtedy może zrozumiesz co zrobiłeś źle i więcej takiego błędu nie popełnisz.
A te rysy, to już tylko normalną korektą lakieru usuniesz (pod warunkiem, że nie ruszyłeś podkładu). Są pasty maskujące, ale te działają tak naprawdę do pierwszego porządnego mycia. Chociaż patrząc na to zrobiłeś, to i tutaj na wiele się nie zdadzą.
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Problem z lakierem

Post18 lis 2017, 09:55

AndrzejCbuj pisze:Właśnie myłem zwykła gąbka owszem trochę mocniej szorowalem bo były brudy No ale żeby aż takie rysy powstały? Na fotce to wyglada trochę gorzej na żywo nie ma tak źle ale denerwują takie rysy. Chwilowo zrobiłem pasta do zębów ale na ile takie coś wystarczy?




:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline

mareklazar1

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 wrz 2017, 16:07
  • Online: 2d 17h 53m 10s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAX 1.4 TSI
  • Lokalizacja: UK

Re: Problem z lakierem

Post18 lis 2017, 21:55

martiso pisze:
AndrzejCbuj pisze:Chwilowo zrobiłem pasta do zębów


miękka rękawica + szampon (nie do głowy) , później ręcznik-mikrofibra do osuszania a na koniec detailer i mikrofibra - to tak na początek...



Rozwin watek podaj przyklady napewno jest wiecej ludzi i podobnym problemem ale nikt sie nie przyzna!

Ja z ciekawoscia poczytam :)
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Problem z lakierem

Post21 lis 2017, 11:35

mareklazar1 pisze:
martiso pisze:
AndrzejCbuj pisze:Chwilowo zrobiłem pasta do zębów


miękka rękawica + szampon (nie do głowy) , później ręcznik-mikrofibra do osuszania a na koniec detailer i mikrofibra - to tak na początek...



Rozwin watek podaj przyklady napewno jest wiecej ludzi i podobnym problemem ale nikt sie nie przyzna!

Ja z ciekawoscia poczytam :)


na portalach aukcyjnych masz sporo akcesoriów i środków do pielęgnacji lakieru ... od wyboru do koloru i dla każdego w każdej cenie, wystarczy wejść-poszukać-poczytać-kupić... nawet najtańsze środki będą na pewno lepsze od pasty do zębów albo szamponu do włosów... a jak komuś się nie chce, albo nie ma żadnego pojęcia o myciu auta to niech odda go w ręce ludzi którzy zrobią to dobrze ...
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post21 lis 2017, 12:24

Brawo martiso pięknie to ująłeś 😁 ja od siebie Jeszxze dodam ze kosmetyki moge polecić z firmy ADBL są w miarę przystępnej cenie a i dobre
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post21 lis 2017, 14:37

Maciek pisze:Brawo martiso pięknie to ująłeś 😁 ja od siebie Jeszxze dodam ze kosmetyki moge polecić z firmy ADBL są w miarę przystępnej cenie a i dobre



Rowniez moge polecic adbl. W swoim studiu tez kilki.ich produktow uzywam. Dla entuzjastow nawet shinygarage jest super
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post26 sie 2018, 12:00

Panowie, pytanie jeszcze jaka to była pasta, bo to mógł być Elmex Sensitive , a równie dobrze mogła to być pasta z drobinkami do ścierania kamienia :D
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post26 sie 2018, 12:55

Wy wszyscy którzy stosować chcecie pastę do zębów do lakieru to zróbcie w druga stronę. Umycie swoje żeby pasta polerska i zobaczcie jakie da efekty s później pomyślcie czy to dobry pomysk
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Jakie mogą być przyczyny powstania rys i jak się ich poz

Post30 sie 2018, 11:52

Może dobrze wybieli zęby? :D

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości