Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:29


[RCD 330] Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno niemożliwe]

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

buko

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 15 lut 2017, 11:26
  • Online: 22h 48m 57s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

[RCD 330] Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno niemożliwe]

Post11 sie 2017, 19:27

Witam , czy jest jakiś magik któremu udało się połączyć w ten sposób na w/w telefonie ?
Dzwoniłem do Samsunga , powiedzieli , że nie wspierają już tego od ponad 2 lat , ja natomiast widziałem jak ludzie się łącza na Galaxy A5
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno nie możliwe]

Post16 sie 2017, 09:12

W opisie masz Golf 6 - a w nim o ile wiem Mirrorlink nie było wcale.

Na oficjalnej stronie Mirrolink, podano niewiele telefonów:
http://www.mirrorlink.com/phones
Ale na ww. liście mojego modelu HTC nie ma, a mimo to działa z Mirrorlink :)

Na stronach VW są podane zgodne modele telefonów, ale nie jestem pewien czy oznacza to też zgodność z Mirrorlink:
http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/de/de/mobilephone.html#tab2
Jest Samsung Galaxy J7 (2016), ale nie miałbym wcale zaufania co do tego czy na bieżąco aktualizują listę i może wersji z 2017 poprostu jeszcze nie dodali.

Można też skorzystać z listy bliźniaczej pod względem infotainment'ów Skody, wg zasady Golf 7<->Octavia 3:
Composition Media<->Bolero
Discover Media<->Amundsen
Discover Pro<->Columbus
http://compatibilitylist.skoda-auto.com/


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

buko

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 15 lut 2017, 11:26
  • Online: 22h 48m 57s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno nie możliwe]

Post24 sie 2017, 14:01

Dla sprostowania radio wymienione - RCD 330
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno nie możliwe]

Post25 sie 2017, 09:38

buko pisze:RCD 330

Na stronie VW, którą podałem nie widzę modelu RCD 330, jest m.in. RCD 310 - no i Golfa 6 też co prawda nie ma, ale są inne analogiczne pod względem infotainmentów, a w zasadzie tożsamy to Golf Cabrio do roku 2015 - ale systemu RCD 310 Volkswagen chyba w ogóle nie analizował pod kątem zgodności z MirrorLink (czy ewent. szerzej App-Connect)... więc jeśli szukasz potwierdzenia zgodności telefonu z MirrorLink to przeglądaj jednak raczej infotainmenty: Composition Media, Discover Media, Discover Pro w autach, w których je instalowano.
IMO jeśli dany telefon, z którymś z ww. infotainmentów ma potwierdzenie zgodności z MirrorLink (czy ewent. App-Connect w skład, którego wchodzi właśnie MirrorLink) to jest szansa, że z RCD 330 też zadziała. Nie znalazłem J7 2017, a tylko 2016 - i on ma zgodność z App-Connect - ale być może tylko z Android Auto bo o MirrorLink nic nie piszą (a w przypadku np. S8 są wtedy pozycje zarówno dla Android Auto i MirrorLink).
Generalnie, z wdrażania MirrorLink w swoich telefonach znane są w zasadzie: HTC, Sony i właśnie Samsung.

Możesz zajrzeć w telefonie:
Ustawienia->Aplikacje (wszystkie) czy jest coś z nazwą "MirrorLink" (u mnie jest "HTCMirrorLink")
lub
gdzieś w zależności od wersji Androida: Ustawienia->Ustawienie USB - u mnie jest do wyboru m.in.: "Połączenie MirrorLink"

A najpewniejsze rozwiązanie - to podłączyć Twój telefon w jakimś aucie, choćby w salonie VW, do infotainmentu MIB2 z zainstalowanym App-Connect i sprawdzić czy łączy się w trybie MirrorLink (uwaga: do wyboru może być też wtedy ewent. Android Auto - choć bez "ręcznego" zainstalowania przez użytkownika w telefonie Android Auto z pliku apk i tak w PL raczej go nie masz bo Google oficjalnie nie wprowadził go jeszcze na nasz rynek w sklepie Google Play) - będziesz namacalnie wiedział czy Samsung zaimplementował obsługę MirrorLink do tego konkretnego modelu :idea: Jeśli tak, to wtedy próbować z RCD 330 - może z powodzeniem, ale przyznaję zupełnie nie znam tej generacji infotainmentów.

Z ciekawości - czy VW wdrożył komunikację przez MirrorLink już w nich? Myślałem, że zaczął dopiero od MIB1.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2017, 08:00 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

buko

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 15 lut 2017, 11:26
  • Online: 22h 48m 57s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno nie możliwe]

Post25 sie 2017, 14:43

Innym telefonem połączyłem się z mirrorlinkiem z moim radiem. Najwidoczniej moj telefonik nie chce współpracować ze mną :(
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Mirrorlink a Galaxy J7 2017 [Podobno nie możliwe]

Post25 sie 2017, 16:09

Tu coś o: "wprowadzono nowy standard: MirrorLink w wersji 1.0 zastąpiono odmianą 1.1"
http://connectedcar.auto-swiat.pl/mirrorlink-w-vw-passacie-dziala-czy-nie/b3cggp

Może akurat Twoje radio i drugi telefon mają wersję 1.0 i się komunikują, a J7 ma wersję np. 1.1 albo rzeczywiście w ogóle nie ma MirrorLink i dlatego radio go nie widzi.

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości