Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:32


Silnik nie odpala, komunikat "Engine fault"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

nester

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 lut 2017, 00:04
  • Online: 1h 11m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI 122 KM DSG7
  • Lokalizacja: Lodz

Silnik nie odpala, komunikat "Engine fault"

Post26 lut 2017, 00:23

Witam serdecznie!

Niedawno kupiłem Golfa 6 i dzisiaj miałem taka sytuacje: przy próbie odpalenia silnika, ten zakręcił ze 2 razy i nie odpalił. Przy drugiej próbie na chwile mignął komunikat "Engine fault" i coś jeszcze ale nie zdążyłem doczytać. Dodatkowo na chwile mignęła kontrolka check engine oraz EPC. Przyznaje się, ze na jakieś 2-3 h zostawiłem lampkę do czytania z przodu odpalona... :banghead: przy 3 próbie dodałem gazu i odpalił. Czy to mogła być wina nadszarpniętej mocy akumulatora? W serwisie przy zakupie powiedzieli ze warto by go trochę podładować, bo poprzedni właściciel mało przed sprzedażą jeździł.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Re: Silnik nie odpala, komunikat "Engine fault"

Post26 lut 2017, 11:49

U mnie jak padł aku komunikaty te samy były, więc możliwe że to przez to. Najlepiej jak masz możliwość sprawdź z innym akumulatorem (podpinanie przez kable może nie pomóc, u mnie trzeba było przełożyć).

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość