Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:50


[2.0 TDI 170KM] Golf 6 GTD - za dużo oleju

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 15:36

Witam wszystkich!

Zacznę od początku: od jakiegoś czasu (okres około 10tys km) mój golfik GTD (2.0TDI 170km) potrafi chmurzyć na szaro. Zdarza mu się to rzadko i z reguły po jakimś czasie ustaje. Szukając przyczyny odkryłem błąd: "Klapka kolektora dolotowego -rząd 1 wadliwe działanie układu elektrycznego P2008 - przejściowy"
Błąd idealnie pasował, bo skoro klapka działała wadliwie, silnik dostawał za mało paliwa, nie przepalał mieszanki, stąd dym - jednak to tylko moje przypuszczenie.

Dodatkowo nie mam filtru DPF (osobiście go nie wycinałem, a informacje o braku wywnioskowałem z obserwacji: czarny nalot na końcówce wydechu, przy przygazówce na postoju potrafi puścić czarnego "bączka", oraz brak problemów z nim przy przebiegu prawie 160 000km).

Moje obawy odnośnie stanu silnika zaczęły się wczoraj, gdy sprawdziłem stan oleju. Oleju jest tyle, że nie mieści się, w żadnej skali na bagnecie - jest baaardzo wysoko ponad max stanem - dodatkowo ma dziwny zapach, coś jak podpałka do grila.

Olej wymieniałem jakieś 12tys km temu.

Płyn chłodniczy ok - kolor i ilość.
Pod korkiem od oleju brak "majonezu".

NIe mam pojęcia co może być przyczyną, a z takim stanem oleju boje się uruchamiać silnik. [-o<

Z góry dziękuje za każdą sugestie!
Offline

soil

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 12 mar 2014, 22:04
  • Online: 29d 4h 36m 22s
  • Auto: VW GOLF V GT DSG
  • Silnik: 2.0 TDI 125kW BMN
  • Lokalizacja: B-B

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 16:54

Wyglada jakby paliwo mieszało się z olejem przez problemy z wypaleniem dpf. To, ze masz czarny okopcony wydech nie znaczy, ze nie masz dpfa, może miec spore zapełnienie i wtedy możesz mieć podkopcony wydech. Ale to raczej nie przy 160 tys. a przy większym przebiegu.

Jak paliwo dostaje się do oleju to musisz go wymienić, jeżeli faktycznie nie ma dpfa, to moze ktoś go nie do końca poprawnie usunął. Sprawdzałeś w blokach pomiarowych jakie parametry ma dpf?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 16:59

Może jest wycięty ale w jakiś zły sposób? albo nie wycięty a jakoś zniszczony (o ile jest to możliwe)? Generalnie o ile dobrze kiedyś wyczytałem to podniesiony poziom oleju bierze się z tego, że do wypalania dpf'a silnik dostaje dużo więcej paliwa a to dostaje się do oleju, efekt nasila się im dpf bardziej zapchany. Może też dpf jest wycięty a w kwestii programowego usunięcia jest coś nie tak i stąd silnik włącza tryb dopalania i daje dużo paliwa?

To tylko moje przemyślenia, nie wiem na ile mogą być prawdziwe :)

Edit: tak czy siak jak nie jesteś pewien do tego czy tam jest itp. to udałbym się do serwisu gdzie usuwa się dpfy i robi programy
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 17:11

Źle usunięty DPF, pewnie próbuje sie wypalić i zwiększa dawkę paliwa co jakiś czas. Dlatego oleju przybywa. Jedź do dobrego warsztatu żeby to ogarneli.
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 17:12

Czyli najprawdopodobniej to problem z DPF. Więc o uszczelkę albo głowice nie ma co się martwić?

Jutro wymienie olej i filtry oraz podjadę do speców od DPF żeby sprawdzili o co tu chodzi.
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 17:26

W tych silnikach nie było problemów z UPG, na bank DPF amatorsko usunięty ;)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 22:55

Olej rozrzedzony paliwem, lepiej od razu spuść bo zajedziesz silnik przy takim poziomie...

Pytanie brzmi czy faktycznie ktoś majstrował przy dpf czy po prostu padł np czujnik różnicy ciśniene i próbuje się co chwilę wypalać, stad też olej, od razy mówię że padnięty czujnik róznicy ciśnień może nie generować błędu...

Aczkolwiek okopcony wydech i generalnie kopcenie wskazują na to że coś było kombinowane z nim...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post22 lut 2017, 23:46

A czy problem z klapką kolektora dolotowego może powodować kopcenie? Szczególnie przy mocnym dodaniu gazu samochód zostawia za sobą konkretną chmurę. Dodatkowo czuć, że silnik jest bardziej ociężały i sugeruje jazdę na niższym biegu.
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post25 lut 2017, 10:11

Problem rozwiązany, całym winowajcą jest DPF który jednak mam. Był już zawalony i próbował się wypalać, a przez jazdę po mieście i ciągłe gaszenie silnika paliwo dostawało się do oleju.
Po szybszym przelocie autostradą kopcenie ustało.

Przy okazji hamowałem autko i silnik zdrowy - 170,4/370 (seria 170/350)
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post25 lut 2017, 10:51

I nie świeciła się kontrolka od dpf? Dziwne jak sie nie moze dopalic to w końcu jakieś błędy wyskakują. Kopcic z dpfem tez nie powinien, może sama pucha została?

Kto diagnozowal to auto?
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post26 lut 2017, 01:36

Byłem w kreatorze mocy w Warszawie. Stwierdzili ponad 9 gram syfu w DPF i na 100 procent nie jest wywalony.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 GTD - za dużo oleju

Post26 lut 2017, 21:33

P.jablonski Na przyszłość pamietaj że proces dopalania nie jest sygnalizowany żadną kontrolką, jedynie to dawka paliwa na wolnych obrotach ok 1 litr i podniesione obroty do 1 tyś trzeba nauczyć się patrzeć i kontrolować autko :D
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości