Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:57


Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pavlos

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 sie 2018, 13:37
  • Online: 11h 3m 43s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: podlaskie

Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post13 sie 2018, 14:17

Witam 3 miesiąc temu kupiłem golfa 6 standardowe zawieszenie , auto było na zużytych oponach , zalozylem nowe po tysiącu kilometrach zauwazylem zużycie bocznej klepki opon od zewnątrz na przedniej osi zarówno strony lewej i prawej , dzisiaj wykonałem geometrie zawieszenia
lewy przód prawy przód
kat PK -0stopni 24' -1stopien15'
kat WSZ 7stopni02' 7stopni26'
zbieznosc 0stopni05' 0stopni04'

z tego co zdazylem się doinformować kat pochylenia kola powinien być -30,+30 , kat pochylenia kola przedniej osi jest nieregulowany ,opony nowe zniszczone , panowie jak podejść do tematu gdzie szukać problemu jaki element może być uszkodzony , auta specjalnie nie sciaga prowadzi się pewnie tylko te zużycie opon :cry:
Offline

dave111

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:33
  • Online: 15d 16h 1m 50s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: W-Wa/NS

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post19 sie 2018, 00:17

Jeśli ustawiłeś zbieżność/geometrię kół to powinno być OK, u mnie podczas przekładki opon wręcz dostałem nakaz wykonania tej czynności, opony przednie miałem ścięte z jednej krawędzi. Nie przyglądałem się dokładnie, ale w przednich też coś mi ustawiali w warsztacie i po wymianie opon nie ma już tego problemu.
Offline

pavlos

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 sie 2018, 13:37
  • Online: 11h 3m 43s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: podlaskie

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post19 sie 2018, 21:41

Opony nowe zostały zalożone i odrazu została zrobiona geometria a potem tak się porobilo z oponami jak opisałem wyżej potem ponowne sprawdzenie geometri i omowie tematu z mechannikiem, prawy kat pochylenia koła trochę leży ale nie na tyle aby to była jakas tragedia, może to kwestia samego modelu opon choć zostały zalożone nowe dunlopy wiec nie chce mi się w to wierzyć ,zobaczę co będzie na oponach zimowych wtedy będę cos myslal co zrobić aby temat wyprostować
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post20 sie 2018, 08:41

Jak chcesz to mogę podesłać ci wydruk z ustawiania geometri w moim MK6 robionej w ASO
Offline

pavlos

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 sie 2018, 13:37
  • Online: 11h 3m 43s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: podlaskie

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post21 sie 2018, 21:21

Witaj Maciek podrzuć na pw , bądź wstaw tutaj jak wolisz:) , nastawy fabryczne znam no ale zobaczę jak to wygląda u Ciebie
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post22 sie 2018, 07:58

Będą w ASO i prosząc o zbieżność dostałem taki wydruk https://zapodaj.net/fb38930dd77f0.jpg.html
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post29 sty 2020, 21:35

Ktoś ma może wartości kątów pochylenia i zbieżności dla golfa 2.0 140 KM, Variant ?

Brascojr

Re: Nastawy zawieszenia , zbieżnosc

Post20 lut 2020, 19:53

Witam wszystkich serdecznie mam prośbę - byłem dziś na geometrii kół moją golfiną VI Variant czy te nastawy są ok?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości