Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 06:32


Aktualizacja oprogramowania DM MiB1

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Aktualizacja oprogramowania DM MiB1

Post29 lip 2018, 09:56

Witam czy aktualizował ktoś discover media mib 1(wiem mało rozwojowa) i podrzuci jakiś sprawdzony link ? Aktualnie mam wersje 0430.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 43m 4s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja oprogramowania DM MiB1

Post30 lip 2018, 09:19

Najważniejsze - masz wsad do aktualizacji?
W MIB2 jednostkę dostarczały 2 firmy: Delphi i TechniSat - a dla każdego producenta jest inny wsad (choć wspólny dla Composition i Discover Media), nie jestem pewien ale coś kojarzę, że w MIB1 były chyba (też) Panasonic ...ale po numerach softu można rozpoznać - jak masz 0430 to nowszy dla tego producenta będzie w stylu np. 0440 lub 0435... ale już nie np. 0140 czy 0135... aha, no i oczywiście wsad musi być dla VW a nie np. dla Skody.
Robiłem w MIB2 (na dokupionej jednostce) ale zapewne w MIB1 identycznie - procedura aktualizacji jest prosta: bez włączonego zapłonu, na włączonym Infotainmencie naciskasz klawisz "Menu" i trzymasz aż pojawi się menu serwisowe, gdzie jest "Aktualizacja"... wybierasz źródło "Karta SD", odpowiedni plik ...itd. Potrwa to kilka minut i już powinno być zaktualizowane (są filmiki na youtube, dla obeznania tematu mogą być też ze Skody czy Seata).
A później ewent. tak jeszcze dla porządku należałoby wyczyścić błąd chyba 1555 "niezgodności oprogramowania" VCDS'em (mam też gdzieś info jak się przy tym przelicza sumę kontrolną) ...ale nawet bez tego sama aktualizacja Infotainmentu zadziała, z tym że nie spodziewaj się jakichś nowych funkcji dla użytkownika, aktualizacje poprawiają raczej tylko jakieś bugi programowe typu: wieszającego się systemu.

Możesz też pojechać do ASO i poprosić o aktualizację, nie wiem ile za to policzą, wg mnie powinni się zamknąć w 0.5 roboczogodziny (ok. 120 pln), jeśli więcej to naciąganie... w trakcie gwarancji jest free gdy użytkownik potrafi wiarygodnie opowiedzieć o wieszającym się infotainmencie - ja potrafiłem (w fabrycznej jednostce) ;)


Pochwały przyznane za posta: 2
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Aktualizacja oprogramowania DM MiB1

Post10 sie 2018, 15:26

Dzięki
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 43m 4s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja oprogramowania DM MiB1

Post11 sie 2018, 12:20

robert11115 pisze:Dzięki

Your welcome... choć w prawym górnym rogu posta jest taki "+" za pomocą, którego można dać pochwałę ;)

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron