Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:14


Gdzie odpływ skroplin

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Gdzie odpływ skroplin

Post01 maja 2018, 12:00

Cześć, zauważyłem że podczas pracy klimy nie kapie woda pod autem, podpowiedzcie w którym miejscu jest odpływ skroplin? Zdjąłem osłonę silnika i nie mogę tego ustrojstwa namierzyć....A zapewne się przypchało ujście wody...
Offline
Awatar użytkownika

looki8329

Gadatliwy

  • Posty: 234
  • Rejestracja: 27 lis 2014, 12:40
  • Online: 13d 4h 20m 25s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI 122PS
  • Lokalizacja: VWlkp

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post01 maja 2018, 14:26

Jeśli by Ci się zapchało woda leciała by do środka auta. Masz może wilgotną wykładzinę po stronie pasażera?
Lepiej stracić sekundę z życia niż życie w ciągu sekundy...
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 29m 33s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post02 maja 2018, 08:51

JEY pisze:Cześć, zauważyłem że podczas pracy klimy nie kapie woda pod autem, podpowiedzcie w którym miejscu jest odpływ skroplin? Zdjąłem osłonę silnika i nie mogę tego ustrojstwa namierzyć....A zapewne się przypchało ujście wody...

Po prawej stronie tunelu pod schowkiem jest przewód odprowadzający skropliny.
Obrazek
Może jak zdejmiesz prawą dolna osłonkę tunelu to się do niego dostaniesz i sprawdzisz połączenie z podłogą. Nie sądzę aby ten przewód był zapchany lub pęknięty ewentualnie sam się wypiął ale gdyby przewód był rozłączony z podłogą to skropliny by dostawały się pod prawy dywanik.. Jeżeli nic takiego się nie dzieje to widocznie jeszcze nie czas na wydostawanie się skroplin w takich ilościach aby zaraz pod autem była kałuża i widocznie skropliny zdążą odparować. A może słabo działa klima i nie powoduje powstawania skroplin ?
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post02 maja 2018, 09:00

Dzięki za sugestie, dziś ponurkuję i podzielę się spostrzeżeniami:) Klima chłodzi ostro

Wykładzina sucha.
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post02 maja 2018, 09:55

dobra, po prawej strony wszystko suche, przewód nie wypięty -przynajmniej widać w którą stronę idzie, zanurkuje pod auto i będę szukał w okolicy drążka zmiany biegów pod spodem auta
Offline
Awatar użytkownika

looki8329

Gadatliwy

  • Posty: 234
  • Rejestracja: 27 lis 2014, 12:40
  • Online: 13d 4h 20m 25s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI 122PS
  • Lokalizacja: VWlkp

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post02 maja 2018, 17:22

Musisz sprawdzić jak będzie gorąco wtedy najwięcej się skrapla, wystarczy, że auto chwilę postoi i jest już mokro.
Lepiej stracić sekundę z życia niż życie w ciągu sekundy...
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Gdzie odpływ skroplin

Post10 sie 2018, 13:56

Cuda, mechanik twierdzi że skrapla się na wydech i jest tego bardzo mało dlatego nadąża odparować ;/
Jak postałem trochę na lekkiej górce, jakby to powiedzieć - bokiem do górki :) zaczęło mocno skraplać co widoczne było na asfalcie.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości