Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:40


[All Diesel] kontrolka świec żarowych, awaria systemu start/stop

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

WaldiPL

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 22 lip 2018, 14:10
  • Online: 1d 15h 14m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 110KM TDI
  • Lokalizacja: Kraków

kontrolka świec żarowych, awaria systemu start/stop

Post22 lip 2018, 14:23

Witam. Jestem posiadaczem samochodu marka w tytule. Samochód zakupiłem 3 miesiące temu. Rocznik 2013. Obecnie ma 142 tyś km. Jak go kupiłem to zrobiłem nim 3700 km do tej pory. Mam problem taki, że gdy odpalam samochód, to zapala mi się kontrolka świec żarowych i piszę awaria systemu start/stop, samochód również traci moc(przechodzi w tryb awaryjny) do momentu zgaśnięcia tej kontrolki. Kontrolka gaśnie jak ujadę np 3km, wyłączę silnik i zapalę go na nowo, wtedy wszystko wraca do normy, turbina działa i samochód jedzie normalnie. Byłem z tym fantem u mechanika, podpiął komputer, jedyne co pokazało mu to:
Czujnik ciśnienia doładowania -niewiarygodny sygnał( 11901)
Raport diagnostyczny CDIF/3.

Mechanik usunął ten błąd i jeździłem 2 tygodnie i nic się nie działo, po 2 tyg od nowa.

jest to mój pierwszy lepszy samochód, wcześniej jeździłem seicento, dlatego nie mam bladego pojęcia co może być nie tak. Czytałem na różnych forach, że to może być zapchany EGR, nagar na turbinie i wiele wiele innych. Panowie proszę o pomoc ;) ;)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2018, 15:36 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Tytuł doprecyzowany. Na przyszłość proszę o precyzyjne tytułowanie wątku - Regulamin pkt. 4
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Golf 7 1.6 TDI 110KM Problem

Post22 lip 2018, 14:40

Poprostu to jest czujnik ciśnienia doładowania, samochód dokładnie ci mówi co go boli i należy nPrawic :) zacząłbym od poprostu wymiany tego czujnika i powinno być dobrze. Migająca kontrolka to sygnalizacja o usterce i przejście w tryb awaryjny
Offline

WaldiPL

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 22 lip 2018, 14:10
  • Online: 1d 15h 14m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 110KM TDI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Golf 7 1.6 TDI 110KM Problem

Post22 lip 2018, 14:46

Rozumiem i dziękuje, tak też zrobię ;)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość