Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:56


[1,6 TDI 105KM] Falowanie obrotów po odpaleniu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mtvoda

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 cze 2018, 14:34
  • Online: 2h 1m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Opolskie

Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 15:05

Cześć wszystkim,

około miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem VW golfa 1.6 TDI z realnym przebiegiem 105 tys. km.
Po zakupie dla świętego spokoju wymieniłem układ rozrządu, wszystkie filtry i oleje.

Teraz problem: Od około dwóch tygodni, prawie każdego poranka przy pierwszym odpaleniu samochód przez około 10 sekund faluje w obrotach na biegu jałowym w zakresie 0,9 - 1,5 tys i zachowuje się jakby miał pokaszleć i zgasnąć. Samochód odpala zawsze za pierwszym razem, ale po nocnym postoju chwilę dłużej niż na ciepłym silniku. Falowanie nigdy nie zdarzyło mi się na ciepłym silniku - zarówno przy odpalaniu jak i jeździe. Dodam też, że spalanie na trasie (autostrada 140/150 km/h - 6.5 l/100 km w mieście 8 l/100 km)

Deska nie wywala żadnych kontrolek, samochód był podpinany do komputera u mechanika, który robił rozrząd i nie było żadnych błędów.

Samochód jest mi niezbędny do pracy i prośba do was czy wiecie co może powodować taki stan rzeczy? :?: :?:
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 16:40

Musisz sprawdzić wtryskiwacze i czy nie były wymieniane? Może ktoś złe je zakodowak
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 17:14

Niby jak ma sprawdzić czy były wymieniane?. Ja u siebie kiedyś włożyłem wtryskiwacz bez kodowania i żadnej różnicy i problemów nie było. Także z tym kodowanie wtryskiwaczy w tym aucie bywa rożnie. W necie też są różne opinie na ten temat. Kolego przetestuj preparat do czyszczenia wtryskiwaczy pewnej renomowanej niemieckiej firmy. Niewiele kosztuje a czasami naprawdę pomaga.
Offline

mtvoda

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 cze 2018, 14:34
  • Online: 2h 1m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Opolskie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 19:31

Stosował ktoś z was te płukanki? Trochę sceptycznie do nich podchodzę, aczkolwiek 40 zł to nie jest dużo więc prawdopodobnie się skuszę i użyję.

Czemu odrazu podejrzenie, że to wtryski? Przecież po rozgrzaniu silnika samochód odpala i "chodzi" na biegu jałowym prawidłowo.

Czy może to być problem z zapowietrzaniem się układu paliwowego na postoju?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 19:38

Jeżeli układ jest zapowietrzony to wywala błąd. Apropo wtrysków to u mnie nie zakodowany szarpał trochę na wolnych i ciężko odpalał.?
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 20:36

Jak to fajnie nazwałeś z realnym przebiegiem to dla Golfa 6 już bez względu na rocznik to tak realnie będzie między 200 a 300 tys. Twój jest mało realny ,a wręcz bajkowy i wymarzony przez kupujących. Ale zdarzają się takie rodzynki 1 na 100 może.
Mi wtrysk siadł jeden tak dopiero grubo po ponad 300 tys. km . Objawy to dzwonienie przy przyspieszaniu na zimnym i to zdarzało się może z 1 raz na 20 odpaleń na zimnym. Lekka utrata mocy tak do 50-60 stopni C. Po nagrzaniu żadnych anomalii nie było.
Rozrząd wymienia sie na 200-220 tys. dopiero ,więc wymiana bezsensowna w połowie przewidywanego przebiegu tego realnego .
Po ilu kilometrach ,lub przy jakiej temp. objawy ustępują ?
Offline

mtvoda

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 cze 2018, 14:34
  • Online: 2h 1m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Opolskie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 21:20

Samochód był kupuiony w salonie w polsce i cała historia jest udokumentowana. Samochód był używany głównie do jazdy po mieście, dlatego może tak mały przebieg i co za tym idzie wcześniejsza wymiana rozrządu - w mieście dużo bardziej jest nadwyrężany. Samochód rocznikowo 2010.

Objawy są zaraz po odpaleniu i ustępują po 5-10 sek od odpalenia.

Zauważyłem też, że po wciśnięciu i następnie odpuszczeniu pedału sprzęgła (bez wyboru biegu - wszystko na luzie) obroty delikatnie się bujnią (ledwo zauważalnie). - to dzieje się niezależnie czy silnik zimny czy juz rozgrzany po trasie
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post27 cze 2018, 21:23

Wspomaga to ruszanie po delikatnym puszczeniu pedału tak do max połowy obroty wzrosną do około 900 aby lepiej się jedzilo na tak zwanym pol sprzęgle
Offline

tuniofonio

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 09:11
  • Online: 17m 55s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post29 cze 2018, 09:22

Witam kolgeów. Mam ten sam problem co założyciel tematu. Rano po odpaleniu lub po prostu po dłuższym postoju auto zaczyna falować, kilka może kilkanaście sekund i wszystko wraca do normy. Myślałem, że to wina akumulatora bo był już słaby, ale po wymianie żadnej poprawy. DPF wyjęty wyczyszczony, wypalony i nic. Wszystkie filtry nowe, wymieniane na bieżąco co 10 tys km. Objaw ten jest już od około roku , od kiedy posiadam auto, zaraz po zakupie wymieniana dwumasa, bo też było podejrzenie, że to ona. Jeszcze jeden niepokojący mnie objaw to często włączający się wentylator po zgaszeniu silnika . Proszę o pomoc i pozdrawiam!
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post29 cze 2018, 12:03

Często włączający się wentylator na dłuższy czas to typowe dla wypalaniafiltra dpf. Pamiętaj ze samo mechaniczne czyszczenie filtra nic nie da jeżeli wie go nie zaadoptuje
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post29 cze 2018, 14:37

Wentylator może Ci się włączać od działającej klimy co najczęściej jest słyszalne zaraz po zgaszeniu silnika. A szczególnie w upalne dni.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post29 cze 2018, 19:29

Ale po zgaszeniu zapłonu prawie odrazu on się wyłącza
Offline

tuniofonio

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 09:11
  • Online: 17m 55s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post02 sie 2018, 08:48

Koledzy, wtryski zmienione wszystkie problemy ustąpiły, pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post02 sie 2018, 10:35

tuniofonio zamontowałeś nowe, używki czy regenerowane?
Offline

Ghost589

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 23 lut 2018, 18:01
  • Online: 8h 16m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post07 sie 2018, 08:01

Powiedzcie mi o co chodzi z tymi wtryskami. Czy rzeczywiście paliwo jest tak h... czy VW dał dupy i są jakieś delikatne ?. Bo to jest nie prawdopodobne. Jak stare silniki 1.9 mogły przejeżdżać spokojnie po 200k km . Ja bardziej skłaniam się ku tej drugiej opcji coś tu jest nie tak. W VW caddy poszły 3 . Jeden przy 35k km , drugi przy 60 k km, trzeci przy 90 k km. A w golfie 6 się odzywał przy przebiegu 80k kkm, ale udało się go chyba uratować STB do czyszczenia wtryskiwaczy zobaczymy na jak długo.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post07 sie 2018, 08:27

Niestety to nie wina paliwa, a samych wtryskiwaczy. Chociaż nie twierdzę, że można lać byle jakie paliwo.Ja osobiście do czyszczenia układu lałem LIQUI MOLY i efekt był zadowalający.
Offline

Tom2016

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 lis 2016, 11:42
  • Online: 1d 11h 42m 44s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post02 paź 2019, 20:00

Witam.

Czy kodowanie wtryskiwaczy po wymianie jest konieczne. U mnie po wymianie 4 sztuk strasznie "szarpie" silnik i jeszcze nie były kodowane.
Jakie są Wasze doświadczenia z kodowaniem.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post03 paź 2019, 12:08

Kodowanie jest konieczne! Silnik przestanie Xî falować, oraz ważne aby wykonać korektę minimalnych dawek wtryskowych ;)
Offline

berys

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 27 maja 2021, 20:38
  • Online: 2d 7h 15m 26s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post04 lip 2021, 19:54

Witam, dzis zauwazylem ze numery z wtryskiwaczy pod maska nie zgadzaja sie z tymi w vcds, czy trzeba wprowadzic poprawne numery , czy nie jest to konieczne?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post07 lip 2021, 09:12

Należy wprowadzić poprawne numery i wykonać korekte minimalnych dawek wtryskowych
Offline

berys

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 27 maja 2021, 20:38
  • Online: 2d 7h 15m 26s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Falowanie obrotów po odpaleniu

Post07 lip 2021, 09:33

Maciek pisze:Należy wprowadzić poprawne numery i wykonać korekte minimalnych dawek wtryskowych

Jezeli wtryski maja rozjechana korekcje, nie sa w bdb kondycji to moga byc później klopoty z praca silnika?
Wprowadzam numer jak na wtrysku 9BFEGG na koncu zero bo widze ze wszystkie maja 0 w vcds, dziwi mnie ze wszystkie wtryski maja ten sam numer pod maska a wkompie tylko pierwszy jest poprawny, podejrzewam tez ze od nowosci nikt ich nie ruszal ale moge sie mylic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości