Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:01


[2.0 TDI 140KM] Wymiana wiązki elektrycznej

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Wymiana wiązki elektrycznej

Post25 maja 2018, 17:23

Brudna ona nie jest przez klej od taśmy
Offline

Lornik

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 maja 2018, 16:55
  • Online: 2h 3m 26s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBAB 2.0 TDI CR 140
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Wymiana wiązki elektrycznej

Post26 maja 2018, 19:38

Nie mam pojęcia. Zapewne po ściągnięciu taśmy izolacyjnej klej został.

Wg ostatnich i informacji winny jest sterownik... Będzie sprawdzany.
Offline

Lornik

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 maja 2018, 16:55
  • Online: 2h 3m 26s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBAB 2.0 TDI CR 140
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Wymiana wiązki elektrycznej

Post06 cze 2018, 06:12

Wyglada na sterownik...właśnie jest w diagnozie. Walnięta była też przepustnica - poza zakresem.
Mam taki sterownik; 03L906022BL
Co ciekawe, na serwisach aukcyjnych jest kosmicznie drogi: 1600 zł, a takie bez oznaczenia BL są kilkukrotnie tańsze. Ktoś się może orientuje dlaczego? To jakiś specyficzny model sterownika?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana wiązki elektrycznej

Post06 cze 2018, 08:01

Lornik pisze:Wyglada na sterownik...właśnie jest w diagnozie. Walnięta była też przepustnica - poza zakresem.
Mam taki sterownik; 03L906022BL
Co ciekawe, na serwisach aukcyjnych jest kosmicznie drogi: 1600 zł, a takie bez oznaczenia BL są kilkukrotnie tańsze. Ktoś się może orientuje dlaczego? To jakiś specyficzny model sterownika?
Myślę że to jest dobre pytanie do tunerów. Oni najlepiej wiedzą jakie są różnice . Ja przypuszczam że to powinno być to samo tylko różni się SW.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Lornik

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 maja 2018, 16:55
  • Online: 2h 3m 26s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBAB 2.0 TDI CR 140
  • Lokalizacja: Żywiec

Re: Wymiana wiązki elektrycznej

Post18 cze 2018, 20:49

Temat nareszcie rozwiązany.
Przepustnica wymieniona, jak i czujnik ciśnienia paliwa na listwie CR oraz...pedał gazu. Oba elementy spalone - wymienione na nowe. Wygląda, że dostały jakiegoś przepięcia... obecnie autko jeździ - testuje czy się nie pojawią jakieś inne problemy.
Poprzednia

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości