Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:47


[1,6 TDI 105KM] Blokowanie się pedału sprzęgła

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Blokowanie się pedału sprzęgła

Post11 cze 2018, 23:23

Koledzy dziś wracając z trasy przy zmianie biegu poczułem jakby pedał sprzęgła się lekko przyblokował przy puszczaniu mniej więcej w połowie (jakby coś go przytrzymało). Myślałem, że mi się coś noga ześliznęła ale wieczorem poczułem ponownie bardziej wyraźnie jakby coś przytrzymywało pedał przy puszczaniu go. Zacząłem pompować pedał i po kilkunastu razach zacząłem czuć wyraźny opór przy samym dole jak wciskam pedał. A raz na ok 50 wciśnięć powiedzmy, pedał został przy podłodze. Nie wpadł w podłogę tylko po wciśnięciu i puszczeniu go jakby go coś przytrzymało. Po ponownym wciśnięciu pedał znowu odbija i działa.
Teraz siedziałem i wciskałem go chyba ze 100 razy i problem nie wystąpił ani razu.
Macie może pomysł co to może być?
Poniżej foto jak pedał został przy podłodze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

dave111

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:33
  • Online: 15d 16h 1m 50s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: W-Wa/NS

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post15 cze 2018, 00:21

Miałem coś podobnego u siebie, co było również dziwne, ale w moim przypadku wynikało to z "umierania" sprzęgła, nie wiem czy je wymieniałeś w swoim samochodzie, czy też nie, ale u mnie docisk i łożysko się rozleciało po jakimś czasie :( ale jak to się raz zdarzyło, to myślę że nie masz się czym przejmować, bo w moim przypadku sprzęgło przed wymianą lekko działało tzn. nie było takiego "oporu" po wciśnięciu jak po wymianie na nowe :)
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post15 cze 2018, 13:44

Dzieki dave...jestem po wymianie sprzegla, oczywiscie kpl , co prawda ponad 100tys km temu:) Dzis bylem na wymianie plynu hamulcowego (na forum turana pisza ze to pomoglo) i zarowno ja jak i Panowie z ASO stwierdzili ze sprzeglo dziala bez zastrzezen ;) Od feralnega zdarzenia zrobilem 500km i na razie cisza wiec obserwuje.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post19 cze 2018, 20:22

Jak problem wróci, to zaczął bym od wysprzeglika.
Offline

GonzoRz

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 wrz 2018, 07:47
  • Online: 2h 46m 41s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: 61-132

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post02 wrz 2018, 09:57

Cześć, mam podobny problem, że czasami pedał sprzęgła blokuje się gdzieś tak w 1/3 zakresie ruchu. Muszę go wtedy podnieść stopa do góry. Jak jest zablokowany w tej pozycji to normalnie mogę zmieniać biegi.
Dwa razy mi się tak zdarzyło ,ze jadąc w trasie i nie wciskając często sprzęgła zablokowało się i miałem problem zęby wbij jakikolwiek bieg. Kilka ruchów sprzęgłem i wszystko wróciło do normy. Jak jeżdżę po mieście nie ma takiego problemu.
A i raz mi się zdarzyło tak, że po nocy też nie mogłem wbić żadnego biegu, dopiero po wciśnięciu kilkakrotnie sprzęgła udało się i później już było normalnie.
Sprzęgło się kończy czy może to coś innego? :despair:
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post02 wrz 2018, 13:23

Przecież napisałem wyżej od czego zacząć.
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 12h 15m 13s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Blokowanie się pedału sprzęgła

Post30 mar 2019, 09:13

Mi zaczeło sie robić bardzo podobnie tzn. Po nocy lub dłuższym staniu auta pedał sprzegła wraca tak jakby do połowy i sie blokuje i przy podnoszeniu go noga czuć takie jakby kliknięcie. I przy kolejnym razie sprzegło już odbija do końca ale przed samym końcem słychać jakby się chaczyło ale przeskoczy i pedał w pozycji OK. Rozebrałrm filtr powietrza aby odpowietrzyć układ - nie był zapowietrzony był tylko zanieczyszczony płyn (nie idealnie czysty) ale przepuściłem go do czystego płynu. Nie zauważyłem nigdzie aby coś poposzczało płyn ani na wysprzegliku przy skrzyni ani na pompce przy pedale. Płynu nie ubywa ale zaraz po odpowietrzeniu pedał działał raz dobrze raz sie przychaczał. Migę wymienić pompe i wysprzeglik tylko czy problem moze nie leży w tej spreżynie przy pedale, bo ona działa tak że do połowy wciskania pedała stawia lekki opór a potem przełamuje sie i pomaga wciskać pedał. Ale to tylko moje domysły. Co sądzicie?
Wymienić tak jak już pisałem moge tylko że tutaj pytanie co jest montowane na pierwszy montaż jaka firma lub co polecacie. Pompa wiem że ma numer 1k0721388 AC (AB) sprezyna 1k0721403 ale za cholere nie mogę znaleźć numery siłownika wysprzęglika ponieważ te ktore występują w etce 1k0721261 po wpisaniu w google nijak wyglądają jak to co mam w aucie. Poniżej zdjecie tego co wystaje ze skrzyni
Obrazek
Czy ktoś wie jaki to ma numer i jak w razie czego zabrać sie za jego wymiane? Pacjent to 6 z silnikiem CFFB i skrzynia LHD

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości