Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:45


[All] Zablokowane drzwi

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ryki

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 25 lip 2015, 09:33
  • Online: 2h 21m 43s

Zablokowane drzwi

Post24 lis 2016, 11:24

Mam problem z tylnymi lewymi drzwiami, nie chcą się otworzyć z zewnątrz. Od środka również, ale mam blokadę klamki włączoną więc nie wiem czy usterka dotyczy również tego.

Sprawdziłem vcds'em - nie jest to usterka elektryczna.
Poszukałem w necie - na forach piszą, że może to być urwana linka od klamki albo jakaś zapadka w zamku, która blokuje.

Goście od otwierania awaryjnego nie są zainteresowani a mechanik uważa, że trzeba wyjąć siedzenia, zdemontować tapicerkę drzwi i przez blachę do zamka się dostać :(

Czy ktoś z Was to przerabiał ?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zablokowane drzwi

Post24 lis 2016, 17:29

ryki pisze:Mam problem z tylnymi lewymi drzwiami, nie chcą się otworzyć z zewnątrz. Od środka również, ale mam blokadę klamki włączoną więc nie wiem czy usterka dotyczy również tego.

Sprawdziłem vcds'em - nie jest to usterka elektryczna.
Poszukałem w necie - na forach piszą, że może to być urwana linka od klamki albo jakaś zapadka w zamku, która blokuje.

Goście od otwierania awaryjnego nie są zainteresowani a mechanik uważa, że trzeba wyjąć siedzenia, zdemontować tapicerkę drzwi i przez blachę do zamka się dostać :(

Czy ktoś z Was to przerabiał ?

Ja miałem taki przypadek tylko że w Mk5 ale jest identycznie. Też tylne lewe drzwi. Udało mi się je otworzyć a robiłem to tak że z pilota zamykałem i otwierałem, pukałem w okolicach zamka, pociągałem za klamkę zewnętrzną i w końcu po jakimś czasie puściło. Niestety zamek musiałem wymienić bo była to jego wina.
Myślę że jak to nie pomoże to faktycznie trzeba będzie wywalić kanapę i zdjąć boczek drzwi.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zablokowane drzwi

Post24 lis 2016, 17:51

też tak miałem ,załap za klamkę i otwartą dłonią uderzaj w okolice zamka najpierw lekko jak nie puści coraz mocniej u mnie po 2 minutach uderzania pościło ,ręka trochę bolała bo drzwi trzymały mocno i za nic nie chciały puścić :P
Offline

ryki

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 25 lip 2015, 09:33
  • Online: 2h 21m 43s

Re: Zablokowane drzwi

Post24 lis 2016, 23:15

Dzięki za podpowiedzi :)

Sposób z uderzaniem w blachę/koło zamka potwierdził mi gość z serwisu VW. Na razie u mnie bez sukcesu...
Zamek chętnie wymienię (chociaż na youtube jest sposób na modyfikację poprzez wyjęcie metalowego haczyka) ale wolałbym nie demolować auta.
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zablokowane drzwi

Post25 lis 2016, 10:32

u mnie puściło po naprawdę mocnym uderzaniu,tyko nie pozaginaj blachy :banghead:
Offline

ryki

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 25 lip 2015, 09:33
  • Online: 2h 21m 43s

Re: Zablokowane drzwi

Post05 maja 2018, 14:06

Drzwi naprawione... oczywiście dawno temu, ale napiszę tu, może się komuś przyda.

Problemem był zamek - zablokował się - możliwa przyczyna to pociąganie za klamkę w trakcie otwierania pilotem. U mechanika zapłaciłem 100zł za odblokowanie drzwi (od wewnątrz) - obyło się bez większego demontażu tapicerki. W tej cenie robocizna wraz z wymianą zamka (wymieniłem na używany za 50zł).
Wymiana chyba była niepotrzebna - zamek ma śrubę, którą można go odblokować.
Offline

krzycho666

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 wrz 2023, 14:52
  • Online: 14m 20s
  • Auto: VW GOLF 6

Re: Zablokowane drzwi

Post08 paź 2023, 20:19

Cześć. Czy możesz podzielić się wiedzą, bo mam ten sam problem, tylne lewe drzwi nie otwierają się ani od zewnątrz ani od wewnątrz, słychać że zapadki się przesuwają. o jaką śrubkę chodzi ? ewentualnie podpowiedz jak je otworzyć :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości