Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:21


[1,6 TDI 105KM] Dziwne odpalanie samochodu.

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 18:38

Witam od jakiegoś czasu mam problem z Golfem. Na początku problem trafiał się losowo , teraz jest co raz gorzej. Podczas uruchamiania zimnego samochodu jak postoi parę dni ciężko go odpalić. Problem polega na tym że rozrusznik kręci a samochód załapuję po jakimś czasie i nie reaguje na pedał gazu podczas kręcenia. Gdy załapie chwilę falują obroty w przedziale 900-1000 , dziwnie chodzi silnik ale nie gaśnie. Wszystko wraca do normy dosłownie po chwili i można jechać , auto nie traci mocy. Błędów brak. Dzieje się tylko tak gdy samochód jest zimny. Czy mógłby ktoś pomóc w czym mógłbym zacząć szukać przyczyny?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 19:18

Jaki przebieg ma silnik? Czy świece w dobrej kondycji? Spotkałem się z przypadkiem ze jak długo stoi to klaka gasząca otwiera się po czasie, chociaż to był dziwny przypadek ale możesz sprawdzić czy jak długo postoi to po przekręceniu zapłonu klapa nie jest zamknięta? Tak apropo błędów nie ma?
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 19:23

156Tys w oryginale , aktualnie nie ma. 6 Tys km temu wywaliło błąd egr ale po skasowaniu nie wrócił . Zimą zgasł mi i wywaliło błąd klapy gaszącej przepustnicy , skasował mi błąd i nie wrócił.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 19:26

Właśnie może ta klapa jest zamknięta przed odpalaniem i dlatego się dusi i nie odpala a po chwili się otwiera i odpala

Ps. Co dokładnie było z EGR? Świeciła się kontrolka świec żarowych i auto wpadło w tryb awaryjny?
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 19:29

Może to się dziać gdy silnik jest zimny ? Jak się rozgrzeje to nie ma w ogóle problemu z odpaleniem , pali idealnie. Właśnie sam się zastanawiałem czy nie szukać problemu w przepustnicy i egr.

Edit.

Co do tego błędu egr to był zapisany w komputerze. Nie było checka , a mechanik skasował go zimą przy błędzie klapy gaszącej przepustnicy. Przy klapie gaszącej wywaliło check.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post25 kwie 2018, 19:38

Ja bym proponował zdjąć rurę od IC przed klaka gasząca przekręcić zapłon i zobaczyć czy klapa się otwiera wtedy będzie wszystko jasne. Następnie warto przemyśleć świece żarowe i to kaki ich stan. Jeżeli dysponujesz komputerem to sprawdź czujnik temperatury silnika. Przerabiałem w CLH ciężko strasznie odpalał okazało się ze zimno było a czujnik podawał wartości wysokich temperatur przez co świece się nie grzały i dawka była innna. W 1.4TDI padnięty czujnik temperatury skutkował obrotami na postoju rzędu 1400rpm i oczywiście kręcił długo zanim zapalił
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post26 kwie 2018, 06:10

Później przy odpalaniu odkrec rurę egr metalowa od dolotu i lekko ja odciagnij żeby była przerwa i spróbuj odpalić.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2018, 06:07 przez Muti, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post26 kwie 2018, 18:12

Dziś byłem u jednego z najbardziej ogarniętych tunerów w okolicy i samochód dopiero 9 maja trafi na sprawdzenie. Rano odpali na strzał bez problemu i falowania. Po pracy zapalił na strzał. Pofalowały obroty na jałowym ale gdy tylko dodałem gazu wszystko wróciło do normy , jednak miałem wrażenie że ma muła na początku jazdy przy drugim biegu.

Co go egr to nie powinien gasnąć po odpaleniu? Czy może być coś nie tak z układem paliwowym ?
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post30 kwie 2018, 19:26

Przepraszam że dodaję nowy post pod rząd.

Dziś zgasło mi auto podczas przyspieszania z jedynki na dwójkę i miałem problem go uruchomić czy to ma coś do przepustnicy i do egr?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post30 kwie 2018, 21:30

Bardzo możliwe ze przepustnica się zamknęła i nie mógł odpalić. Zrób tak jak ci wcześniej pisałem
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post27 maja 2018, 12:29

Muti pisze:Później przy odpalaniu odkrec rurę egr metalowa od dolotu i lekko ja odciagnij żeby była przerwa i spróbuj odpalić.



Witam ponawiam pytanie gdzie szukać przyczyny. Egr zaślepiony , przestał przerywać i gasnąć .Sytuacja z odpalaniem jest dalej . Po zimnej nocy pali na strzał , gdy jest gorąco jak dziś łapie po paru sekundach i chwile dziwnie pracuje. Zasugerowano mi przez przypadek że może być wina w świecach lub przekaźniku. Możliwe że to byłoby przyczyną?
Offline

zarix

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 kwie 2018, 22:45
  • Online: 17m 42s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Dziwne odpalanie samochodu.

Post22 sie 2018, 23:12

Miałem takie same objawy plus metaliczne dźwięki na niskich obrotach podczas jazdy. Oddałem cały układ paliwowy do pompiarza.. okazało się że miałem układ przegrzany. Ani wtryski ani pompa nie mieściły się w normie
Po regeneracji wszystko sprawne
Zero problemów.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości