Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:28


[All] Skrzypiące zawieszenie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 gru 2013, 12:59

sebkoch pisze:Pomogło coś?


przez kilka dni było jak makiem zasiał - teraz jak się pojawiły mrozy to znowu zatrzeszczy. Powiedzieli, że to smarowanie będzie pomagało na jakiś czas bo tam się wyrabia jakaś guma i dostaje się syf - ogólnie że rozwiązali to kijowo.
Offline

magmarc

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 lut 2014, 21:34
  • Online: 4h 32m 21s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI

Re: Stuki w zawieszeniu

Post20 lut 2014, 22:57

U mnie występuje skrzypienie przedniego zawieszenia przy pokonywaniu nierówności np. progów zwalniających. Po zgłoszeniu tego w serwisie otrzymałem odpowiedź, że skrzypienie jest wywołane przez stabilizator i jest spowodowane "wykonaniem dużej pracy zawieszenia (ugięcie) co powoduje przesunięcie stabilizatora w okolicy jego mocowania". Wymiana na nowy nic nie pomoże. Dziwne, bo od nowości nie skrzypiało :lol: Po prostu brak sił na wykręty serwisu jak mają coś naprawić na gwarancji.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 23:07 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Przeniosłem do właściwego tematu. Stukanie a skrzypienie to zdecydowanie inne problemy. Proszę, w przyszłości użyj funkcji szukaj.
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post23 wrz 2014, 08:46

Witam wszystkich wkurzonych skrzypieniem jeżeli chodzi o zawieszenie to na 100% tuleja metalowo gumowa wahacza przechodziłem to w Octavii oraz w touranie jedyne co można zrobić to smarować miejsce styku gumy z trzpieniem wahacza co pomaga na krótki czas jednocześnie destrukcyjnie wpływa na gumę wiec pozostaje podkręcić radio. Z osobistej dedukcji zauważyłem ze skrzypienie pojawia się kiedy powłoka farby na trzpieniu wahacza tj ta szesciokatna końcówka łącząca się z tuleja metalowo gumowa wytrze się z farby i czysty metal styka się z guma to wtedy zaczyna skrzypiec. A co do uszczelek drzwi oraz szyb lenor lub silikon w sztyfcie pomaga.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post25 kwie 2018, 18:38

Chyba mojego golfa dopadła omawiana tutaj choroba. Walczę z tym już kilka tygodni, a tu proszę nawet temat o tym:). Generalnie w okresie zimowym skrzypienie było słyszalne w mroźne suche dni. Jak było wilgotno skrzypienie znikało. Aktualnie skrzypienie jest zawsze rano jak wyjeżdżam z garażu. Jak auto się trochę zagrzeje skrzypienie znika. Jak nacisnę lewy błotnik to słyszę jak coś skrzypi. Czy są jakieś nowe fakty w sprawie powyższego skrzypienia i która to ta tuleja rzekomo odpowiedzialna za skrzypienie, bo na wahaczu są dwie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post29 kwie 2018, 16:16

Byłem na stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził, że to skrzypienie na 100% pochodzi od górnego mocowania amortyzatora. Dwa miesiące temu pękła mi sprężyna i razem ze sprężyną wymienione zostało łożysko wraz z poduszką. Więc nie wiem czy to łożysko jest uszkodzone czy mechanik coś źle poskładał?

Problem rozwiązany.
Przyczyną był amortyzator. :D
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 sie 2018, 19:31

Jakiej firmy poza oczywiście oryginałem najlepiej kupić tuleje wahacza. Pytam bo ostatnio jak wymieniałem prawą to kupiłem Lemfordera i na opakowaniu było napisane "Made in China" :D . Teraz muszę wymienić lewą i się waham.
Poprzednia

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość