Dzisiaj jest 20 kwie 2018, 21:24

[1.4 TSI 140PS] Woda pod uszczelkami

Moderator: Muti

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

• Online: 14d 3h 37m 57s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 sty 2018, 19:28

Kolego a czy przednie drzwi też Wam puszczają wodę jak tylne? Bo dziś zauważyłem że z przodu też mam wodę na progu i nie wiem czy po śniegu i butów synka czy tam też leci woda jak w tylnych drzwiach?
diesel podstawą, turbo zabawą...

darobat70

Nieśmiały

• Online: 2d 18h 2m 33s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM

Post28 sty 2018, 19:32

Auto mam z 2014 roku i problem dotyczył tylko tylnych drzwi.

Wojtass

VIP

• Online: 15d 8h 39m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Post28 sty 2018, 21:19

Cześć,
niedzwiedz1981 pisze:...a czy przednie drzwi też Wam puszczają wodę jak tylne?

Jak na razie przednie drzwi są OK. Reklamacja dotyczyła tylko tylnich.

Pozdro.

Amarulu

Nowicjusz

• Online: 17h 1m 27s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion

Post28 sty 2018, 22:58

Witam,

U mnie też tylko/aż były tylnie drzwi.

Darek83

Nowicjusz

• Online: 23h 36m 58s
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Post02 lut 2018, 21:45

Ja jestem świeżo po wymianie głośników w tylnych drzwiach. Po wizycie w ASO od razu stwierdzili że głośniki są do wymiany i problem im był znany. Przyznali, że to częsty problem w Golfach 7 i nie stwarzali żadnego problemu żeby wymienić głośniki. W pierwszych dniach po wymianie chociażby po wizycie na myjni widziałem poprawę, uszczelki były suche. Ale niestety wczoraj, gdy auto stało na parkingu i co najmniej kilka godzin padał deszcz, po powrocie do samochodu mimo wszystko woda stała w uszczelkach tylnych drzwi. Ta naprawa i wymiana głośników w zasadzie nic nie dała. Mówią że teraz są poprawione nity , lepsza uszczelka a dalej to samo.

Ciekawe czy ten problem wyeliminowano w Golfach 7 po faceliftingu, czy są już jakieś wieści bo model na rynku jest około roku.Jeśli tak to jakie modyfikacje wprowadzono? Według mnie sama wymiana głośników nawet na jakieś lepsze markowe może być tylko rozwiązaniem tymczasowy a problem po jakimś czasie będzie powracał. To już sensowniejsze wydaje mi się zabezpieczyć to dodatkowo jakimś uszczelniaczem, silikonem jak to niektórzy zrobili.

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

Post03 lut 2018, 08:54

Koledzy pisali że ta ich naprawa to tylko na jakiś czas, choć myślałem że minimum rok to wytrzyma... Ja robiłem nich bo auto na gwarancji. Następnym razem zrobię to sam, widziałem na rosyjskim forum, gość rozwiercil nity, usunął stara uszczelkę, dał masę uszczelniająca i przynitowal ponownie- od dwóch lat ma spokój.
A swoją drogą jakość napraw w ASO to temat rzeka...

alcalu

Nowicjusz

• Online: 5h 44m 1s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 122

Post19 lut 2018, 21:32

Właśnie wróciłem z mycia ;) Zamoczone tylne uszczelki + zaparowana szyba, ale z nowości: woda przelała się progiem przez przednie prawe drzwi i na wycieraczkę =) Dosyć spora ilość, nie śladowa, także problem również dotyczy przodu. Samochód ma 40kkm i jest wyłącznie garażowany.

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

Post20 lut 2018, 20:37

Ja z ciekawości dziś mylem myjka i póki co u mnie ok

Darek83

Nowicjusz

• Online: 23h 36m 58s
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Post24 lut 2018, 13:48

Też to naprawiałem w ASO bo auto na gwarancji. Po tej naprawie na myjni jest ok, woda się nie dostaje na uszczelki, nawet celowo polewałem dużą ilością wody tylne drzwi i uszczelki ale mimo to jak samochód stał większą część dnia na parkingu i cały czas padał deszcz to woda niestety już się pojawiła na uszczelkach.Zdarzyło się to tylko raz po naprawie ale jak się to powtórzy to będę musiał to ponownie zgłosić.

firemantom

Nowicjusz

• Online: 4h 10m 30s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA

Post14 kwie 2018, 14:52

Witam! Niecałe 2 miesiące temu zakupiłem Golfa 7 Variant 140KM. Niestety po wczorajszym deszczu zauważyłem to samo u siebie. Mokre gumowe uszczelki na dole przy progu, woda na dywaniku i mokra mechata uszczelka w górze drzwi... Auto z 2013r. już po gwarancji niestety ale zakupione w serwisie jako poleasingowe. Mam jeszcze miesiąc gwarancji (dostałem przy kupnie taką na 3 miesiące). Zastanawiam się czy kopać się z koniem czy raczej próbować samemu to ogarnąć?? Przeczytałem cały ten temat i wynika z tego że "rezanie" serwisu nie wiele daje. Czy poza wymianą głośników jest jeszcze jakaś opcja?? Było pisane że silikon nie zdał egzaminu ale gdzieś w necie znalazłem info że u kogoś poskutkował silikon dekarski. Załamka... W Golfie 5 i w starej audi B5 którą sprzedałem nie było takich kwiatków :cry:
Awatar użytkownika

Muti

Senior Moderator

• Online: 18d 9h 21m 9s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA

Post14 kwie 2018, 16:30

Jedz do Aso. Niech naprawia. Później będziesz myślał. Ale skuteczny będzie klej do szyb.

firemantom

Nowicjusz

• Online: 4h 10m 30s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA

Post14 kwie 2018, 16:40

Nie mam już fabrycznej gwarancji więc raczej lipa. Klej do szyb wokół głośnika objechać?

Edit:
Znalazłem taki filmik, może się komuś przyda: https://www.youtube.com/watch?v=d8_b5DzFYT0
I jeszcze takie coś : http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=20272
Pokazane cała filozofia zdjęcia boczka i głośnika (dość agresywnie:)).

U mnie dziś popadało i poszedłem zobaczyć do autka. Dziś sucho... Wczoraj jechałem w czasie deszczu więc wychodzi na to że woda może się dostawać podczas jazdy. Będę obserwował.
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki