Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:58


[1,6 TDI 105KM] Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Tommy02

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 mar 2018, 09:08
  • Online: 2h 2m 12s
  • Auto: VW Golf Highline
  • Silnik: 1.6 CAYC
  • Lokalizacja: KR

Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post10 kwie 2018, 20:12

Witam, od kilka dni mam problem znaczek VW przez który otwiera się bagażnik jest ciągle w pozycji otwartej przez co kamera cofania jest na wierzchu i nie da się otworzyć bagażnika. Podłączałem pod kompa i nie ma żadnych błędów.
Miał może ktoś taką sytuacje ??
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post11 kwie 2018, 08:30

Tommy02 pisze:Witam, od kilka dni mam problem znaczek VW przez który otwiera się bagażnik jest ciągle w pozycji otwartej przez co kamera cofania jest na wierzchu i nie da się otworzyć bagażnika. Podłączałem pod kompa i nie ma żadnych błędów.
Miał może ktoś taką sytuacje ??
Ale jest cały czas otwarta ? Masz tam mechanizm otwierania. Powinien być nasmarowany.
Musisz rozebrać i zobaczyć czy to usterka elektryczna elektroniki odpowiedzialnej za mechanizm otwierania czy też mechaniczna.
Masz obraz na kamerze ? Czy dopiero jak wrzucić wsteczny ? Błędów w bcm ie posiadasz ? Z niego wychodzi sygnał do wstecznego światła i kamery wiec może jest cały czas podany +.
Zdejmij osłonę klapy i miernik w rękę .

Z 2 strony jeżeli zamek opada po wyjściu z auta to może szukać by we wiązce.?

1) wsteczne światło się świeci jak.kest kamera otwarta ?
2) błędy w bcm ?
3) są oba napięcia +12V w kostce 4 pinowej przy kamerze ?


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Tommy02

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 mar 2018, 09:08
  • Online: 2h 2m 12s
  • Auto: VW Golf Highline
  • Silnik: 1.6 CAYC
  • Lokalizacja: KR

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post12 kwie 2018, 10:05

Udało mi się dostać do bagażnika i wyciągnąć kamere. Okazało się, ze jeden z kabelków który do niej idzie się urwał.
Man nadzieję, że to jest to. Najgorsze jest to , że urwało się na łączeniu i wystaje tylko 1 mm kabla z takiej gumy( może uda się zalutować).
Postaram się wstawić jakieś zdjęcie na wypadek jak by komuś się coś takiego przydarzyło.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post12 kwie 2018, 11:04

Tommy02 pisze:Udało mi się dostać do bagażnika i wyciągnąć kamere. Okazało się, ze jeden z kabelków który do niej idzie się urwał.
Man nadzieję, że to jest to. Najgorsze jest to , że urwało się na łączeniu i wystaje tylko 1 mm kabla z takiej gumy( może uda się zalutować).
Postaram się wstawić jakieś zdjęcie na wypadek jak by komuś się coś takiego przydarzyło.

To jest czuły punkt tych kamer. Ja miałem to samo i kolegę ryba 113 też to dopadło. Ja odciąłem trochę tej gumy tak że zostało jakieś 2-3 mm kabelka , założyłem koszulkę termokurczliwą i polutowałem a na to jeszcze taśma parciana i gitara. Kamera śmiga już 2 lata i nic się nie dzieje. Powodzenia w dłubaniu, będzie dobrze.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post12 kwie 2018, 13:56

Niestety kamera low jest tak skonstruowana. High jest juz inna i tam wyeliminowano ten problem

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

looki8329

Gadatliwy

  • Posty: 234
  • Rejestracja: 27 lis 2014, 12:40
  • Online: 13d 4h 20m 25s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI 122PS
  • Lokalizacja: VWlkp

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post13 kwie 2018, 09:22

Czym się różni kamera low od high?
Lepiej stracić sekundę z życia niż życie w ciągu sekundy...
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post13 kwie 2018, 10:55

wyzsza rozdzielczosc, pokazuje linie parkowania ale wymaga dodatkowego sterownika
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post13 kwie 2018, 21:46

greg2 pisze:wyzsza rozdzielczosc, pokazuje linie parkowania ale wymaga dodatkowego sterownika
Hmmm. Czy wyższa rozdzielczość to nie wiem ale nie zgodzę się ze obraz jest lepszy na high. Porównywałem choćby balans bieli czy obraz w nocy i rgbs kontra cvbs wypada lepiej co skutkowało tym e high leży w szafie.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Michalgtd

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 23 kwie 2018, 23:00
  • Online: 1d 14h 12m 15s
  • Auto: Vw Golf GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post04 wrz 2018, 13:10

Przez kilka dni też miałem zablokowaną w pozycji otwartej kamere cofania, przyczyną nie był przerwany kabel tylko wytarte szczotki w silniczku który steruje chowaniem kamery. Mechanik nasmarował szczotki, jak na razie kamera chodzi jednak nie powiedział jak długo. Czy orientuję się ktoś gdzie można dorwać takie szczotki?? W serwisie powiedzieli, że występuję tylko razem ze znaczkiem. Koszt znaczka to 1900zł :despair: :despair:
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post04 wrz 2018, 15:48

Michalgtd pisze:Przez kilka dni też miałem zablokowaną w pozycji otwartej kamere cofania, przyczyną nie był przerwany kabel tylko wytarte szczotki w silniczku który steruje chowaniem kamery. Mechanik nasmarował szczotki, jak na razie kamera chodzi jednak nie powiedział jak długo. Czy orientuję się ktoś gdzie można dorwać takie szczotki?? W serwisie powiedzieli, że występuję tylko razem ze znaczkiem. Koszt znaczka to 1900zł :despair: :despair:

Faktycznie chyba samych szczotek nie dostaniesz. To co ASO podaje to armagedon.
W/g mnie szukaj kamery np. z uszkodzonymi przewodami. Jak ja szukałem kiedy robiłem ten mod to taką znalazłem za małe pieniądze i naprawiłem kabelki a Ty będziesz miał dawcę części. Mnie taka kamerka kosztowała 200 zł. Jak Twoja na razie chodzi to masz czas i szukaj.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

milczek_89

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 30 maja 2018, 10:45
  • Online: 1d 14h 12m 33s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI-CR
  • Lokalizacja: CG

Re: Kamera cofanie się nie chowa(znaczek VW się zablokował)

Post04 wrz 2018, 17:21

Poszukaj w necie w swojej okolicy firmy która produkuje szczotki węglowe do elektronarzędzi. Jak im dasz na wzór te co masz to może Ci dorobią.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości