Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:50


[1,6 TDI 105KM] drgania podczas jazdy po wymianie

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

dawidek2101

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 lut 2016, 23:44
  • Online: 2h 18m 41s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

drgania podczas jazdy po wymianie

Post09 kwie 2018, 16:46

Witam wszystkich forumowiczów. Myślę że ktoś mi pomoże w wykryciu przyczyny.

Mam telepanie kierownicą przy 130-160 km/h na wstępie chcę zaznaczyć że nie są to na 100 % koła

Wymieniłem:
- Tarcze
- Piasty
- silentblock (aluminiowe z tyłu)

Byłem w serwisie skasowali mnie 620 zł za diagnostykę stwierdzili że piasty więc wymieniłem a to dalej się dzieje.
Czasem przy ruszaniu do przody czy tyłu słychać takie metaliczne kliknięcie

cała sytuacja zaczęła się od wymiany końcówki drążka wraz z drążkiem lecz później było demontowane całe przednie zawieszenie by dostać się do DPF oraz chłodnicznk spalil Wszystko zostało skręcone z należytą starannością.

Proszę o jakieś sugestie co może być powodem. Dziękuje

Dane samochodu:
Rok: 2010
silnik: 1,6TDI CAYC
Nadwozie: kombi
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: drgania podczas jazdy po wymianie

Post09 kwie 2018, 18:15

Przy hamowaniu również?
Offline
Awatar użytkownika

by kamil

Aktywny

  • Posty: 177
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 09:45
  • Online: 5d 9h 46m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Szczucin

Re: drgania podczas jazdy po wymianie

Post09 kwie 2018, 18:40

to ze koła są wyważone nie znaczy ze felga jest prosta i nie ma bycia :)
Offline

dawidek2101

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 lut 2016, 23:44
  • Online: 2h 18m 41s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: drgania podczas jazdy po wymianie

Post09 kwie 2018, 20:44

Przy hamowania minimalnie lecz wcześniej były również takie objawy ze jak już auto toczyło sie tylko trochę to tak jakby raz hamowało mocniej raz lżej aż do zatrzymania. Wrażenie jakby tarczę były krzywe, lecz teraz tego jakby nie było. A co chodzi o koła to jest to samo na letnich jak i na zimowych oczywiście 2 kół. kół jedne stołówki drugie aluminium.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: drgania podczas jazdy po wymianie

Post10 kwie 2018, 09:00

przerabiałem podobny temat u kumpla w golfie 1.6 tdi, okazało się że mechanik założył prawą piastę na "pałe" nie wyczyścił, tylko wsadził na miejsce starej, były tam mikro grudki rdzy bo nie wiem jak to nazwać, to powodowało że piasta jest źle wyosiowana (nie przylega dobrze do zwrotnicy) ma wpływ na prawidłową pracę koła. Efekt bicie kół od 120-160 km/h, i przy hamowaniu od 120-80 km/h podjęte kroki: rozebranie całego ma'c persona na czynniki pierwsze, wyczyszczenie wszystkiego zabezpieczanie i złożenie do kupy zgodnie z sztuką, niestety trzeba było wymienić po raz drugi piastę, klocki, tarcze.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości