Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:59


[2.0 TDI 170KM] wyciek płynu od spryskiwacza oraz problem z elektryką

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

wyciek płynu od spryskiwacza oraz problem z elektryką

Post10 mar 2018, 19:35

Witajcie, 

posiadam passerati b7 2.0 tdi variant (2012r). w dniu wczorajszym wracając z pracy zauważyłem że komputer pokładowy zaczął sygnalizować mi że mam otwarte drzwi bagażnika pomimo tego że były one zamnkięte. poczytałem na forum - pomyslałem że to może mikrostyk - zacząłem szukać, ale nic nie znalazłem. W dniu dzisiejszym jadąc w trasę zauważyłem że oprócz powtarzajacego się alertu otwartych drzwi bagażnika, występuje problem z zamykaniem drzwi przyciskiem od wewnątrz ( jednak nie za kazdym razem i generalnie ta funkcja działa). Ponadto od wczoraj nie działa mi tylna wycieraczka oraz spryskiwacz tylnej szyby.  po powrocie do domu zacząłem szukać możliwej przyczyny, po podłączeniu VCDS'a  - brak błędów. zacząłem bawić się manetką wycieraczki i zauważyłem że po kilku próbach zaczyna działać spryskiwacz i wycieraczka,  i wtedy gaśnie kontrolka otwartego bagażnika - pomyślałem że to może jakieś zwarcie. zacząłem szukać z tyłu pojazdu jakichkolwiek przyczyn które mogłyby powodować ww. problemy. okazało się że z prawej strony  przy samym tylnym  słupku widoczny jest  minimalny zaciek na podsufitce  od płynu od spryskiwacza (czuć jego zapach) w dalszej kolejności zauważyłem że płyn wycieka w dół - tak jakby wewnątrz słupka  i ścieka po boczku bagażnika niedaleko gniazdka zapalniczki.  

czy orientujecie się co może być przyczyną wycieku?  czy z tyłu auta jest gdzieś złączka? czy mogło dość do pęknięcia wężyka? jak się do tego dobrać?  wg mojej oceny płyn zalewa kable elektryczne na wskutek czego powstaje zwarcie powodujące nie działanie wycieraczki czy sygnalizowanie otwartych drzwi bagażnika.
Offline

rmjsvw

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 05 mar 2017, 19:52
  • Online: 1d 15h 39m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: CTU

Re: wyciek płynu od spryskiwacza oraz problem z elektryką

Post11 mar 2018, 11:47

Sprawdź w przelotce do bagażnika,najprawdopodobniej masz przełamany wężyk i przewody zasilające ;),częsty przypadek ;)
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

Re: wyciek płynu od spryskiwacza oraz problem z elektryką

Post11 mar 2018, 21:46

dziś auto stało cały dzień na słoneczku, nagrzało się i elektryka działa normalnie. wszystko wróciło do normy. czyli pozostaje kwestia przełamanego wężyka - pytanie tylko jak się tam dobrać. jak rozebrać ten boczek - tam pewnie dziesiątki zatrzasków.. ehh... ale myślę że ASO by fest zdarło gdybym tam pojechał.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości