Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:52


App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post20 wrz 2016, 21:45



Mi jeszcze nie, ale może komuś się przyda
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post21 wrz 2016, 07:05

Mi by się przydało, żeby można było w ogóle u mnie aktywować App-Connect bo mi na tym zależy, niestety wg wiedzy na dziś radia Composition Media o nr 3Q0035819A i 3Q0035820A nie mają tej możliwości... trochę o tym tutaj:
http://forum.golf6.pl/mk7-multimedia/composition-media-brak-niektorych-uslug-t4017.html
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post21 wrz 2016, 10:25

Zawsze można zamiast tego dołożyć moduł na Androidzie. Wychodzi wprawdzie drożej ale i funkcjonalność nie jest w zasadzie w żaden sposób ograniczona.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post22 wrz 2016, 09:58

A możesz podrzucić jakieś linki o jakiego rodzaju moduł chodzi?

Ja do tej pory trafiłem na jakieś np. takie rozwiązania, ale nie do końca o to mi chodzi:
http://www.sklep.martos.com.pl/nawigacja-android-do-bolero-iii-800x480-vw-polo-skoda-fabia-od-2015-p-187.html
http://www.adaptiv-multimedia.com/application.aspx?make=VW&model=Golf

AndroidAuto z App-Connect daje np. możliwość korzystania z nawigacji google, którą mam na telefonie (chyba łącznie z natężeniem ruchy online) wyświetlając ją na ekranie radia i dając możliwość sterowania dotykowo z ekranu.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post22 wrz 2016, 13:35

Ja mam to od Martosa. Zobacz mój film na https://www.youtube.com/watch?v=RH0NXT7rNzE

Brąlem czynny udział w opracowywaniu tego rozwiązania. Na filmie jest jeszcze wersja przedprodukcyjna, aktualnie będąca w sprzedaży ma lepiej dopracowane przełączanie kamery (pojedyncze dotknięcie przełącza między ekranami).

Adaptiv chyba nie jest oparty o Androida...
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post27 wrz 2016, 13:27

Pytanie, może głupie
Czy do używania App connect potrzebna jest wykupiona usługa Car-net ?
To samo dotyczy Mirror Link - zadziała bez kupowania Car-net ?
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post28 wrz 2016, 09:26

Marras pisze:Czy do używania App connect potrzebna jest wykupiona usługa Car-net ?
To samo dotyczy Mirror Link - zadziała bez kupowania Car-net ?

Car-net nie jest potrzebny.

App-Connect to pakiet 3 aplikacji: Android Auto, Apple Car Play i Mirror Link - dostępny (poza pewnymi wyjątkami :evil: ) dla aut wyprodukowanych od 22 tyg. 2015.
A wcześniej był sam Mirror Link.

Dla navi Discovery Pro aplikacje App-Connect (wcześniej sam Mirror Link chyba też) są zainstalowane standardowo w ramach zestawu.

Dla radia Composition Media/navi Discovery Media aplikacje MirrrLink / App-Connect są opcjonalne i jeśli nie były zamówione od razu przy konfigurowaniu auta i aktywowane w fabryce a wyświetla się komunikat, że można je aktywować w ASO to są te produkty akcesoryjne:
- App-Connect dla aut od 22 tyg. 2015:
https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/aktivierungsdokument-f%C3%BCr-app-connect-5g0054830a-10#
- Mirror Link dla aut sprzed 22 tyg. 2015:
https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/aktivierungsdokument-f%C3%BCr-mirror-link-funktionserweiterung-5g0054830-9

IMO, samego Mirror Link dla aut sprzed 22 tyg. 2015 nie warto, a z drugiej strony dla nich całego App-Connect i tak się nie da bez wymiany jednostki, więc jeśli ktoś koniecznie chce... ale funkcjonalność raczej mizerna.

Jeszcze jeden warunek: jeśli wśród kodów wyposażenia PR, gniazdo USB ma oznaczenie UE4 to może być jeszcze potrzebny retrofit gniazda na obsługujące Apple czyli: UI2/UI4/UI5, i też jest akcsesorium:
https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/multimedia-kit-f%C3%BCr-apple-endger%C3%A4te-composition-media-discover-media-discover-pro-3g0057342a-10
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 10:14 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post28 wrz 2016, 10:13

Pięknie to wszystko napisałeś :)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post28 wrz 2016, 20:31

Super. Kolega ładnie wyjaśnił. Chociaz u mnie to jest bardzo dziwnie w aucie.

Mam auto z listopada 2014 roku.
w Discover Pro fabrycznym jakie mam w menu nie ma nawet zakładki "Car-net" ani slotu na kartę sim.
To jak niby mam aktywować aplikacje App connect które niby mam.


Aktywowac App Connect za 200 Euro czy 900 zł to chore. Taka droga navi, powinni aktualizować soft, za darmo lub za 50 euro maksymalnie

To chyba mam pozamiatane
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post29 wrz 2016, 13:56

Marras pisze:Mam auto z listopada 2014 roku.
w Discover Pro fabrycznym jakie mam w menu nie ma nawet zakładki "Car-net" ani slotu na kartę sim.
To jak niby mam aktywować aplikacje App connect które niby mam.


Masz system MIB1. Co do slotu sim nie mam wiedzy jakie były opcje.
Car-Net to coś jeszcze szerszego niż App-Connect.

Przed 22 tyg. 2015 systemy radio/navi to MIB1 - wtedy VW jeszcze nie miał całego pakietu App-Connect, tylko sam Mirror Link... ale niestety nie wiem czy był już Car-Net czy dopiero w MIB2.
Nie jestem pewien czy w Discovery Pro z tego okresu Mirror Link był na 100% standardowo zainstalowany (czy może opcjonalny), później od 22 tyg. 2015 był już system MIB2 i stadardowo App-Connect oraz Car-Net.

Na MIB1 nie mogłeś mieć i nie aktywujesz App-Connect, natomiast chyba powinien być Mirror Link lub przynajmniej możliwość jego aktywowania (jeśli jest jego ikona).
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post08 sty 2017, 13:29

W zasadzie to ten post bardziej pasowałby tu:
http://forum.golf6.pl/mk7-multimedia/mirrorlink-nowe-wykorzystanie-telefonu-w-samochodzie-t2261.html

amargro pisze:IMO, samego Mirror Link dla aut sprzed 22 tyg. 2015 nie warto, a z drugiej strony dla nich całego App-Connect i tak się nie da bez wymiany jednostki, więc jeśli ktoś koniecznie chce... ale funkcjonalność raczej mizerna


Update 1: od kiedy da się już odblokować MirrorLink "in motion" i dzięki temu używać w czasie jazdy nie tylko certyfikowanych przez ML aplikacji:
http://www.mirrorlink.com/apps
ale po prostu tego co się ma na telefonie jako obrazu na ekranie auta, to funkcjonalność choć nie idealna ale się zwiększyła.
Nadal jest jednak ograniczenie - również telefon musi mieć ML, a tych nie jest zbyt dużo:
http://www.mirrorlink.com/phones
Sam VW też podaje jakie telefony są zgodne, ale IMO lista jest niepełna/nieaktualizowana - wiem bo mam telefon z ML, którego nie ma na liście a łączył się w jakimś napotkanym Golfie:
http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/de/de/mobilephone.html#tab2

Update 2: nie jestem pewien od kiedy i do kiedy dostępny był sam ML, czy od 34/2014 (w Skodzie chyba od 22/2014) do 22/2015 i czy w zależności od radia/navi był w standardzie/opcji czy może nawet w ogóle nie dostępny.
Natomiast App-Connect, w skład którego wchodzi m.in. ML jest od 22/2015.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post26 sty 2017, 12:56

pab567 pisze:Ja mam to od Martosa. Zobacz mój film na https://www.youtube.com/watch?v=RH0NXT7rNzE

Brąlem czynny udział w opracowywaniu tego rozwiązania. Na filmie jest jeszcze wersja przedprodukcyjna, aktualnie będąca w sprzedaży ma lepiej dopracowane przełączanie kamery (pojedyncze dotknięcie przełącza między ekranami).

Widziałem osobiście u pab567 to rozwiązanie.
Co istotne oryginalna jednostka i ekran infotainmentu pozostają bez zmian, więc wszystko co dała fabryka pozostaje.
Aby ekran był wyświetlaczem i działał jako panel dotykowy - do infotainemntu podłączony jest dedykowany dla konkretnego modelu auta Moduł Video.
Do Modułu Video podłącza się np.: Moduł Android, tuner DVB-T, kamerę cofania, a pewnie według fantazji inne elementy Video.
Moduł Android jest w zasadzie jak "tablet" i oczywiście daje b.duże możliwości związane z działającymi na nim aplikacjami czy to ze Sklepu Play Google czy zainstalowanych z plików .apk (np.: ulubione programy nawigacyjne, Janosik, Youtube, przeglądarka internetowa, mapy Google itd., itp.). Moduł Android ma wbudowane WiFi poprzez które ma dostęp do netu np. z posiadanego telefonu, który ustawia się poprostu w tryb Hot-Spot.
Wszelkie pliki audio, video są odtwarzane jak na każdym tablecie i nie ma znaczenia czy na postoju czy w czasie jazdy.
Opcjonalnie można mieć do tego jeszcze Tuner DVB-T, który działa również w czasie jazdy. Anteny umieszcza się w przednim i tylnym zderzaku.
[...CIACH...]
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Apple CarPlay

Post24 lut 2017, 09:33

Niezły opis nt. Apple CarPlay, zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą co i jak albo nie wypróbowali mimo, że mają iPhone'a i CarPlay w aucie:
http://connectedcar.auto-swiat.pl/caraudio/iphone-w-samochodzie-czyli-prawie-wszystko-o-carplay/0vyz43

W kolejnych częściach mają opisać też Android Auto i MirrorLink
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post20 lut 2018, 13:12

Pojawiła się aktualizacja Android Auto do wersji 3.0
Oficjalnie, tak jak dotychczas, nie dostępny w PL, ale tu do pobrania plik apk:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-0-5705-release/

i wstępne informacje, że transmisja do infotainmentu auta będzie mogła się odbywać przez WiFi i nie będzie konieczne łączenie kablem USB:
https://www.dobreprogramy.pl/Nowa-aplikacja-Android-Auto-wygodniejsza-wkrotce-WiFi-zamiast-kabla,News,86166.html

https://www.androidpolice.com/2018/02/16/android-auto-v3-0-prepares-launch-wi-fi-projection-support-apk-teardown/

Ciekawe czy infotainmenty MIB2 z App-Connect (SmartLink), w autach które już wyjechały z fabryki skomunikują się przez WiFi, albo czy VW (Skoda) zrobi aktualizację firmware'u jednostek, żeby to obsłużyły... czy dopiero w przyszłych generacjach infotainmentów to zaimplementują.
Oczywiście w MIB2 dotyczyć to może ewent. tylko Discover Media (Amundsen) i Discover Pro (Columbus), bo Composition Media (Bolero) i tak nie ma WiFi... chyba, żeby jakiś dongle WiFi wetknięty w gniazdo USB - ale czy on by w ogóle zagadał bez sterowników :?: :idea:
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post21 lut 2018, 22:14

... właśnie zainstalowałem, niestety jeszcze po WI-Fi nie gada ;) ale... poczekamy, czytałem, że MirrorLink również chce wprowadzić komunikacje bezprzewodową...
Offline

kriss04

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 sie 2018, 10:29
  • Online: 53m 37s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Tychy

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 10:44

Witam
Miesiąc temu dokonałem zakupu VW Golf w wersji 1.4 125KM. Mam gołą wersję + dodatek za radio, zapłaciłem 1000 zł. Myślałem że będę sobie mógł podłączyć komórkę z androidem na ekranie radia fabrycznego a tu zonk. Nie mam nawet android auto. Wysłałem więc pytanie do firmy MARTOS który z Państwa produktów spełniałby moje oczekiwania? Chcę tylko aby to co na ekranie telefonu było na ekranie radia. Najważniejsza rzecz to mam wykupiony pakiet 4 lata gwarancji i przeróbki radia nie wchodzą w grę. Dostałem odp.
"przewodowe - przez USB - pełna integracja obrazu idźwięku z Androida na ekran - promo 1175zł - działa dotyk z radio->smartfon"
Byłem bardzo zainteresowany ofertą ale po zadaniu szczegółowych pytań nie dostałem żadnej odp. i kontakt się urwał. Bardzo proszę o wskazówki kto takie coś ma i by mi sprzedał?
Dzięki i Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 10:49

Poczekaj chwilę, Pawel z Martosa jest teraz na urlopie, na pewno odezwie się do Ciebie jak wróci.
Offline

kriss04

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 sie 2018, 10:29
  • Online: 53m 37s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Tychy

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 10:52

Teraz rozumiem dzięki serdeczne za odp. Spokojnie nie spieszy mi się tylko myślałem że mnie olali bo szybko odpisywali a tu nagle cisza.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 12:18

pab567 pisze:Poczekaj chwilę, Pawel z Martosa jest teraz na urlopie, na pewno odezwie się do Ciebie jak wróci.

A mają już moduł na Androidzie wyższym niż 4? Bo coś wspominałeś, że Ty sam coś testowałeś.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 13:13

Tak, są moduły na Androidzie 6
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post17 sie 2018, 18:19

kriss04 pisze:Witam
Miesiąc temu dokonałem zakupu VW Golf w wersji 1.4 125KM. Mam gołą wersję + dodatek za radio, zapłaciłem 1000 zł. Myślałem że będę sobie mógł podłączyć komórkę z androidem na ekranie radia fabrycznego a tu zonk. Nie mam nawet android auto. Wysłałem więc pytanie do firmy MARTOS który z Państwa produktów spełniałby moje oczekiwania? Chcę tylko aby to co na ekranie telefonu było na ekranie radia. Najważniejsza rzecz to mam wykupiony pakiet 4 lata gwarancji i przeróbki radia nie wchodzą w grę. Dostałem odp.
"przewodowe - przez USB - pełna integracja obrazu idźwięku z Androida na ekran - promo 1175zł - działa dotyk z radio->smartfon"
Byłem bardzo zainteresowany ofertą ale po zadaniu szczegółowych pytań nie dostałem żadnej odp. i kontakt się urwał. Bardzo proszę o wskazówki kto takie coś ma i by mi sprzedał?
Dzięki i Pozdrawiam

atam nie wchodzą w grę, przyśniło Ci się coś
Wymieniasz co chcesz, tylko jak się to coś popsuje to nie masz na to gw, tak mi ASO powiedziało
Wymieniłem licznik, DP, założyłem kamerę cofania i nadal była gwarancja i jeździł na przeglądy gwarancyjne be
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post18 sie 2018, 07:10

Możesz powiedzieć o które urządzenie chodzi? Nie znalazłem tam żadnego w tej cenie
Offline

kriss04

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 sie 2018, 10:29
  • Online: 53m 37s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Tychy

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post20 sie 2018, 10:34

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jeżeli chodzi o gwarancję to faktycznie chyba można radio wymienić. Pamiętam jak kupowałem polówkę to musiałem w ASO wykupić montaż pod radio, a radio mogłem założyć jakie chciałem. Z tym że to moje domysły bo nikogo się nie pytałem bo jak już wspomniałem wcześniej w dodatkach miałem już fabryczny system radiowy za 1000 zł i dlatego też pytam o taki moduł bezinwazyjny aby podłączyć telefon z androidem głównie chodzi mi o GPS. Fajnie że kolega wyżej napisał że chodzi o android 6.0 bo mam ale z androidem 7.1.1. znalazłem jakiś starszy z androidem 5.2. Nie wiem jak natomiast się nazywa ten moduł ale można spytać w sklepie bo chyba już wrócili z urlopu bo dostałem dzisiaj odpowiedz na maila
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post20 sie 2018, 10:58

Dokładnie - Paweł już wrócił z urlopu, można go atakować :)
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: App Connect - Android Auto / Apple CarPlay

Post13 wrz 2018, 17:09

amargro pisze:transmisja do infotainmentu auta będzie mogła się odbywać przez WiFi
[...]
chyba, żeby jakiś dongle WiFi wetknięty w gniazdo USB

Jakaś metoda jednak jest:
https://youtu.be/J3a-wKIww-w
Następna

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości