Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:55


[1,6 TDI 105PS] Temperatura oleju

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tombik

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 cze 2017, 13:37
  • Online: 12h 39m 43s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Łódzkie

Temperatura oleju

Post22 cze 2017, 13:56

Witam, jako nowy użytkownik tego forum. 8-)

Przechodząc do tematu, do jakich temperatur grzeje wam się olej w 1.6 TDI (EA288) ?
W moim Golfie mk7 po kilku kilometrowej autostradowej jeździe około 140-150 km/h temperatura dobija do 108 stopni, czy to normalne ?
Poza tym zauważyłem, że temp. wody osiąga 90 stopni już po ok 5 km spokojnej jazdy - moje poprzednie auta w dieslu nigdy nie łapały tak szybko temperatury...

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Temperatura oleju

Post22 cze 2017, 14:26

Przy jakiej temperaturze tak Ci sie szybko grzeje?? bo jesli przy obecnych gdy na dworze jest prawie 30 st i słońce to woda potrafi dobić do 90 nawet po niecałych 2 km jazdy...

Temperatura oleju może nie jest zbyt niska ale w normie, nic niepokojacego w tym...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

tombik

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 cze 2017, 13:37
  • Online: 12h 39m 43s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Temperatura oleju

Post22 cze 2017, 15:33

Dzięki za odpowiedź,
Apropo temp wody to tak, mówimy o obecnych temperaturach, auto mam od maja wiec nie wiem jak to wyglada zimą.
Bardziej zastanawia mnie ten olej - czy w tym 1.6 to standard ? Jak zacznę jeździć bardziej dynamicznie to zakładam że i te 110 spokojnie pewnie złapie...
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Temperatura oleju

Post14 wrz 2017, 22:05

Miałem podobną zagwozdkę do Twojej ale w silniku TSI. Grzał mi się jeszcze mocniej niż Twój. Po radach forumowiczów i zmianie oleju na Shell, śmigając autostradą podczas wakacji (temp. powietrza ok. 20-22 stopni) musiałem się postarać aby temperatura oleju przekroczyła 100 stopni.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Temperatura oleju

Post13 lut 2018, 21:59

Odswiezam temat
W CLHA jest podobno elektryczna pompa wody.Tzn. napedzana paskiem,ale ale komputer ma mozliwosc odláczac wirnik czy jakos tak gdy silnik jest zimny. Narazie dráze temat.
I rzeczywiscie nagrzewa sie szybciej niz CAYC które mialem wczesniej.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 0 gości