Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:43


[1.4 TSI 122PS] Spocone Turbo

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Spocone Turbo

Post06 sty 2018, 02:05

Witam koledzy, dziś zauważyłem że okolice Turbo mam mokre od oleju a auto ma dwa lata i 25 tys km więc coś szybko. Według mnie olej kapie z tej plastikowej rury co wychodzi z turbo i idzie obok rury od filtra powietrza. Wyciek trzeba usunąć pewnie kwestia oringow, ale czy Turbo z takim przebiegiem może puszczać olej? Wiem co powie ASO tttm więc najpierw was zapytam jak to u was wygląda
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Spocone Turbo

Post08 sty 2018, 10:43

przesyłam w końcu brakujące foty, widać że olej raczej wydostaje się z rury do intercoolera ale pewności nie mam...
może macie jakieś pomysły? czy mozliwe zeby turbo juz puszczalo tyle oleju?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Spocone Turbo

Post08 sty 2018, 11:51

Olej może być z odmy to ze w rurze przed intercoolerem jest to normalne, kwestia teraz tego abyś ja zdjął i wymienił uszczelnienia aby nie ciekło. Olej jak będzie w dolocie to silnik sobie go przepali, tylko nie misę być ho duży jedynie tyle co z odmy
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Spocone Turbo

Post08 sty 2018, 12:25

umówiłem się w ASO, mają zobaczyć, jak to oni są pewni że to kwestia tylko oringów, natomiast na moje pytanie czy to normalne że tyle oleju tam już jest stwierdzili że to normalne...
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Spocone Turbo

Post30 sty 2018, 14:33

wracając do mojego wycieku byłem w aso na naprawie...niby zrobili, patrze a oni wpisali że wymienili rurę ssącą 04E129656L i tu moje wielkie zdziwnienie...bo olej wciekał wyżej oringami przy rurze 04E145875. Na moje pytanie po co wymienili tamtą część powiedzieli że tamtędy ciekło- więc im mówię że nie bo olej kapał z góry na dół stąd ta część była od oleju, dopiero jak zobaczyli zdjęcia zamilkli...czy to możliwe by rura ssąca była winna pojawienia się oleju w rurze do intercoolera, która dodatkowo jest wyżej w silniku?? dla mnie to nie możliwe raczej ale może ja czegoś nie wiem
generalnie dwa tygodnie czekania, coraz bliżej końca gwarancji a tu spychologia i partactwo. Jak spytałem czy sprawdzili odmę to już wogóle była cisza....
poniżej wkleiłem zrzut z etki, widać że wymieniona rura jest poniżej tej która ma przeciek...
chyba że faktycznie ona może być winna, wtedy proszę o jakieś info
aha jeszcze jedno, usłyszałem w ASO że nie ma dodatkowej gwarancji na tą naprawę, gwarancja kończy się wraz z końcem gwarancji na auto...czy faktycznie tak jest??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
diesel podstawą, turbo zabawą...

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości