Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:58


marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Dyskusje, prośby lub wnioski związane z działalnością forum
Regulamin forum Sprawy związane z organizacją forum. Prośby, wnioski i zażalenia związane z działaniem forum

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post07 gru 2017, 12:51

W związku z licznymi skargami na brak wywiązywania się z umowy (niewysłanie towaru w terminie lub nie wysyłanie towaru i brak zwrotu należności za towar) zmuszeni zostaliśmy do zajęcia stanowiska (usunięcia z grona moderatorów) w sprawie użytkownika marmi.

Niezmiernie nam przykro z tego powodu i jest to dla nas ogromne zaskoczenie gdyż po ilości wpisów oraz podziękowań widać że marmi jest osobą, która lub bezinteresownie pomagać.

Jednakże w wyznaczonym terminie marmi nie udowodnił nam, jako byłby bez winy (wysłał towar lub zwrócił należność) oraz publicznie nie przeprosił poszkodowanych. Jednocześnie przyznał się do zwłoki związanej z wysyłką towaru.
Stąd wspólnie z pozostałymi moderatorami postanowiliśmy wykluczyć go z naszego grona gdyż nie identyfikujemy się z takimi nieuczciwymi praktykami oraz nie wyrażamy zgody na takie zachowanie na tym forum.

W związku z powyższym marmi traci możliwość sprzedaży jakichkolwiek towarów do końca przyszłego roku.

Serdecznie współczujemy wszystkim poszkodowanym. Dalsze dochodzenie swoich spraw musicie już realizować na własną rękę.

Jednocześnie przypominamy iż zgodnie z regulaminem działu handlowego - administracja nie jest stroną a tym samym nie ma wpływu na przebieg umowy kupna - sprzedaży pomiędzy użytkownikami. Każdy użytkownik decydujący się na zakup lub sprzedaż towaru / usługi powinien we własnym zakresie zabezpieczyć warunki umowy według własnego uznania (np. przesyłka pobraniowa, portal aukcyjny, itp.)
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post08 gru 2017, 21:15

Sądzę, że powód tej wtopy jest prozaiczny. Urząd Celny pewnie przytrzymał przesyłkę i z 2 tygodni gdzie przestłkę widać na tracking liście w Warszawie robi się 7 tygodni bo chłopaki z UC się nie spieszą.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post08 gru 2017, 23:03

shark__ pisze:Sądzę, że powód tej wtopy jest prozaiczny. Urząd Celny pewnie przytrzymał przesyłkę i z 2 tygodni gdzie przestłkę widać na tracking liście w Warszawie robi się 7 tygodni bo chłopaki z UC się nie spieszą.
UC od razu wysyła list polecony.
To nie jest wyjaśnienie. Poza tym bierze kasę za coś czego nie posiada ?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post09 gru 2017, 00:21

Spoko nie zdążyłem przesłać skanu zwrotu teraz nie mam jak na administracje, skarżyło się 2 użytkowników, nie powodem tego nie był urzad celny bo dhl działa inaczej, tylko źle policzyłem sprzedane sztuki...

Dobra mniejsza o to stało sie i tego nie ukrywam.
Offline

piotr83

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 lis 2017, 20:48
  • Online: 2d 18h 16m 15s
  • Auto: Golf 6 + Golf 7
  • Silnik: 2.0TDI CBDC
  • Lokalizacja: BELGIA

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post10 gru 2017, 21:34

Glupie tlumaczenie i wogole nieprawdziwe .
Gdy klient chce zamowic to twierdzisz " TAK OCZYWISCIE MAM CALY CZAS NA STANIE I JUTRO WYSYLAM
a gdy kupujacy po tygodniu od obiecanej daty wysylki zapytuje o numer przesylki to twierdzisz ze przesylka nadana ale numeru nadania podac nie mozesz.
Gdy klient zwatpi po 2 tygodniach czekania i rzada zwrotu pieniedzy to tez informujesz ze pieniadze wyslane ale potwierdzenia tez pokazac nie mozesz.
Poprostu OKLAMUJESZ ludzi.
Offline

KubaG

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 paź 2017, 21:58
  • Online: 5h 50m 5s
  • Auto: Golf 6R
  • Silnik: CDLF
  • Lokalizacja: Brodnica

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post23 sty 2018, 22:43

Jeśli to ma jakieś znaczenie jeszcze w tej sprawie to ja dostałem od użytkownika "marmi" kabel dokładnie po 10 dniach od wpłaty.
Offline

Grzech83

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 mar 2016, 21:14
  • Online: 5h 46m 3s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 Tdi 90 km
  • Lokalizacja: Kedzierzyn Kozle

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Post24 lis 2018, 12:47

10 dni temu wysłałem mu kasę i od 3 dni nie potrafi nawet numeru listu wysłać który twierdzi ma i w nocy wyślę.
Żałuję że nie widziałem tego postu wcześniej bo zamówiłem u niego na PW a 2 lata temu kupiłem i wtedy wszystko grało a teraz za parę złoty się sprzedał.

Wróć do Organizacja forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości